pielęgnacja twarzy i ciała Zdrowie

Naturalny sposób na zdrową cerę – jak pozbyć się trądziku?

sposób na zdrową cerę
Dodane przez Redakcja

Zdrową cerę możemy mieć dzięki odpowiedniej diecie. Poznaj sposób zaczerpnięty z ajurwedy, który pozwoli Ci zachować młodość i piękny wygląd. Korzystając z niego łatwo pozbędziesz się trądziku.

Sposób na zdrową cerę – bez trądziku

Trądzik jest symptomem wysokiego poziomu pitty w organizmie. Krokiem SOS jest przede wszystkim wprowadzenie diety balansującej tę wzburzoną duszę, unikanie przypraw, fermentowanego, nadmiernie przesolonego i kwaśnego jedzenia, potraw smażonych na głębokim tłuszczu oraz alkoholu i wszelkich stymulantów. Powoli, równolegle do diety można włączyć kilka codziennych czynności oczyszczających. Rano na pusty żołądek należy spożyć 1 łyżeczkę ghee z ¼ łyżeczki kurkumy.

Po każdym posiłku należy wypić filiżankę naparu z nasion kminu, kolendry i kopru włoskiego.

Na zmienione chorobowo miejsca należy nakładać leczniczą pastę z mąki z cieciorki zmieszanej z wodą i pozostawić ją do wyschnięcia na około 30 minut przed spłukaniem.

Należy natrzeć się na noc świeżym melonem, który ma ekstremalnie chłodzące właściwości, przez co pacyfikuje wzmożoną duszę pitta, podczas gdy leczy i zmiękcza skórę.

Ajurweda

Ajurweda – medycyna indyjska
Monika Ptak

Dzięki książce Moniki Ptak poznasz podstawy zdrowego stylu życia i zrozumiesz powiązania pomiędzy swoją dietą, a nękającymi Cię dolegliwościami.

Nie wolno nadmiernie wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Nie wolno wyciskać trądzikowych krost – prowadzi to do rozszerzenia infekcji i powstawania blizn.

Podczas aktywności fizycznej należy unikać ekstremalnie rozgrzewających ćwiczeń.

Więcej naturalnych metod na codzienne dolegliwości znajdziesz w książce Moniki Ptak Ajurweda – Medycyna indyjska.

Autor: Monika Ptak

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.