czary Ezoteryka magia rytuały zaklęcia

Astrologia w magii – jak wykorzystać moc astrologii w codziennych praktykach magicznych?

Astrologia w magicznej praktyce
Dodane przez Redakcja

Dla większości nas słowo „astrologia” kojarzy się ze znakami Zodiaku lub układami planet. Moc planet i innych ciał niebieskich może stanowić pewną pomoc w codziennych obowiązkach lub trudnościach. Jednak czy wiedzę astrologiczną można wykorzystać w inny sposób, np. do polepszenia swoich umiejętności magicznych?

We wszechświecie wszystko jest ze sobą ściśle połączone i powiązane. Najbardziej takim dostrzegalnymi zjawiskami są zmiany sezonowe. W tym wypadku mamy do czynienia z siłami grawitacyjnymi Słońca i Księżyca, które mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. W ostatecznym rozrachunku każde ciało niebieskie posiada ogromne pokłady energii, które mają swój wkład w to, jak wygląda nasze życie.

Zrozumienie astrologii

Najprościej mówiąc, astrologia wykorzystuje układy gwiazd, planet i innych ciał niebieskich, aby lepiej zrozumieć prawidłowości różnych typów osobowości i charakteru ludzi. Stara się odkryć, jak ruchy ciał niebieskich wpływają na nasze życie. Bazuje na matematycznych obliczeniach, które ustalają pozycje planet w momencie narodzin człowieka oraz interpretuje ich dalsze ruchy w Układzie Słonecznym.

Astrologia była uważana za tradycję naukową i miała wpływ na wiele innych dyscyplin naukowych, m.in. astronomię, alchemię, meteorologię, psychologię i medycynę. Osoby, które zgłębiają jej tajniki, są nazywane astrologami, zaś w tej dziedzinie istnieje jeszcze wiele różnych gałęzi i szkół.

Używając języka astrologii, mogliśmy nadać sens paradoksom istnienia, wytłumaczyć różne zjawiska naturalne – meteorologiczne oraz te związane z uprawą roślin czy hodowlą zwierząt, których byliśmy świadkami tu, na Ziemi. Właśnie w ten sposób zrodziła się astrologia. Z biegiem czasu jej zakres się rozszerzał – astrologowie zaczęli dostrzegać i definiować nierozerwalny związek między planetami a naszą codziennością.

Czym astrologia na pewno nie jest?

Dużo prostsze może być zrozumienie, czym astrologia jest. Problemem może okazać się jednak odpowiedź na pytanie, czym ona nie jest. Przede wszystkim astrologii nie możemy nazwać nauką. W świecie wiedzy akademickiej nie posiadamy jednoznacznych dowodów na to, że układy planet mają rzeczywiście wpływ na nasze życie. Astrologia, podobnie jak religia, może być wykorzystywana w zdrowy, niedogmatyczny sposób, aby nadać duchowe znaczenie wzorcom życiowym i pobudzić do myślenia.

A zatem możemy przyjąć, że astrologią jest szczegółowa, oparta na matematyce forma wróżenia, która może pomóc w zakotwiczeniu twojego życia i dać pewien wgląd w osobowość. Jednocześnie umożliwi ci stworzenie swojego najlepszego i indywidualnego przeznaczenia. Oczywiście astrologię możemy łączyć z innymi technikami metafizycznymi, takimi jak czytanie kart Tarota lub z liści herbaty, numerologią i chiromancją (wróżenie z dłoni), jednak te techniki są czymś zupełnie innym. Mogą one jedynie służyć jako dopełnienie praktyki astrologicznej.

Pamiętaj, że astrologia nie rozwiąże wszystkich twoich problemów. Kiedy próbujesz rozszyfrować swoją osobowość i przewidzieć przyszłość, warto mieć na uwadze, że ona sama w sobie nie wyręczy cię w stawieniu czoła rzeczywistości, podobnie jak nie każdy horoskop w twoim przypadku sprawdzi się w stu procentach.

Połączenie sztuki magicznej z astrologią w niezwykły sposób rozwinie twoją praktykę (fot. depositphotos)

Magia i astrologia

Czary od zawsze owiane były tajemnicą. Powszechnie wiadomo, że wiązały się z przesądami, osobliwymi obrzędami i specyficzną symboliką. Dzisiaj wiele osób na nowo określa się mianem „maga” i wykorzystują zaklęcia oraz rytuały zaadaptowane z wielowiekowych praktyk magicznych. W dawnych dziejach, kiedy nadanie etykietki czarownika lub czarownicy, mogło doprowadzić nawet do śmierci. Przykładem takich działań są znane europejskie polowania na czarownice w średniowieczu. W latach 60. i 70., gdy czarownice zaczęły się ujawniać, opinia publiczna miała szansę dowiedzieć się, że wcale nie są w zmowie z diabłem i innymi niebezpiecznymi bytami.

Zarówno czary, jak i astrologia są znane i stosowane od wieków. W starożytności rytuały często obejmowały ceremonialne akty składania ofiar w celu pobłogosławienia ziemi i ludzi. Starożytni myśliciele badali również gwiazdy, aby móc przewidzieć przyszłość. Wiele współczesnych praktyk magicznych uwzględnia elementy astrologii podczas wielu uroczystości, kultów, rzucania zaklęć i wróżenia. Im lepiej czarownik lub czarownica rozumie siły astrologiczne, tym bardziej będzie w stanie powiązać je z innymi aspektami swojego rzemiosła.

Istotnym aspektem jest zrozumienie, że zaklęcie jest magiczną modlitwą. Począwszy od intencji, która czarownica nasyca odpowiednio dobranymi energetycznie składnikami, poprzez działania w realnym życiu. Takie zaklęcia to potężne narzędzia do manifestacji swojej mocy. Istnieje wiele sposobów rzucania zaklęć, a astrologia może na nie wpływać w całkowicie inny i niezależny sposób.

Więcej o astrologii połączonej ze sztuką magiczną znajdziesz w książce Astrologia w magicznej praktyce autorstwa Michaela Herkesa

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.