Ezoteryka życie po życiu

Zainwestuj w siebie odpowiednio – postaw na życie wieczne

życie wieczne czy doczesne
Dodane przez Redakcja

Nasze życie ani się tutaj nie rozpoczęło, ani też się nie zakończy. A jednak wszystko, co człowiek robi, sprawia wrażenie, jakby miał tutaj pozostać na zawsze. Człowiek jest wieczny jak Bóg, który go stworzył. A mimo to, nie jest on wcale zainteresowany wiecznością – tylko tą jedną chwilą, którą nazywa życiem. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, iż człowiek wierzy, że to jedyne życie jakie ma. Gdyby jednak znał prawdę o sobie i świecie, nigdy nie popełniłby tego błędu.

Życie wieczne czy doczesne

Każdy błąd ma swoją cenę, ale ten ma szczególną! Dlatego nic nie powinno być dla nas ważniejsze i nic nie powinno być dla nas pilniejsze, niż zrozumienie tego, co naprawdę się dzieje. Zatem jeśli dalej będziemy żyć jak roboty, nic dobrego dla nas z tego nie wyniknie.

Opuszczając ten świat, odrzucamy swoje ciało, niczym stare zużyte ubranie. Ale nasze życie nie kończy się wcale z chwilą odrzucenia ciała. A to, jak ono będzie przebiegać dalej, zależeć będzie od naszych zdobyczy, które kolekcjonujemy teraz. Możesz zapytać – czym są te zdobycze? To świadomość. Im jest ona większa, tym większe z niej płyną korzyści.

Jednak człowiek całą swoją uwagę, cały swój czas i całą swoją energię najczęściej inwestuje w to przejściowe i bardzo krótkie życie, a kiedy czyni tak niezmiennie, wówczas zostaje zachwiana równowaga. Bez zachowania której, raczej trudno jest mówić o spokojnym funkcjonowaniu w tym świecie. Kiedy „mieć” bierze znaczną przewagę nad „być”, wówczas może nawet zawalić się na nas cały świat.

Nie ma potrzeby czekać, aż tak się stanie, lepiej zatroszczyć się o to, co jest istotne, kiedy nasze życie wciąż jest w miarę spokojne. Ponieważ jeśli któregoś dnia uderzy ono w nas mocniej, możemy wówczas mieć problem, aby się pozbierać.

Zobacz dowód na to, że istnieje życie po Drugiej Stronie. Zapoznaj się z książką Dowód wieczności. Cała prawda o Drugiej Stronie.

Nie skupiaj się na tym, co teraz

Żeby do tego nie dopuścić, potrzebujemy wiedzy, którą należy żyć, gdyż ona sama niczego za nas nie załatwi. Chcący ujrzeć efekty, nie może się skończyć na samym czytaniu, potrzebna jest nam świadomość – każdej chwili!

Nikt z nas nie powinien zapominać o tym, co w życiu jest najważniejsze. A ty mój drogi, w zamian szacujesz, ile dzisiaj jest wart twój dom, a ile będzie wart jutro. Podobnie – twój biznes, biżuteria, samochody i inne przedmioty.

I myślisz następnie, jaki to jesteś bogaty albo jaki ubogi. Nic nie może być bardziej bzdurnego od takiego właśnie rozumowania. Ubogi to nie człowiek, który nie zgromadził majątków tego świata, tylko taki, który niewłaściwie zainwestował.

Jeśli podejrzewasz, że jesteś jednym z tych ludzi, którzy źle zainwestowali, to czym prędzej postaraj się to naprawić. I powiedz innym, niech zrobią to samo, gdyż nikt z nas nie wie, ile mu jeszcze na to czasu zostało. A czasu, niestety kupić się nie da.

Tak jak potrzebujesz pieniędzy, byś mógł podróżować po świecie, tak też potrzebujesz energii, która umożliwi ci podróże poza czas i przestrzeń. Bez niej nie dotrzesz daleko. Podobnie, jak bez pieniędzy w tym świecie.

Droga-ku-zyciu

Danuta Szmidt
Droga ku życiu – medytacje dla ciebie

Autorka – nazywana nowym Eckhartem Tolle – przedstawiła trudne tematy życiowe w sposób niezwykle praktyczny. Porady zawarte w książce, dzięki ich uniwersalności, możesz łatwo dopasować do swojej aktualnej sytuacji i poradzić sobie z ich pomocą z wyzwaniami codzienności. Książka odpowiada na najistotniejsze pytania dotyczące życia.

Zainwestuj odpowiednio

Zatroszcz się zatem o to, co ma wartość prawdziwą dla ciebie, a nie o to, co tylko wydaje się mieć jakąś wartość, gdyż złudne jest to, co nazywasz życiem, i jego bogactwa, którym służysz. Pozostaw je zatem światu i zatroszcz się o siebie właściwie, gdyż to będzie twoje prawdziwe bogactwo.

Gromadzisz majątek nie ten co trzeba. Starasz się zapewnić sobie bezpieczeństwo – nie tak jak trzeba. Budujesz dom – nie tam gdzie trzeba. Lokujesz kapitał – nie w to co trzeba!

Gdybyś tylko wiedział, jaką okazją jest dla ciebie to życie, nigdy byś jej nie przepuścił! Utraciłeś jednak pamięć o tym, zanurzając się w ziemską atmosferę, gdyż takie są reguły tej gry. Zanim się tutaj pojawiłeś, przekonany byłeś, że sobie to przypomnisz, ale tak się nie stało. Dlatego przychodzę do ciebie, mój drogi przyjacielu, aby ci o tym przypomnieć. Przygotowywałam się do tej chwili bardzo długo, a swoich ostatnich kilkanaście lat całkowicie poświęciłam tej jednej, jedynej sprawie. Jeśli chcesz, możesz teraz z tego skorzystać, sam ocenisz z czasem, czy było warto.

Więcej głębokich myśli, które odmienią Twoje życie znajdziesz w książce Danuty Szmidt Droga ku życiu.

Autor: Danuta Szmidt

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.