hipnoza i autohipnoza Terapie

Autosugestia, czyli jak wmówić sobie świadomy sen?

świadomy sen
Dodane przez Redakcja

Świadomy sen jest stanem umysłu, nie rzeczą fizyczną. Nie można doświadczać go zawsze wtedy, kiedy ma się na niego największą ochotę. Tak jak zamawia się telefon komórkowy, który trafia do naszego do domu przywieziony przez kuriera. Można jednak stymulować swój umysł, aby wytworzył świadomy sen mniej więcej wtedy, kiedy będziesz tego chciał.

Świadomy sen – jak go uzyskać

Autosugestia jest techniką uzupełniającą – dopełniaczem do innych, bardziej skutecznych metod (np. 4 + 1 czy MILD). Sama w sobie nie jest skuteczną metodą na osiągnięcie świadomego snu, jednak przy połączeniu z innymi technikami daje silne rezultaty. Autosugestia polega na dosłownym wpojeniu sobie (zaakceptowaniu przez umysł), że właśnie tej nocy (lub w przeciągu kilku najbliższych dni) osiągniesz na 100% świadomy sen.

Jest mnóstwo możliwości na użycie autosugestii w Twoim życiu – nawet w tym momencie. Jednym z taki sposobów jest ciągłe powtarzanie sobie, tak jak mantrę, określonych słów. Pierwsza mantra, jaką jeszcze pamiętam, brzmiała tak: Dziś przeżyłem wspaniały świadomy sen. Zauważ, w jaki sposób zbudowałem to zdanie. Jest to szczególnie ważne, abyś skutecznie wykorzystał autosugestię i bardziej sobie pomógł, niż zaszkodził.

Przede wszystkim mów o rzeczach, które sam uważasz za możliwe do zrealizowania. Jest to pierwszy, a zarazem najważniejszy element tworzenia silnej autosugestii. Dlaczego? Otóż, gdy będziesz powtarzał w swoim umyśle sformułowanie o rzeczy, którą sam uważasz za niemożliwą (np. będę latać), to po prostu autosugestia na Ciebie nie zadziała. Jednak gdy użyjesz jej w sposób dla Ciebie możliwy – tworząc odpowiednią mantrę, na przykład: Złapię tę piłkę, istnieje autentyczna szansa, że to zrobisz. W naturalny sposób Twój podświadomy umysł, niemal automatycznie, zniszczy wszystko, co jego zdaniem jest nierealne, abyś Ty nie musiał się tym niepotrzebnie zajmować. Więc jeśli myślisz, że (czysto teoretycznie) seks w czasie świadomego snu nie jest możliwy, nie możesz ułożyć takiej mantry: Dziś uprawiałem najlepszy seks w trakcie świadomego snu.

Fragment pochodzi z książki „Świadomy sen” K. L. Cetlina.

Dowiedz się, co oznaczał Twój sen – skorzystaj z wyjaśnień zawartych w książce Sny klucz do podświadomości.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.