medytacja Rozwój osobisty świadomość Terapie

Uzdrawiająca moc symboli i znaków – jak możesz wykorzystać świętą geometrię w praktyce?

święta geometria
Dodane przez Redakcja

Dla wielu z nas figury geometryczne kojarzą się głównie z lekcjami matematyki z czasów szkolnych. Znamy podstawowe kształty, potrafimy narysować okrąg przy pomocy cyrkla, zmierzyć kąty, a nawet obliczać pewne wartości związane z geometrią.

Chociaż powszechnie wiemy, że geometrię stosują głównie inżynierowie budowlani i matematycy, to ma ona również wymiar duchowy. Jak geometryczne symbole mogą wpłynąć na naszą duchowość, oczyścić z negatywnych energii, a nawet leczyć?

Ogólny zarys geometrii

Zacznijmy jednak od początku. Słowo „geometria” pochodzi ze starogreckiego języka i oznacza „miarę ziemi” lub „pomiar ziemi”. Ta dziedzina nauki zajmuje się głównie obliczaniem wymiarów, cech charakterystycznych płaszczyzn i przestrzeni oraz właściwości przestrzennych przedmiotów. Nikt nie ma wątpliwości, że dzięki geometrii możemy budować piękne mosty, imponujące wieżowce, a nawet badać i obliczać zjawiska występujące w kosmosie. To jedna z tych naukowych dziedzin, które sprawiają, że żyjemy coraz lepiej i wygodniej.

Zatem czym jest święta geometria?

Drunvalo Melchizedek, nauczyciel duchowy z lat 70. pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, natknął się na element, który łączy wszystkie mądre nauki tej Ziemi – na świętą geometrię. Według niego, to doskonała, boska struktura, która przenika wszystkie życia, od najmniejszego do największego, każdy przedmiot i każdą cząsteczkę. Samo słowo „święty” w tym przypadku wywodzi się od „bycia całością”, z kolei „geo” od „Ziemi” (Gai), a „metria” od „pomiaru” lub „miary”. Zatem termin „świętej geometrii” możemy przetłumaczyć jako „święta”, „zdrowa” lub „doskonała miara materii”, która wibruje w idealnej harmonii z prawami duchowymi. Właśnie dlatego posiada ona moc ciągłej reprodukcji i całkowitego odnowienia. Skrywa w sobie uzdrawiającą energię i moc wszelkiego życia.

Święta geometria jest bardzo stara i kryje się w świadectwach wielu starożytnych kultur. Dobrym przykładem niech będą znane na całym świecie piramidy egipskie. Te megalityczne struktury w swoim założeniu miały pełnić funkcję grobowców dla najważniejszych władców kraju nad Nilem, jednak są to potężne budowle z niesamowitymi pokładami energii. Piramida symbolizuje wszechogarniającą więź i światło we wszystkim, co istnieje. Formy piramidalne łączą nasz byt z subtelnymi światami. Piramidy możemy śmiało nazwać „stacjami nadawczymi i odbiorczymi” ducha, boskości i jedności.

Istnieje wiele różnych geometrycznych form, a każda z nich posiada unikalne właściwości dla ciała i ducha (fot. depositphotos)

Biopole – w jaki sposób sieć połączeń świetlnych i fal dźwiękowych oddziałuje na nasze życie?

Biopole to jedno z najważniejszych pojęć świętej geometrii. Biopolem nazywamy siatki energii, które otaczają każdego człowieka, każdą roślinę i rzecz. Innymi słowy – to przestrzeń stworzona przez organizm. Tworzy kopułę energetyczną, która jest niezwykle czuła na bodźce z zewnątrz. Tak zwane „chaotyczne biopole”, pozbawione harmonii, przypomina rozgniecioną formę. W takim wypadku odczuwamy złe samopoczucie, rozdrażnienie, a nawet stany depresyjne. Jeśli pragniesz dostroić swoje biopole, aby na nowo cieszyć się życiem, z pomocą przychodzi wspomniana wcześniej święta geometria. Wiele ćwiczeń na odzyskanie równowagi energetycznej wykorzystuje święte znaki i symbole.

Dobrym przykładem będzie użycie tzw. kwiatu życia, jeśli czujesz, że zanika między tobą, a ważną dla ciebie osobą energia. Kwiat życia uczy nie kontroli, lecz poczucia więzi i miłości. Sprawia, że przybliża nas do drugiego człowieka, darząc go uczuciem i sympatią, odnawia przyjaźnie oraz łagodzi konflikty.

Pamiętaj, że przed dostrojeniem swoich pól energetycznych, wasze intencje powinny być szczere, a umysły otwarte. Popularne powiedzenie, że „wiara czyni cuda” może wydawać się dość zabawne, jednak w ujęciu praktycznym okazuje się bardzo skuteczną metodą na wiele bolączek tego świata.

Kwiat życia to jeden z najpowszechniejszych symboli świętej geometrii (fot. depositphotos)

Kilka słów o znanych symbolach świętej geometrii

Uzdrawiające ciało i duszę symbole potrafią mieć szerokie spektrum zastosowań – od poprawy stanu psychicznego, po oczyszczenie energetyczne swojego otoczenia i duszy, kończąc na wyleczeniu wielu chorób, co do których konwencjonalne metody zawiodły. Ponadto możesz bez żadnego problemu wykorzystać ich niezwykłe właściwości poprzez medytację, ćwiczenia oddechowe, proste afirmacje i wiele innych.

Pole torusa – to inaczej pole serca, jeden z najważniejszych wzorów. Przypomina donuta, a jego budowa jest idealnie zrównoważona. W człowieku pole torusa znajduje się wokół bijącego serca. Służy przede wszystkim do komunikacji z własnym sercem, aby żyć w zgodzie z sobą. Innym zastosowaniem pola jest przesyłanie błogosławieństwa i uzdrawiającej energii.

Pentagram – starożytny symbol doskonałości i ochronny. Jest jednym z najbardziej znanych symboli i interpretowany na wiele sposobów, w zależności od danej kultury i regionu na świecie. W kontekście świętej geometrii, pentagram harmonizuje nas z sercem wszechświata, tworzy ochronne pole i daje moc stworzenia i poczęcia.

Złoty podział – ukazuje nam boską proporcję, według której powstał otaczający nas wszechświat. Jest jednym z biologicznych praw rozwoju. Pomaga w dostrojeniu świata widzialnego i niewidzialnego. Równoważy umysł i duszę, a przy tym skłania do refleksji.

Więcej skutecznych i praktycznych porad dotyczących świętej geometrii znajdziesz w książce Święta geometria w uzdrawianiu autorstwa Jeanne Ruland

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.