Medycyna naturalna ziołolecznictwo

Lucerna – pastewny uzdrowiciel z bogactwem witamin

lucerna
Dodane przez Redakcja

Lucerna jest rośliną strączkową i należy do najstarszych roślin pastewnych znanych człowiekowi (jako pasza dla zwierząt). Pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie pod nazwą ALFALFA od dawna stosowana jest jako środek zwiększający witalność i środek leczniczy w profilaktyce wielu schorzeń.

Lucerna to źródło witamin

Z najnowszych badań wynika, że lucernę możemy traktować jak naturalną multiwitaminę. Jej zielone liście to prawdziwa fabryka witamin: beta-karotenu, witamin grupy B, C, E. D i K. Jest też jednym z najbogatszych w składniki mineralne pokarmów dostępnych człowiekowi. Pod względem ilości łatwo przyswajalnego żelaza jest rekordzistką wśród roślin, co sprawia, że stosowana jest jako środek „na dobrą krew”, zwłaszcza, gdy masz problemy z krzepliwością lub skłonność do anemii.
Zawiera też naturalny fluor, który gromadząc się w organizmie kształtuje emalię zębową, chroni przed próchnicą i zapobiega paradontozie. Ze względu na obecność w lucernie zielonego barwnika chlorofilu stosuje się ją jako środek odtruwający organizm z toksyn i usuwający zakwaszenie organizmu.

Właściwości lucerny

Lucerna posiada zdolność regeneracji śluzówki układu pokarmowego i może leczyć wrzody (przełyku, żołądka, jelit), przyspieszać gojenie ran i poprawiać wygląd skóry. Sprzyja rozwojowi przyjaznych bakterii w jelicie i może być skuteczna jako środek przeciwgrzybiczny. Wykazuje też działanie moczopędne i przeciwzapalne korzystne w przypadku podagry, stanów zapalnych układu moczowego i prostaty. Obecność składników czynnych (saponin) pretenduje ją do roli środka regulującego ciśnienie krwi i obniżającego poziom złego cholesterolu. Lucernę możemy też polecić kobietom w okresie menopauzy i w profilaktyce raka piersi.

Lucerna pomoże Ci, kiedy cierpisz na:

 • chorobę wrzodową układu pokarmowego
 • nadkwaśność i refluks
 • ropne schorzenia skóry
 • przewlekłe choroby układu moczowego i prostaty
 • miewasz częste krwotoki z nosa
 • dokuczają ci krwawiące hemoroidy
 • na skutek brania antybiotyków w jelicie wyhodowałeś grzyba
 • masz niską morfologię
 • masz zbyt wysoki cholesterol
 • chorobę niedokrwienną serca
 • czujesz się ciągle zmęczony i masz słabą kondycją fizyczną
 • jesteś kobietą w okresie klimakterium.

Efekty działania lucerny nie są widoczne od razu, ale jej działanie jest bardzo intensywne.

Więcej informacji:

Poznaj działanie lucerny, przyjmując odpowiednie suplementy diety.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.