Terapie

Totalna Biologia – podstawowe informacje o Recall Healing

Totalna Biologia
Dodane przez Redakcja

Totalna Biologia postrzega choroby w inny sposób niż tradycyjna medycyna. Według niej wynikają one z emocji, które przeżywamy, a które są tłumione i długotrwałe.

Co wywołuje choroby?

Najczęściej emocje! Dolegliwości w ciele wywołuje stres o dużym natężeniu: śmierć bliskiej osoby, odejście współmałżonka, utrata pracy, problemy z dziećmi… Wszystko to może być ziarnem, które zakiełkuje pod postacią choroby. Mózg uruchamia „program awaryjny”, jest jak skrzynka z bezpiecznikami: jeżeli napięcie jest zbyt duże automatycznie następuje zwarcie. Według Recall Healing konkretne emocje wpływają na rozwój danej choroby. Na przykład, osteoporoza pojawia się jeżeli człowiekowi brakuje poczucia własnej wartości; choroba parkinsona jest wynikiem próby zatrzymania ukochanej osoby, która nas porzuca; rak piersi to”konflikt gniazda” czyli wynik nieumiejętności zmierzenia się z problemami dotyczącymi rodziny; choroby uszu, nosa, gardła objawiają się gdy uważamy, że „nie dostajemy tego co potrzebujemy”; przełyku gdy nie możemy „przełknąć” problemu; żołądka gdy nie możemy go „strawić”…

Zobacz, jakie konsekwencje mogą mieć długotrwałe negatywne emocje. Sięgnij do publikacji Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia.

Co jest zadaniem Totalnej Biologii?

Odnalezienie konfliktu, który wywołał chorobę, ponieważ spowoduje to cofnięcie się dolegliwości. Ludzie często wypierają z psychiki swoje problemy, zagłuszają je lekami, alkoholem, używkami. Nadchodzi jednak moment, w którym muszą zmierzyć się z kłopotami, przyjrzeć się im i rozwiązać je. Dla terapeuty Totalnej Biologii nie ma większego znaczenia z czym przychodzi pacjent: nowotworem czy migrenami. Każda choroba jest informacją o stanie psychiki, gdy konflikt zostaje usunięty następuje proces samoleczenia i powrotu do zdrowia.

Co da Tobie udział w warsztatach Totalnej Biologii lub rozmowa terapeutyczna ?

Możesz pomóc sobie, swojej rodzinie i pacjentom (gdy jestem lekarzem lub terapeutą). Zobaczysz związek pomiędzy chorobami, które masz lub miałaś/eś, a wydarzeniami ze swojego życia. Dowiesz się jak się uzdrowić. Metoda ta jest konkretną wiedzą, którą możesz wykorzystać w praktyce. Warto dowiedzieć się, jak zachować dobre zdrowie do późnej starości.

Dowiedz się więcej o kursie Totalnej Biologii –  uzdrawiania poprzez świadomość.

Czy Totalna Biologia pomaga też dzieciom?

Tak. Dziecko w okresie płodowym, w czasie porodu i pierwszych lat życia przeżywa ogromne (często nie w pełni świadomie) emocje. W Recall Healing zwraca się dużą uwagę na ten okres, ponieważ wtedy mogą pojawić się choroby związane z procesem uczenia. Należą do nich: problemy z czytaniem określane dysleksją (według TB, powodem może być trauma, której doznało któreś z rodziców czytając tragiczną wiadomość), z pisaniem czyli dysgrafia (problem relacji ze zbyt wymagającym ojcem), z matematyką – dyskalkulia (powodem może być silny stres rodziców z powodu konieczności wykonania określonych zadań lub zachowań wymuszonych przez tradycję, której nie akceptują, np. zawarcie małżeństwa lub chrzest). Gdy odpowiednio pracuje się z dzieckiem i jego rodziną można wpłynąć na polepszenie jego stanu zdrowia. Dlaczego po terapii Totalnej Biologii ludzie uzyskują prawidłową wagę? Gdy człowiek otyły przechodzi na dietę zawierającą minimum kalorii mózg robi wszystko aby odzyskać zbędne kilogramy, tak steruje jego zachowaniem i apetytem, że po pewnym czasie je tyle samo co kiedyś i pojawia się tzw efekt jo-jo. Aby schudnąć raz na zawsze musimy zacząć od zrozumienia z jakiego powodu jesteśmy grubi. Na przykład, mamy grupę osób, która spożywa to samo i część z nich jest chuda, a część puszysta. Za dodatkowe kilogramy wini się złą przemianę materii, problemy hormonalne, a nawet genetykę. Totalna Biologia ma na ten temat inne zdanie. Otyłość jest chorobą i można ją wyleczyć. Przyczyną kłopotów z utrzymaniem prawidłowej wagi, tak jak i każdej innej dolegliwości, jest konflikt, który rozgrywa się w podświadomości. Jeżeli rozwiążemy problem, znikną zbędne kilogramy.

 

Autor: Romuald Kosznik

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.