afirmacje Bez kategorii intuicja motywacja Rozwój duchowy Rozwój osobisty świadomość Terapie

Czym jest Human Design – podstawowe informacje

Human Design
Dodane przez Redakcja

Czy słyszałeś o systemie Human Design? Jeśli nie, koniecznie powinieneś uzupełnić swoją wiedzę. Human Design jest bowiem kluczem do twojej wyjątkowości, którą być może zawsze odczuwałeś, ale nie byłeś w stanie jej zdefiniować. Dzięki wykresowi Human Design możesz odkryć drzemiące w tobie potencjały i sprawić, że staną się one widoczne i odczuwalne dla innych.

Human Design działa w oparciu o datę, możliwie jak najbardziej dokładną godzinę i miejsce urodzenia. Dane te są potrzebne do oblicza pozycji planet i punktów planetarnych, które tworzą na tej podstawie indywidualny wykres.

Human Design nie jest klasyczną nauką. Może go doświadczyć każda istota ludzka, która zdecyduje się odważyć na eksperyment i wprowadzić tę wiedzę do swojego życia. Jednocześnie nie jest to żaden hokus-pokus, w który można wierzyć lub nie, lecz w dużej mierze udowodniony, sprawdzony i solidnie ugruntowany model.

Human Design składa się z czterech potężnych systemów duchowych wywodzących się z różnych kręgów kulturowych tego świata. Mądrość, mechanika i doświadczenie pochodzące z chińskiego I Ching łączą się z nauką o czakrach wywodzącą się z Dalekiego Wschodu, żydowską Kabałą i zachodnią astrologią. Zespolenie tych systemów umożliwia odkrycie zupełnie nowej głębi i kompleksowego spojrzenia na siebie samego i swoją niepowtarzalną energię.

Jak powstał system Human Design?

Robert Alan Krakower jest człowiekiem, który zapoczątkował Human Design i nauczał innych ludzi tej wiedzy aż do swojej śmierci. Dla niego było jasne, że człowiek może rozwiązać swoje życiowe zadanie tylko wtedy, gdy będzie postępował według zasad Human Design, czyli zgodnie z planem swojego wnętrza. Zauważył, że większość ludzi marnuje swoje najcenniejsze zasoby, czas oraz energię na coś, co nie jest przeznaczone dla nich i do nich nie pasuje, ponieważ przez wpływ wychowania i innych czynników przestali być tak naprawdę prawdziwym sobą. Wiedział również, jak bardzo ważne jest zidentyfikowanie swoich mocnych stron i zdolności, aby móc cieszyć się spełnionym, autentycznym życiem.

Robert Alan Krakower przeżył w 1987 roku doświadczenie z pogranicza śmierci. Opisywał siebie wówczas jako „dziwaka bez pieniędzy i domu”. Podczas tego niezwykłego przeżycia, którym było spotkanie z „Głosem”, przez osiem dni i nocy otrzymywał informacje i wiedzę, które normalnie pozostają niedostępne dla nas, ludzi. Głos ten przekazywał mu wiedzę na temat Human Design. Opisywał, że wiedza ta została zaszczepiona w jego mózgu, a słowa rozwijały się nieustannie, za każdym razem, gdy prowadził zajęcia. Po tych ośmiu dniach nazwał siebie Ra Uru Hu, ponieważ od tamtej pory Robert Alan Krakower „umarł”.

Jednym z elementów Human Design są czakry, związane bezpośrednio z systemem energetycznym człowieka

Zgromadzona wiedza

W 1991 roku Ra Uru Hu skrzętnie zapisał wszystko, co podczas tego przekazu usłyszał – powstała wówczas „Black Book”. Wtedy po raz pierwszy nadał tej wiedzy nazwę: Human Design Matrix. Swoją interpretację matrycy (tj. sposobu, w jaki my, ludzie, funkcjonujemy w tym świecie) nazwał Human Design System.

Ponieważ pierwsza książka była zbyt mistyczna dla zwykłych ludzi, powstała „White Book” pod tytułem „From the book of letters”. Kiedy Ra zapytał podczas swojego spotkania z Głosem, skąd pochodzi ta niezwykła wiedza, Głos odpowiedział dokładnie w taki sam sposób: „From the book of letters”. Zinterpretował to oświadczenie jako zebraną wiedzę ludzkości, zwaną także Kroniką Akaszy.

Według Ra Uru Hu, Human Design jest systemem, który może być wykorzystywany przez każdego człowieka. Niezależnie od tego, jaką religię wyznaje lub do jakiego kręgu kulturowego należy. Chodzi tutaj o to, by zrozumieć człowieczeństwo i jego nieskończoną wartość.

Tak więc całkowita wiedza jest znacznie większa niż nasz ludzki mózg jest w stanie to ogarnąć. Human Design jest tylko niewielką jej częścią. Ra Uru Hu określił tę niewielką część mianem „wersji komiksowej”.

Obliczanie swojego wykresu

Aby obliczyć swój indywidualny wykres Human Design, potrzebujesz swojej daty, miejsca i godziny urodzenia, która powinna być tak dokładna, jak to tylko możliwe. Jeśli twoi rodzice lub dostępne dokumenty nie mogą ci w tym pomóc, możesz zapytać o czas twoich narodzin w urzędzie stanu cywilnego w mieście, w którym się urodziłeś. Takie informacje znajdują się w wyciągu z rejestru narodzin. Inną opcją ustalenia tych informacji jest skorzystanie z pomocy kinezjologa lub regresji astrologicznej.

Wykres w szczegółach

Generator wykresów wykorzystuje twoje dane do obliczenia pozycji planet i punktów (na przykład węzłów księżycowych, które nie są planetami, ale wyliczonymi przecięciami orbit Słońca i Księżyca) we wszechświecie w chwili twoich narodzin, względnie trzy miesiące wcześniej i wygenerowania na tej podstawie obrazu twojego wykresu. Po prawej i lewej stronie twojego wykresu pojawi się lista planet i liczb. Po lewej stronie znajduje się aspekt design. Jest to energia twojego ciała, której ty sam jesteś raczej mniej świadomy, ale jest ona bardzo wyraźnie postrzegana przez innych ludzi. Tutaj kluczowa jest pozycja planet na około trzy miesiące przed twoim przyjściem na świat. Human Design wychodzi z założenia, że w momencie zakończenia drugiego i rozpoczęcia trzeciego trymestru ciąży kształtowanie twojego ciała zostało zakończone, natomiast zaczyna się kształtować twoja osobowość.

Prawa strona dotyczy osobowości, której kształtowanie zostało zakończone w momencie twoich narodzin i jest zapisana na podstawie pozycji planet. Ta strona jest świadomie namacalna dla twojego umysłu i możesz bardzo łatwo identyfikować się z tymi informacjami.

Pozycja planet w tych dwóch momentach aktywuje różne bramy na wykresie. Są one następnie kolorowane lub też aktywowane za pomocą dwóch kolorów. Często w kolorze czarnym dla strony osobowości i czerwonym dla strony designu. Jeśli bramka jest aktywowana zarówno przez stronę designu, jak i stronę osobowości, jest ona przedstawiona w dwóch kolorach. Jeśli aktywowane są dwie przeciwległe bramy wykresu, utworzony zostaje kanał. Kanał ten łączy ze sobą dwa centra; są one prezentowane za pomocą koloru lub w sposób zdefiniowany. Zdefiniować można wyłącznie te centra, które są także połączone kanałem. Oznacza to, że dany wykres albo nie będzie posiadał zdefiniowanych centrów, albo będzie posiadał od dwóch do dziewięciu (wszystkie) zdefiniowanych centrów.

Aspekty (bramy, centra, kanały), które na wykresie są przedstawione za pomocą kolorów, to twoje potencjały, które przyniosłeś ze sobą na ten świat i których potrzebujesz, aby wypełnić swój cel w życiu. Wypromieniowujesz te energie na zewnątrz jak nadajnik, a inni ludzie mogą je wyczuwać. Zasadniczo wszystkie te zdefiniowane części są twoją bardzo osobistą i indywidualną stacją radiową, dzięki której świat wokół ciebie może usłyszeć twoją „muzykę”. Wszystkie białe aspekty są otwarte i wrażliwe. Dzięki nim możesz bardzo dobrze odbierać innych ludzi i możesz podlegać wpływom różnych energii lub uwarunkowań.

Pojęcia związane z Human Design i ich objaśnienia

Oto kilka podstawowych terminów związanych z Human Design.

Typ Human Design lub inaczej typ energetyczny to podział na różne typy ludzi, którzy niosą ze sobą specyficzną energię. O tym, do jakiego typu należysz, decyduje kombinacja zdefiniowanych centrów, które posiadasz na swoim wykresie. Reflektor, na przykład, nie ma w ogóle zdefiniowanych centrów, podczas gdy Generator i Generator Manifestujący zawsze mają zdefiniowane centrum sakralne.

Do każdego typu przyporządkowana jest odpowiednia strategia, która zawsze jest bezpośrednio powiązana z danym typem. Na przykład, wszyscy będący Projektorami mają taką samą strategię. Strategia jest sposobem, w jaki każdy typ może osiągnąć harmonię z samym sobą i ze światem na swój własny sposób. Tutaj możesz odczytać, w jaki sposób najlepiej reagujesz na innych ludzi, sytuacje i możliwości oraz w jaki sposób się z nimi łączysz.

Według systemu Human Design, każdy człowiek posiada swój typ energetyczny

Każdy typ energii posiada określoną specyficzną energię. Najwyższa energia określana jest mianem „Sygnatury”, a najniższa energia, energia cienia, nazywana jest „Nie-Ja”. Na podstawie tych emocji lub zachowań możesz rozpoznać, jak bardzo żyjesz swoją energią. Na przykład, jeśli Manifestor jest ciągle rozdrażniony, oznacza to, że żyje on swoją niską energią, a nie najwyższą, którą w tym przykładzie byłby wewnętrzny spokój.

Autorytet opisuje, w jaki sposób możesz podejmować najlepsze decyzje, aby robić to, co odpowiada twojej energii i planowi twojej duszy na tej ziemi.

Na każdym wykresie znajduje się dziewięć centrów energetycznych, które z kolei odpowiadają poszczególnym czakrom. Każdy człowiek posiada takie same centra, natomiast istnieje różnica w tym, czy są one zdefiniowane (kolorowe) czy otwarte (białe) oraz w jaki sposób są wzajemnie połączone.

Na wykresie znajdują się 64 bramy. Są to liczby znajdujące się w centrach. U każdego człowieka te bramy znajdują się w tym samym miejscu. Mogą one być definiowane przez planety (słupki po prawej i lewej stronie) świadomie i nieświadomie. Jeśli brama jest zdefiniowana, jest ona zaznaczana w centrum, a jednocześnie zabarwia się fragment sąsiadującego kanału.

Kanały łączą wszystkie centra między sobą. Łącznie istnieje 36 kanałów. Kanał jest aktywny tylko wtedy, gdy obie bramy są zdefiniowane i gdy występuje kolorowe ciągłe połączenie z jednego centrum do drugiego.

Profil twojego wykresu znajdziesz w liniach – są to liczby za punktem bramy – świadomego i nieświadomego słońca. Tak więc u góry po prawej i po lewej stronie za punktem bramy.

Cztery bramy pochodzące ze świadomego Słońca/Ziemi i z nieświadomego Słońca/Ziemi razem tworzą twój krzyż wcielenia. Jest to miejsce, w którym ukryty jest twój motyw życiowy, tj. zadanie, które masz do zrealizowania w tym życiu.

Więcej informacji na temat Human Design można przeczytać w książce „Human Design w praktyce. Wykorzystanie neuronauki, fizyki kwantowej i starożytnej mądrości w podejmowaniu decyzji” autorstwa Lisy Mestars.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.