kosmetyki uroda Zdrowie

Mgiełki do ciała – jak je przygotować samodzielnie?

mgiełki do ciała
Dodane przez Redakcja

Mgiełki do ciała to orzeźwiające spraye albo emulsje wodne o różnych zastosowaniach. Mogą działać pobudzająco albo tonizująco, orzeźwiać albo odprężać – zależnie od tego, jakich olejków eterycznych używasz.

Mgiełki do ciała – przepis

Przygotowuje się je łatwo i z przyjemnością, znakomicie nadają się też na prezenty dla przyjaciół. Warto mieć ich kilka w łazience, żeby zawsze móc sięgnąć po pasującą do aktualnego nastroju. Mgiełki są szczególnie lubiane przez mężczyzn, bo sprawiają, że dobrze się czują, nie pozostawiając na ciele tłustego nalotu. Skóra jest miękka w dotyku, a co więcej, mgiełki działają bakteriobójczo i służą jako dezodoranty. Kiedyś mgiełki do ciała nazywano „les vinaigres de toilette”, a dzisiaj kierujemy się tą samą zasadą i w niektórych przypadkach stosujemy te same składniki. Ocet nadający się do tego celu to białe wino lub cydr, według gustu. Stosując wódkę, należy wybrać możliwie najmocniejszą. Mgiełek nie należy używać na skórę wrażliwą lub odwodnioną.

Przepis na Mgiełkę odświeżającą

Ocet 100 ml
Wódka 10 ml
Lawenda 5 kropli
Szałwia 5 kropli
Cytryna 5 kropli
Rozmaryn 5 kropli
Mięta pieprzowa 3 krople
Grejpfrut 5 kropli
Dodać do 500 ml źródlanej wody.

Zmieszać olejki eteryczne. Dodać mieszankę do wódki i mocno wstrząsać przez dłuższy czas. Pozostawić do odstania, a następnie dodać ocet. Całą mieszankę wlać do 500 ml źródlanej wody i ponownie mocno wstrząsnąć. Na koniec przecedzić płyn przez papierowy filtr do kawy. Im dłużej pozostawi się olejki eteryczne w wódce i occie przed wlaniem mieszanki do wody, tym mocniejszy zapach będzie miał końcowy produkt.

Wypróbuj również gotowe mgiełki do ciała, które działają kojąco i oczyszczająco.

Autor: Valerie Ann Worwood

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link