anioły Rozwój duchowy

Jak nawiązać kontakt i rozmawiać z aniołami? Jak opiekuje się Tobą Anioł Stróż?

Jak rozmawiać z aniołami?
Dodane przez Redakcja

Aniołowie wywierają w przeróżny sposób wpływ na nasze życie, ochraniają nas, inspirują, prowadzą, ofiarowują nam swoją przyjaźń, zmuszają do wiary w cuda. Aniołowie to uduchowione i twórcze istoty, które poświęcają się nie tylko rozwojowi duszy całego uniwersum (wszechświata), ale również rozwojowi naszej duszy, manifestując duchowe właściwości. Wielu aniołów, to Aniołowie Cnót. Od Anioła Miłości nauczysz się mądrze kochać, od Anioła Modlitwy – poprawnie modlić, Anioł Zachwytu nauczy innego spojrzenia na świat, Anioł Uzdrowienia pomoże w powrocie do zdrowia. Zachwyć się magią anioła, a staniesz się lepszym człowiekiem.

Kim jest anioł stróż?

Podobno każdy człowiek posiada swojego anioła stróża. To jego opiekun, do którego może zwrócić się w modlitwie i poprosić o wsparcie. Anioł stróż pośredniczy między Bogiem a człowiekiem. Według przedstawicieli Kościoła katolickiego, powinniśmy słuchać jego rad, idąc przez życie. Jak powiedział papież Franciszek:

„My wszyscy, zgodnie z Tradycją Kościoła, mamy obok siebie anioła, który nas strzeże, pozwala nam słyszeć to, co się dzieje. Ileż to razy słyszeliśmy: «Zrobiłbym to tak, to jest nie tak, uważaj»”

Ten głos jest podpowiedzią naszego anioła stróża, któremu nie powinniśmy się przeciwstawiać. A to dlatego, że nikt nie jest w stanie dawać sobie samemu rad, bo od tego mamy swojego opiekuna.

Pan Jezus powiedział:

„Poślę ci anioła, aby cię strzegł, aby ci towarzyszył w drodze, abyś nie zbłądził”

Z naszym aniołem powinniśmy codziennie rozmawiać, prosić go o radę i opiekę. Możemy robić to poprzez modlitwę, ale jak dokładnie komunikować się z naszym stróżem?

Jak rozmawiać z aniołami?

Jednak jak się z nimi porozumiewać? Nawiązując kontakt np. z Aniołem Pokoju, należałoby po pierwsze zastanowić się, pomedytować nad zadaniem, które ma on do wykonania, nad pojęciem pokoju i spokoju, kultywować w sobie wewnętrzny (s)pokój. Aby otrzymać od niego pomoc, musisz umieć puścić niejedno w niepamięć i uwolnić się od wszystkiego co tobie dotąd przeszkadzało, zapomnieć stare urazy, zakopać wojenny topór niezgody, zaprowadzić higienę własnych myśli i nastawić się pozytywnie do życia. Anioł Pokoju działa tylko w przyjaznej, pokojowej atmosferze, twoje otwarcie się na niego, oraz wiara we wspólne połączenie, są kluczem do sukcesu.

Dowiedz się, jak rozmawiać z aniołami, dzięki książce Duchowi przewodnicy. Jak uzyskać ich pomoc i wsparcie. Znajdziesz w niej też codzienne ćwiczenia, dzięki którym wzmocnisz kontakt ze swoimi przewodnikami duchowymi.

Może pomóc medytacja

Wejście w kontakt z Aniołem Wiary, zbliży ciebie do prawdy, do Boga, którego nosisz w swoim sercu. Grecki teolog, ojciec kościoła Orygenes powiada, że wszystko jest w nas, każdy nosi w sobie swój mały własny świat. Nasze życie to odkrywcza podróż, podróż w głąb siebie – wybierz się, a nie będziesz żałował.
Ucząc się doświadczysz, że twoje życie jest jednym wielkim aktem wiary. Wierzący z łatwością nawiąże kontakt z wybranym przez siebie aniołem, zachwyci się jego magią. Biblia zawiera nieskończenie wiele wzmianek o aniołach, dla osoby wierzącej nie jest istotne czy aniołowie to posłańcy Boga, czy odbicie Jego kochającej bliskości. Wierzący zwróci się do niego w modlitwie, nie musi jej szukać w książeczce do nabożeństwa, słowa płynące prosto z serca, osiągną czasami więcej. Osoby nie wyznające żadnej religii, mogą nauczyć się medytować.
Medytacja pochodzi od łacińskiego słowa meditari, co oznacza nic innego jak myśleć, rozmyślać, rozważać. Medytacja to pewien rodzaj modlitwy, która odbywa się w duchu, w myślach. Obie, zarówno medytacja jak i modlitwa, mają ze sobą wiele wspólnego i to nie tylko zewnętrznie. Chrześcijanin szuka do modlitwy ciszy kościoła, osoba medytująca potrzebuje również zaciszne miejsce, z dala od hałasu i niepożądanych zakłóceń. Osoba wierząca klęka do modlitwy, medytująca przybiera tak samo odpowiednią pozycję. Układ rąk w obu przypadkach jest także nie bez znaczenia. Osoba modląca składa ręce do modlitwy, od osoby medytującej wymaga się również specjalnego układu rąk. Modlimy się z własnej potrzeby i medytujemy również z tego względu. Nie ma złej modlitwy i złej medytacji, każda forma jaką dla siebie obierzemy, będzie dobra. Osoba modląca i medytująca wychodzi poza granice świata materialnego, wybierając się w podróż do wewnątrz, w mistyczny świat własnej duszy. Obie osoby dążą do osiągnięcia wyższego celu. Jest wiele rodzajów medytacji, jednak każda z nich pozwala na głębsze zrozumienie i poznanie siebie samego, własnej duszy oraz na uspokojenie i wyciszenie rozbieganych myśli.
Pomyśl w skrytości ducha o Bogu i Jego posłańcach, korzystaj z ich pomocy, wzywaj, módl się, a przekonasz się, że nie jesteś sam.

Poznaj 200 modlitw, które pomogą Ci stawić czoło codzienności. Zaczerpnij je z książki Modlitwy uzdrawiające życie. Boska moc rozświetlająca codzienność.

Autor: Iwona Przybylska de Acosta

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.