amulety i talizmany Ezoteryka magia rytuały

Narysuj sigil i aktywuj go dla swoich korzyści

Dodane przez Magdalena Kuźmiuk

Sigile to magiczne symbole, które mają moc wpływania na nas i otaczający nas świat. Nie musisz być artystą ani rysownikiem, aby móc tworzyć i aktywować sigile. Przekonaj się, jak łatwo możesz je włączyć do swojej magicznej praktyki.

Zasadniczo wszystko, co możesz zrobić w zwykłych czarach, możesz też zrobić z sigilami – a z sigilami może nawet więcej! Uzdrawianie, wypędzanie, wiązanie/łączenie, uwalnianie, oczyszczanie, przyciąganie, ochrona, płodność, dobrobyt, miłość, przyjaźń, partnerstwo, atrakcyjność/prestiż, wróżenie/przepowiadanie przyszłości – lista jest długa. Jeśli tylko jesteś w stanie o czymś pomyśleć, to jesteś też w stanie przełożyć to na papier, narysować. Oprócz tego, że sigile są pewnego rodzaju stenografią (znakami i skrótami wykorzystywanymi do zapisu) w tradycyjnej pracy z zaklęciami, mogą również korespondować z przodkami, bóstwami i innymi duchami – o czym doskonale wiedzą nasi przyjaciele magowie ceremonialni. Ale nie jesteś ograniczony do pracy z jakimś konkretnym zestawem aniołów, demonów i innych istot, zwłaszcza jeśli wywodzisz się z innej kultury lub pracujesz w odmiennym systemie. Możesz współpracować z bliskimi ci duchami i bóstwami, aby stworzyć sigil, który będzie dla nich swoistym znakiem wywoławczym, symbolem zażyłości lub oddania.

KROK PO KROKU – JAK ZAPROJEKTOWAĆ I STWORZYĆ SWÓJ SIGIL

Są cztery podstawowe kroki na drodze do stworzenia swojego własnego sigila.

Krok 1: Określenie celu lub zidentyfikowanie problemu

Najpierw należy się zastanowić, co chce się osiągnąć. Ważne jest, aby być realistą co do celu i poświęcić trochę czasu na rozważenie możliwych wyników, konsekwencji i następstw. Zawsze powtarzałam swoim uczniom: Magia idzie po linii najmniejszego oporu, podąża najmniej wyboistą ścieżką. W folklorze światowym istnieje wiele mitów, które dotyczą źle przemyślanych życzeń i problemów, jakie one powodują. Warto wzorować się na mądrych postaciach z mitów, wykazujących się dalekowzrocznością i krytycznym myśleniem. Jeżeli kierujesz się tylko swoimi pragnieniami i impulsami, bez refleksji, prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z rezultatu. Wszelkie akcje (działania) pociągają za sobą rozmaite reakcje – zarówno zamierzone, jak i niezamierzone, pozytywne, jak i negatywne – dlatego należy myśleć kilka kroków naprzód i brać odpowiedzialność za swoje czyny. Ta odpowiedzialność wiąże się z uznaniem, że w czarach chodzi raczej o posiadanie władzy nad sobą samym i swoim otoczeniem niż nad innymi. Oto kilka przykładów:

Przykład 1.

Dobry cel: zbudować zdrowy i szczęśliwy romantyczny związek.

Zły pomysł: sprawić, żeby kobieta/mężczyzna zakochał/-a się we mnie.

Pierwszy z nich daje możliwość wyboru i bardziej zadowalającego wyniku. A co, jeśli wybranka/wybranek okaże się totalnym palantem? Wtedy utknąłeś i pozostaje ci usunięcie jej/go ze swojego życia.

Pozioma strzałka przypomina język węża, który bada otoczenie. Serce jest natomiast symbolem miłości, lojalności i oddania. (Fot. Pixabay)

Krok 2: Burza mózgów – lista tego, co jest potrzebne do osiągnięcia celu lub rozwiązania problemu

Po przemyśleniu kroku 1. zapisz to, co wymyśliłeś – w dowolny sposób, który pomoże ci to sobie przetworzyć i wyjaśnić. Jeżeli stoisz przed jakimś konkretnym problemem, możesz sporządzić listę rzeczy, które mogą być potrzebne do jego rozwiązania. Następnie skup się na przygotowaniu listy słów kluczowych, które podsumują to, co chcesz osiągnąć. Te słowa z kolei przełożą się na kształty i znaki, których użyjesz do stworzenia sigila. Zalecam, aby mieć co najmniej trzy do czterech takich słów, ale nie więcej niż, powiedzmy, dziesięć do dwunastu.

Weź jeden z przykładów „dobrych celów”, który posłuży jako scenariusz do ćwiczeń:

Dobry cel: przywrócenie poczucia sprawiedliwości w sposób możliwie szybki i bezpieczny oraz uzdrowienie przyjaciółki Agnieszki.

Słowami kluczowymi są tutaj:

sprawiedliwość | uzdrowienie | Agnieszka | bezpiecznie | szybko

Krok 3: Zaprojektowanie sigila

Spójrz na swoją listę słów. Jakie kształty, znaki lub symbole połączysz z każdym z nich? Zazwyczaj wszystko to po prostu dzieje się w głowie czarownicy.

sprawiedliwość: waga;

uzdrowienie: serce, energia spiralna;

Agnieszka: jest Rakiem, więc mógłbyś użyć tego symbolu lub A od jej imienia;

bezpiecznie: znak plus, półksiężyc zwrócony w górę;

szybko: energia strzałki, wszystkie kierunki.

W centrum tego wszystkiego jest Agnieszka, więc najpierw umieść symbol ją reprezentujący. Chcesz, aby była chroniona i skupiła się na uzdrowieniu w bezpiecznym otoczeniu, dlatego wokół jej symbolu rysuj serce, a z jego dolnej części niech wychodzą spirale. Następnie zastanów się nad „sprawiedliwością” i „bezpieczeństwem”, więc umieść znak „plus” wychodzący z góry serca i rysuj wagi po jego obu stronach. W górnej część, która wydaje się pusta, może powstać rogaty półksiężyc. Pozostaje „szybko”, więc kreśl strzałki wychodzące na cztery strony świata. Proszę bardzo – oto sigil!

Oko jest potężnym symbolem. Może reprezentować duchową mądrość. (Fot. Pixabay)

Krok 4: Zastosowanie sigila i w razie potrzeby jego przypieczętowanie

Po stworzeniu sigila należy coś z nim zrobić. A to, co z nim zrobisz, zależy od jego przeznaczenia. Ten proces nazywa się zastosowaniem sigila. Jego przypieczętowanie (potwierdzenie) natomiast jest tym, co ty (lub osoba, dla której jest przeznaczony/końcowy odbiorca) możesz zrobić już po zastosowaniu symbolu, aby go zapamiętać, ożywić, ponownie naładować, odnowić lub w jakiś inny sposób wejść z nim w interakcję.

Niektórzy bardzo lubią palić swoje sigile w celu ich „aktywacji”. Spalanie w magii jest dobrym sposobem na wypędzanie, oczyszczanie lub innego rodzaju usuwanie lub uwalnianie czegoś. W związku z tym spalanie sigili jest raczej nieskuteczne, jeśli nie jest związane z żadną z tych czynności. Pewna szkoła myślenia zdecydowanie zaleca zniszczenie sigila po jego stworzeniu. Według niej, aby sigil mógł zadziałać, należy o nim zapomnieć, pozwalając mu tym samym wślizgnąć się z powrotem do podświadomości lub nieświadomości. Sigil nie będzie skuteczny, jeżeli będziesz się nadmiernie na tym koncentrować. To może być dobre rozwiązanie, jeżeli masz tendencję do fiksacji na pewnych rzeczach, ale myślę, że w przypadku większości ludzi to przesada – szczególnie dla tych, którzy są biegli w metafizyce i sprawowaniu kontroli nad swoim umysłem i swoimi myślami.

Nawet jeżeli sigil znajduje się często w twoim polu widzenia (masz go na przykład na biurku, wytatuowałeś na ramieniu lub zerkasz na niego, ilekroć spojrzysz w lustro), to należy to do podprogowego zakresu obserwacji – to znaczy, że twoje oczy często patrzą na niego, ale dzieje się to bez faktycznego uświadomienia sobie, że to widzisz, a więc i bez świadomego myślenia o tym. Ta subtelna ekspozycja na symbole może być jednak bardzo skuteczna, w ten właśnie sposób działa wiele reklam! (Jeżeli zobaczy się coś wystarczająco dużo razy, staje się to bliskie, nawet jeżeli nie jest się tego świadomym). Zasadniczo istnieje wiele innych możliwości zastosowania i potwierdzania sigila (oprócz jego zniszczenia zaraz po stworzeniu), które dadzą ci więcej korzyści.

Możesz tworzyć proste sigile lub bardziej skomplikowane. Rysować je lub tworzyć magiczne symbole na przykład z ognia. Decyzja należy do ciebie. (Fot. Pixabay)

ZASTOSOWANIE – TO DOBRE MIEJSCE NA TWÓJ SIGIL!

Po stworzeniu swojego sigila masz wiele możliwości jego zastosowania. Wszystko, czego potrzebujesz, to coś, czym możesz pisać/rysować, i coś, na czym możesz to zrobić. To jest wystarczające! Nie potrzebujesz jakiegoś specjalnego papieru, drogiego pióra ani określonej pory dnia lub fazy księżyca, aby dobrze wykonać swoją pracę. W tym właśnie tkwi piękno czarowania sigilami.

Następnie możesz złożyć papier i trzymać sigil w portfelu lub przykleić go na lustrze w łazience, gdzie będziesz mogła mógł spoglądać na niego codziennie rano i wieczorem. A może masz słoik z intencjami, do którego zamierzasz go włożyć? Może będzie mieszkał na karteczce samoprzylepnej na monitorze komputera w biurze? A może narysujesz go czarnym markerem permanentnym pod swoim krzesłem? Żadna z tych opcji nie jest szczególnie wymyślna ani czasochłonna, ale mimo to jest skuteczna.

Magia sigili Laura Tempest Zakroff

Więcej o magicznych sigilach, ich wykorzystaniu w praktyce, znaczeniu i samodzielnym tworzeniu przeczytasz w książce „Magia sigili. Skuteczne symbole, znaki, kształty, cyfry, litery wzmacniające siłę każdej magicznej praktyki”. Jej autorką jest czarownica i artystka Laura Tempest Zakroff.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.