amulety i talizmany czary Ezoteryka magia rytuały zaklęcia

Magiczny wellness w praktyce – jak zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień

Przewodnik czarownicy
Dodane przez Redakcja

Łącząc praktyki magiczne i wellness, zainicjujesz pozytywne zmiany w swoim życiu. Będziesz budził się pełen energii, zmotywowany i skoncentrowany, a twoje czary dadzą lepsze rezultaty niż kiedykolwiek. Dokonując drobnych wyborów dotyczących stylu życia, sprawisz, że  każdego dnia twoje ciało, umysł i duch będą funkcjonowały na najwyższym poziomie. Będziesz żył pełnym energii, wolnym od stresu życiem, unikając chorób i codziennych problemów.

Ludzie często zakładają, że magia wpływa na rzeczy w świecie zewnętrznym lub że jest używana do kształtowania świata zgodnie z naszymi pragnieniami. To przekonanie jest dalekie od prawdy.

Magia jest jednym z najpotężniejszych narzędzi pracy nad poprawą własnego samopoczucia – pod względem duchowym, emocjonalnym i psychicznym. Nie polega na wielkiej, radykalnej zmianie – to małe, stopniowe zmiany, które przybliżają nas do harmonii w swoim wnętrzu. Kiedy masz w sobie równowagę, łatwiej jest żyć w harmonii z otaczającym cię światem.

Podstawą pracy każdej czarownicy jest jej osobisty grymuar (fot. depositphotos)

Dbałość o osobistą energię

Dwie rzeczy, które możesz najskuteczniej kontrolować i na nie wpływać, to ty i twoja energia. W świecie, w którym nieustannie nękają nas toksyczni ludzie, problemy ze środowiskiem i inne, trudne sytuacje, kultywowanie świadomości własnej energii i dostrajanie jej w celu uzyskania optymalnego samopoczucia jest aktem troski o siebie.

Nawet małe działania sumują się w ostatecznym bilansie. Dbanie o siebie jest przecież jednym z kluczy do dobrego samopoczucia. Regularna konserwacja samochodu pozwala wyłapać problemy, zanim spowodują one poważną awarię i zmuszą cię do zjechania na pobocze. To samo dotyczy twojego osobistego dobrego samopoczucia. Regularna praca nad dopasowywaniem się do swoich potrzeb umożliwia zaznajomienie się z rytmami i przypływami w swoim życiu. Ta świadomość pozwala ci rozpoznać w sobie drobne zmiany, dzięki czemu możesz się nimi zająć, zanim będzie potrzebna bardziej znaczącej inwestycja twojego czasu i energii.

Napełnianie codziennych czynności świadomością duchową pomoże ci stworzyć magiczne środowisko, które sprzyja zdrowiu duchowemu, psychicznemu i emocjonalnemu. Na przykład dostosowywanie lub aktualizowanie energii w domu pomaga zmaksymalizować otaczającą cię pozytywną i wspierającą energię; wplatanie oczyszczeń, błogosławieństw i afirmacji w codzienne czynności wzbogaca twoje połączenie z otaczającą energią, zachęcając do wdzięczności i pozytywnego nastawienia. Uwalnianie rzeczy, których już nie potrzebujesz, lub emocji, które nie wspierają duchowego dobrego samopoczucia, chroni cię przed drenażem energii.

Praca nad odżywianiem ciała, umysłu i ducha w codziennym życiu zapewnia optymalną równowagę. Dbanie o wszystkie aspekty siebie poprawia jakość życia. Równoważenie i utrzymywanie na odpowiednim poziomie osobistej energii sprawia, że lepiej radzisz sobie ze swoją energią wewnętrzną i energią, którą wznosisz podczas rytuałów i zaklęć. Poprawia również twoje połączenie ze światem przyrody, co zawsze jest korzystne.

Połączenie magii i wellness

Wellness może wydawać się nowoczesną koncepcją, ale z pewnością tak nie jest. Przez tysiąclecia ludzie przygotowywali nalewki i mikstury oraz stosowali uzdrawianie kryształami jako środek do lepszego zdrowia i dłuższego życia.

Z kolei czarownice od dawna kojarzone są z uzdrawianiem. Posiadły mądrość ziemi i znały wszystkie jej piękne i tajemnicze sekrety. Potrafiły znaleźć lekarstwo na rozstrój żołądka, ale także na złamane serce. Były ściśle związane z cudownym światem przyrody, który nas otacza. Pozostaje to prawdą także we współczesnym świecie. Ci, którzy podążają duchową ścieżką opartą na naturze, są często bardziej zestrojeni i świadomi nie tylko świata przyrody, ale i siebie samych. Rozumieją lecznicze właściwości roślin i ziół, są zaznajomieni z magicznymi energiami żywiołów, wykorzystują rytmy ziemi i pór roku i wiedzą, że naprawdę dobre samopoczucie rozciąga się poza fizyczne ciało, do sfery duchowej.

Już całe wieki przed powstaniem nowoczesnej medycyny ludzie zwracali się ku magii, miksturom, modlitwie, rytuałom, właściwościom ziół i ruchom gwiazd, aby osiągnąć nieuchwytny stan dobrego samopoczucia. Czarownice z mądrością i poświęceniem poznawały, próbowały i testowały naturalne lekarstwa; były uzdrowicielkami, położnymi i kobietami o wielkiej mądrości. Brały swoją uzdrawiającą moc z ziemi, kształtowały ją i wykorzystywały dla dobra innych.

Niezależnie od tego, czy jesteś tego świadomy, czy nie, twoja magia jest już integralną częścią twojego ogólnego dobrego samopoczucia. Może cię uleczyć, wzbogacić i pomóc ukształtować swoje najbardziej natchnione i wyjątkowe ja. Magiczna praktyka zapewnia ci wgląd w zdrowie emocjonalne, daje twojemu ciału potężny zastrzyk endorfin (hormonów szczęścia), pomaga uzdrowić cię fizycznie, poprzez zrównoważenie układów ciała i łagodzi stres dzięki medytacji.

Magiczna triada

Twoja holistyczna jaźń składa się z trzech elementów: ciała, umysłu i ducha.

• Ciało, twoje ja fizyczny, składa się z tkanek, komórek, organów i złożonych systemów, umożliwiających poruszanie się, oddychanie i inne czynności życiowe.

• Umysł, twoje mentalne ja, jest esencją tego, kim jesteś. Jest miejscem, gdzie manifestują się twoje myśli, intelekt, emocje i wyobraźnia.

• Duch, twoje duchowe ja, jest sferą energetyczną, w której uzyskujesz dostęp do wewnętrznej mądrości i głębszej świadomości siebie i wszechświata.

Te elementy tworzą harmonijny trójkąt, zdolny do wprowadzenia ciała w stan równowagi. Nieodzowne jest utrzymywanie tej równowagi poprzez ćwiczenia ciała, regularną stymulację umysłu, pielęgnowanie magicznej praktyki dla ducha i właściwą pielęgnację wszystkich trzech aspektów siebie. Kiedy cała twoja jaźń kwitnie, twojemu ciału łatwiej jest utrzymać wewnętrzną równowagę. Magiczna energia, którą wkładasz w każdą czynność, pomoże ci się tam dostać.

Podjęcie kroków w celu świadomego zintegrowania magicznej praktyki z codziennymi rytuałami odnowy biologicznej pomoże ci wzmocnić relacje między umysłem, ciałem, duchem i magią. Im bardziej solidne są te połączenia, tym bardziej jesteś zrównoważony. Jest wiele praktycznych rzeczy, które czarownica może zrobić każdego dnia, aby to osiągnąć. Możesz na przykład wyrecytować zaklęcie podczas gotowania zdrowego posiłku, wykorzystać magię ziół w zaklęciu leczniczym, wykonać rytuał uziemiający lub dziękować naturze każdego dnia, kiedy się budzisz. Te codzienne czynności mogą wydawać się proste, ale pozwolą ci osiągnąć nowe wyżyny w praktyce wellness i czarów.

Często w praktykach magicznych służących zdrowiu wykorzystywane są kamienie szlachetne, które mają uzdrawiającą moc (fot. depositphotos)

Jak uczynić magiczne wellness swoim nawykiem?

Nawyki to zachowania, które stosujesz tak często, że stają się podświadomymi działaniami, które automatycznie wykonujesz w swojej codziennej rutynie. Takim nawykiem jest mycie zębów, picie porannej kawy, losowanie codziennej karty tarota lub wybieranie kryształów, które chcesz nosić danego dnia. Nawyki mogą utrwalić się w twoim życiu do tego stopnia, że wprowadzenie zmian może okazać się trudne.

Jednym z twoich głównych celów w tworzeniu magicznej podróży wellness jest przyjęcie zdrowych nawyków i pozbycie się tych, które nie służą twojemu holistycznemu ja. Dostrój się do swojej codziennej rutyny i zadaj sobie pytanie: czy to działanie dobrze mi służy? Czy ta akcja przyniesie korzyści mnie i mojej magii? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, prawdopodobnie jest to nawyk, z którego możesz śmiało zrezygnować.

Chociaż łatwo jest napisać listę anielskich (cnotliwych i dobrych) celów, trzymanie się ich wymaga wielkiego poświęcenia i uważności z twojej strony. Podejście do nowego stylu życia jako części praktyki magii może w tym pomóc. Zmiana nastawienia i myślenie o swoich zdrowych nawykach jako o sposobach wspierania nie tylko dobrego samopoczucia, ale także magii ułatwi ich rozwijanie. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, rozpoczynając tę magiczną podróż.

  1. Skup się na magicznych elementach swoich nowych nawyków. Nastawienie na osiąganie celów zdrowotnych za pomocą magicznych środków da ci nowe spojrzenie na praktykę wellness i zapewni nowe sposoby na dodanie magii do codziennego życia. Już sam akt włączenia praktyki magicznej do praktyki wellness da ci dodatkową motywację do posuwania się w pozytywnym kierunku.
  2. Stwórz odpowiednią dla siebie ścieżkę wellness. Jeśli planujesz biegać każdego ranka o 6 rano i zacząć uprawiać w domu zioła o potężnym działaniu, ale nienawidzisz biegania i tak naprawdę nie masz miejsca na uprawę czegokolwiek, prawdopodobnie nie dasz rady trzymać się swojego planu, bez względu na to, ile magii w to zaangażujesz. Spraw, aby twoje cele były realistyczne i dostosowane do twoich osobistych upodobań, sytuacji i magicznych możliwości. Nie narażaj się na porażkę, ustawiając poprzeczkę zbyt wysoko.
  1. Upewnij się, że powody rozpoczęcia tej podróży wynikają z twojego wnętrza. Powinieneś sam podjąć decyzję bez wpływów z zewnątrz. Jeśli tak naprawdę nie robisz tego dla siebie, znacznie trudniej będzie ci trzymać się nowego stylu życia.
  2. Zawsze rozważaj nowe sposoby na wplecenie magii w swoją praktykę wellness. Zamiast po prostu zrobić filiżankę herbaty, uwarz magiczny eliksir, który pomoże ci się wzmocnić. Zamiast po prostu ruszać się podczas treningu, nawiązuj połączenie z ziemią lub załóż kryształy, aby poprawić swoją wydajność. Im bardziej włączasz swoją magiczną energię do praktyki wellness, tym łatwiej będzie ci robić to regularnie.
  3. Miej cierpliwość i bądź dla siebie wyrozumiały. Niewielkie zmiany wprowadzane konsekwentnie w czasie dają niezwykłe wyniki.

Planowanie magicznej podróży wellness

Kiedy zaczynasz coś nowego lub wprowadzasz zmiany, czy to w swoim codziennym, czy magicznym życiu, zawsze dobrze jest mieć plan, który poprowadzi cię z miejsca, w którym jesteś, do miejsca, w którym chcesz być. Poświęć trochę czasu i pomyśl o różnych aspektach swojego dobrego samopoczucia i magicznej praktyki. Jakie zmiany możesz wprowadzić, aby skierować się na drogę do osiągnięcia optymalnego ja? Kiedy już poznasz swoje mocne i słabe strony oraz ostateczne cele, będziesz lepiej przygotowany do zaplanowania praktycznych i magicznych elementów swojej podróży.

Staraj się nie spieszyć podczas procesu planowania. Zastanów się nad przekształceniem go w rytuał, wybierając cichą przestrzeń, zapalając świecę lub kadzidło lub oddając się medytacji, aby się skupić i pobudzić przepływ swoich magicznych energii. Niezależnie od wybranej metody dokładnie rozważ swoje odpowiedzi na następujące pytania:

1. Jakie są twoje trzy najważniejsze cele dotyczące wellness i jak twoja magia może z nimi współdziałać?

2. Jaki aspekt twojej osoby (fizyczny, umysłowy czy duchowy) wymaga najwięcej pracy?

3. Czy są jakieś fizyczne objawy, które chciałbyś złagodzić lub jakieś konkretne układy organizmu, które wymagają wzmocnienia? Jakie magiczne narzędzia mogą tu pomóc?

4. Co uważasz za swoje najsilniejsze strony na podstawie tego, jak się czujesz każdego dnia?

5. Czy są jakieś mentalne blokady, którym ulegasz, a które chciałbyś przełamać?

6. Jak oceniasz swój dzienny poziom energii? Jak wpływa on na twoją zdolność praktykowania magii?

7. Czy masz jakieś niepożądane nawyki, których chciałbyś się pozbyć?

8. Czy masz już rytuały wellness, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy?

9. Jeśli próbowałeś w przeszłości wprowadzić zdrowe nawyki i nie udało ci się tego osiągnąć, zastanów się, co poszło nie tak?

10. Jaka jest twoja ulubiona część magicznej praktyki?

11. Jakie są twoje ulubione magiczne narzędzia do pracy?

12. Jak myślisz, co powstrzymuje cię przed osiągnięciem celów wellness?

Gdy znajdziesz już jasne odpowiedzi na te pytania, warto je zapisać. Dzięki temu będziesz mógł później odwołać się do nich i zobaczyć, jak daleko zaszedłeś i jak zmieniły się pewne sprawy w miarę postępów na twojej ścieżce. Odpowiedzi mogą stać się wpisem w twoim dzienniku lub stroną w grymuarze.

Jeśli szukasz magicznych sposobów na uzdrowienie ciała i umysłu albo chcesz wzbogacić swój warsztat czarownicy, sięgnij po „Przewodnik czarownicy – zdrowie” autorstwa Krystle L. Jordan.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.