czakry energia chi Medycyna naturalna Terapie

Kryształy i kamienie szlachetne a czakry i przywracanie zdrowia

kamienie szlachetne
Dodane przez Redakcja

Od tysięcy lat korzystamy z kryształów i kamieni szlachetnych. Ich wpływ na nasze zdrowie zauważono już bardzo dawno. Dzieje się tak, gdyż kryształy i kamienie szlachetne powstają w ziemi na przestrzeni wielu tysiącleci. Wchłaniają wówczas bogatą, pradawną, silnie działającą energię naturalną. Ich atomy są ułożone z niezwykle geometryczną precyzją. To oznacza, że kryształy i kamienie szlachetne emitują silnie działającą energię naturalną z geometryczną precyzją, wykorzystując do tego stały wzór. Dzięki niemu nasza, często niestała, energia równoważy się. Ponieważ każdy pierwiastek naturalny znajdujący się na ziemi zawiera w sobie siłę życiową, kryształy i kamienie szlachetne to potężne, magnetycznie naładowane źródła. Gdy używa się ich właściwie, mogą uzdrawiać.

Przywracanie energii czakramom

Ludzie również emitują w swoich aurach różnorodne barwy. Okazało się, że kolory różnych kamieni krystalicznych wykazują właściwości lecznicze w przypadku określonych czakramów. Czakramy to zasadniczo siedem centrów energetycznych siły życiowej. To nasze wiry. Każdy je ma. Wiele problemów ze zdrowiem zarówno tym fizycznym, jak i emocjonalnym, uwidacznia się właśnie w czakramach, nawet wcześniej niż w organizmie. Aura otaczająca czakram, który odpowiada za potencjalnie dotknięty rejon ciała, wyda się ciemniejsza, mroczniejsza, bardziej zmatowiała i mniej witalna niż reszta aury. Ze zdrowotnym problemem, na który reaguje aura, można sobie poradzić za pomocą oczyszczania, odblokowywania i przywracania energii określonemu czakramowi. Pracą z czakramami zaczęli zajmować się wyznawcy religii hinduskiej i buddyjskiej na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa i judaizmu. Nie odrzucaj więc kamieni i kryształów jako przedmiotów zbyt powiązanych z ruchem New Age, żeby można je było potraktować poważnie.

Kamienie szlachetne i ich wpływ na zdrowie

Zatem noszenie kryształów oraz innych kamieni, które znane są z oddziaływania na określone czakramy, mogą zdecydowanie wywrzeć korzystny wpływ na zdrowie. A oto podstawowy przewodnik:

 • Bursztyn – działa na czakram śledziony w centrum brzucha; uspokaja.
 • Ametyst – działa zarówno na czakram gardła przy podstawie gardła, jak i na czakram czoła na środku czoła; wzmacnia wewnętrzny spokój i duchowość, a także pomaga w zwalczaniu uzależnień.
 • Akwamaryna – działa na czakram serca na środku klatki piersiowej; zwiększa moc i wzmacnia poczucie siły w sytuacjach powodujących strach.
 • Cytryn – działa na czakram śledziony; oczyszcza ciało oraz aurę.
 • Diament – działa na czakram korony, na samym szczycie głowy; przyciąga miłość, spokój i dostatek.
 • Szmaragd – działa na czakram serca; sprzyja uzdrawianiu i znaczeniu snów, jak również zdolności ich pamiętania.
 • Granat – działa na czakram korzenia, pomiędzy organami płciowymi a odbytem, jak też na czakram serca; wzmacnia wyobraźnię i poprawia równowagę energetyczną.
 • Złoto – działa na czakram splotu słonecznego w połowie drogi pomiędzy pępkiem a końcem mostka; oczyszcza, uzdrawia, pobudza męską energię.
 • Jadeit – działa na czakram serca; ma bardzo uspokajający wpływ na oczy, wydłuża życie.
 • Lapis lazuli – działa na czakram czoła; stymuluje tarczycę; zwiększa percepcję.
 • Malachit – „kamień szczęśliwych pieniędzy”; działa na czakram serca; łagodzi przebieg astmy.
 • Kamień księżycowy – „kamień szczęśliwej miłości”; działa na czakram śledziony; zwiększa równowagę emocjonalną.
 • Onyks – działa na czakram korzenia; pomaga w uleczeniu żalu.
 • Oliwin – działa na czakram serca; stymuluje rozwój emocjonalny i sprzyja pojawieniu się nowych szans.
 • Kwarc – działa na wszystkie czakramy; można go zaprogramować do określonych celów.
 • Rubin – działa na czakram serca; stymuluje krążenie; może spowodować pojawienie się uczucia złości u innych, zakłócając ich pole energetyczne.
 • Szafir – działa na czakram gardła i czoła; bardzo duchowy, pomaga w osiągnięciu celów.
 • Srebro – działa na wszystkie czakramy; skuteczny przewodnik energii; pobudza kobiecą energię.
 • Tanzanit – działa na czakram czoła; wzmacnia duchowe zrozumienie.
 • Turkus – działa na czakram gardła; przydatny dla górnego układu oddechowego.

Swoją drogą, istnieje mit, który mówi o tym, że opale przyciągają pecha. To jednak nieprawda. Opale tylko wzmacniają energię, którą już z siebie wyrzucasz. Dobrze jest zatem ich unikać, jeśli masz poczucie żalu lub jeśli chorujesz na przewlekłą depresję.

Naucz się przywracać w czakrach odpowiednią energię. Skorzystaj z publikacji Terapia czakr. Równowaga energetyczna gwarancją zdrowia.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.