Astropsychologia Karty do wróżenia karty tarota Tarot wróżenie

Tarot – jak używać kart?

karty tarota
Dodane przez Redakcja

Karty Tarota są specyficznym lustrem, w którym możemy przyglądać się sobie i innym ludziom. Karty nie mówią do nas słowami, tak jak i doświadczenia naszego życia. Jedne i drugie są obrazami, które przemawiają do nas językiem duszy, a nie intelektu, po to, by w ciszy i spokoju umieć patrzeć na siebie i swoje życie, jako człowieka duchowego a nie cyborga, który wykonuje polecenia cywilizacji. Karty przemawiają więc językiem podświadomości, obrazów, aby uczyć się docierać do prawdy o sobie.

Jak czytać karty Tarota?

Karty Tarota, składają się z 78 kolorowych obrazów. Dzięki nim możesz dowiedzieć się mnóstwo interesujących rzeczy o sobie, przypomnieć sobie zakurzone marzenia, w których możesz odkryć siłę do ważnych zmian w życiu, zobaczyć całą kolekcję masek, jakich używasz wobec świata, by podołać wymogom, jakie Ci stawia społeczeństwo, zrozumieć wartość dotychczasowych doświadczeń i uznać swój niezaprzeczalny udział w nich. Jedno jest pewne, że spotkanie z tymi tajemniczymi kartami jest niezapomniane. Ważne jest, byś przy stawianiu kartom konkretnego pytania, posługiwał się odpowiednim rozkładem kart. W ten sposób pomożesz sobie prawidłowo zinterpretować przekaz wróżby. Wróżenie z kart możesz powtarzać w dogodnej dla Ciebie postaci np. tarot 3 karty lub częstotliwości np. tarot dzienny, tygodniowy lub miesięczny. Wszystko zależy od tego, jaką czujesz potrzebę kontaktu z kartami.

Wielkie i Małe Arkana

Tradycyjna talia Tarota składa się z 78 kart, podzielonych na dwie niezależne części zwane Wielkimi i Małymi Arkanami, albo Wielkim i Małym Wtajemniczeniem, lub Major Arkanami i Minior Arkanami. Proponujemy nazwę najbardziej rozpowszechnioną, czyli Wielkie i Małe Arkana. Część pierwsza licząca 22 karty to właśnie Wielkie Arkana, zaś pozostałe 56 kart stanowią część drugą, czyli Małe Arkana.
Małymi i Wielkimi Arkanami możemy posługiwać się równocześnie, co wzbogaci nasz warsztat o ważne wiadomości, które pogłębić mogą sens wróżbiarskiego przesłania, wyjaśnić drobne detale utrudniające życie.

Jak wykorzystać karty Tarota  do uzdrowienia swojej duszy dowiesz się z książki Tarot lekarz duszy.

 

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.