Szczęście związek

Uzdrowienie rodziny – jak pokonać pojawiające się trudności

uzdrowienie rodziny
Dodane przez Redakcja

Często w jakiś czas po ślubie jesteśmy rozczarowani, ponieważ oczekiwaliśmy, że nasz ukochany już do końca życia będzie taki szarmancki i wciąż zabiegający o nasze względy. Lecz on, nie dość, że spowszedniał, to i powychodziły na wierzch wszystkie jego wady, których wcześniej jakoś nie było widać. Zawiedziona, zaczynasz się do niego czepiać, przez co możesz go wepchnąć w alkoholizm i może zacznie też ciebie zdradzać, szukając gdzie indziej potrzebnego mu dowartościowania. A kiedy urodzi się wam pierwsze dziecko, to ty wszystkie swoje uczucia ulokujesz w nim, przez co osierocisz męża i rozpocznie się powolny rozpad waszego małżeństwa. A dlaczego? Ponieważ męża dostałaś od Boga na całe życie i on powinien być dla ciebie najważniejszym człowiekiem, a nie dziecko. 

Małżeństwo na całe życie

Dzieci są nam dane na jakiś czas, a później od nas odejdą, natomiast my pozostaniemy ze sobą, daj Boże, do końca życia. Ta piękna przed ślubem dziewczyna też spowszedniała i nie jest już taka zadbana. Poza tym, zrobiła się taka moja i wcale nie trzeba się starać o jej względy i o nią zabiegać. Rozpoczyna się kilkuletni okres bezsensownej, zakamuflowanej walki o władzę, do której nikt nie chce się przyznać i można by powiedzieć, że nie jest to otwarty konflikt, lecz bardziej cicha wojna podjazdowa ego jednego współmałżonka z ego drugiego. W końcu ktoś musi ulec albo rozpada się małżeństwo, ponieważ obydwa ego nie zechciały ze sobą współdziałać, tylko postanowiły rywalizować. Taki związek będzie nosił znamiona pana i sługi, przy tym rolę pana niekoniecznie musi pełnić małżonek. Jedno jest pewne: zarówno pan jak i sługa nie będą, tak naprawdę, ze swoich ról zadowoleni. Najlepszym wariantem jest współdziałanie obydwu ego i chęć służenia sobie w imię miłości wzajemnej. Gdyby jeszcze małżonkom udało się umiłować Boga ponad miłość wzajemną i ponad miłość do dzieci oraz ponad wszelkie bogactwo. Wola Twoja Panie przede wszystkim. Wiemy też doskonale, jak wielu ludzi jest daleko od Boga i, przynajmniej w tym czasie, uważa, że Go nie potrzebuje. Porządnym człowiekiem można być zawsze, nawet wtedy, gdy się nie wierzy w Boga. Nie ma też człowieka bez grzechu albo jakiegoś obciążenia. Na błędach uczymy się rozumu, lecz człowiek wierzący więcej ma w sobie bojaźni przed Bogiem i musi się liczyć ze społecznością wyznaniową, a to bardziej cementuje rodzinę i uczy pokory.

Spróbuj stworzyć zdrowe relacje z innymi, zaczynając od zmiany w sobie. Skorzystaj z porad przedstawionych w książce Pokochaj siebie a nawet innych. Sprawdzone metody na zdrowe relacje.

Rodziny pokonują trudności

A co możemy się dowiedzieć o związkach z książki „Sai Baba mówi do Zachodu” na str. 148: „Rodziny na całym świecie znajdują się dziś w przerażającym stanie. Kłótnie, niesnaski, rozwody są na porządku dziennym. (…) Niektóre rodziny są do tego stopnia rozbite, że ich członkowie nie widzą możliwości znalezienia wspólnej drogi. Jest uzasadnione, gdy w takim przypadku wycofujesz się z życia rodzinnego. Aby iść swoją drogą i aby uzyskać jasność w swoich uczuciach. Nie powinien to jednak być trwały stan. (…) Zredukuj swoją negatywność. Nie zapominaj, że gniew, nie mówiąc już o nienawiści, mogą ci bardzo zaszkodzić i związać cię z tymi, od których chciałbyś się uwolnić. Traktuj trudności w rodzinie jako możliwość ćwiczenia pogodnego opanowania”.

A na str. 271 czytamy: „Usiłuję dać ci zawsze takiego partnera, który do ciebie pasuje. Potrzebuję jednak twojej miłości, ofiarności, odpowiedzialności, powinności, cnoty i wiary. Jeśli nie masz którejś z tych podpór związku, Mój dar dla ciebie będzie odpowiednio niepełny. Musisz traktować partnera zawsze jako Mój dar dla ciebie. Dałem ci go, abyś nie musiał przez życie iść sam. Zanim zrobisz jakieś głupstwo, zastanów się, co daje ci rodzina i co możesz wraz z nią utracić. (…) Trzymaj się raczej starej mądrości: Tylko stabilność prowadzi do trwałego szczęścia”.

Klucz-uzdrawiania

Tadeusz Piotr Szewczyk
Klucz uzdrawiania

Wielki Mistrz Reiki i specjalista od naturalnych metod leczenia wyjaśnia kwestie kluczowe do uzdrowienia fizycznego i duchowego. Dowiesz się, jak możesz budować poczucie własnej wartości jednocześnie unikając oceniania innych osób. Poznasz sposoby na uzdrowienie relacji rodzinnych i nie powielanie błędów swoich rodziców podczas wychowywania własnych dzieci.

Sposób na udane małżeństwo

Aby związek mógł być udany i trwały trzeba żeby ego jednego współmałżonka i ego drugiego zechciały ze sobą współdziałać. Do tego jednakże potrzeba wzajemnej pokory i wzajemnie poskromionego ego. Kiedy niedawno obserwowałem pewną mamę z dwuletnią córeczką, która w żaden sposób nie mogła sobie z dzieckiem poradzić, to uświadomiłem sobie, że w przyszłości małżonek tej dziewczynki, także nie będzie miał nic do powiedzenia, co najwyżej spełniać będzie kaprysy żony, o ile będzie go na to stać. Trwałość takiego związku może być problematyczna. Jeśli pozwolimy dziecku na wszystko i nie postawimy przed nim jakichś ograniczeń, to zmarnujemy jego przyszłość, a w konsekwencji negatywnie wpłyniemy na losy jeszcze innych ludzi: jego małżonka i dzieci. Kiedy dziecko może otrzymać należyte wychowanie? Wtedy, kiedy jest wychowywane w pełnej rodzinie, najlepiej wielodzietnej, w której panuje zdrowa dyscyplina a rodzice mają jednolite podejście do wychowania i są konsekwentni.

I jeszcze jeden cytat z książki „Sai Baba mówi do Zachodu” na str. 34: „Małżeństwo jest świętą instytucją, która ma was nauczyć otwierać serca, rozwijać miłość i ćwiczyć ofiarność. (…) Powinieneś skierować swoją uwagę z siebie na partnera i pytać siebie: Czego on potrzebuje? Co uczyni go szczęśliwym? Co mogę zrobić, aby go zrozumieć? Opłakany stan waszych związków nie jest wyrazem tego, że małżeństwo jest martwe, jak niektórzy twierdzą, lecz raczej tego, że jesteście tak uwikłani w wasze ego, iż dla nikogo innego nie znajdujecie już miejsca”.

Spróbuj lepiej zrozumieć swoją drugą połówkę, korzystając z podpowiedzi zawartych w książce Dusza Kobiety … Ego Mężczyzny …

Czym jest wolność?

Podobno największą potrzebą każdego człowieka jest bycie wolnym. O tyle jest to prawdą, o ile rzecz dotyczy jakiegoś nieuzasadnionego podporządkowania komukolwiek albo jakiemuś zniewoleniu przez nałogi. Natomiast związek małżeński nie powinien być żadnym zniewoleniem, ale dobrowolnym zespoleniem osobowości męskiej i żeńskiej w małżeńską jedność usankcjonowaną sakramentalnym węzłem albo cywilnoprawnym przyrzeczeniem.

Chciałbym się jeszcze podzielić tym, co nam chce powiedzieć na ten temat Sai Baba we wspomnianej już książce na str. 217: „Wolność polega na tym, żebyś chętnie robił to, co robić musisz. A co musisz robić w odniesieniu do rodziny? Jako mężczyzna nie opuszczać żony. Jako kobieta nie opuszczać męża. Jako para, troszczyć się o siebie i o dzieci. Jeśli to potrafisz, jesteś wolny. Jeśli tego nie potrafisz, to nie znaczy, że masz nieodpowiedniego partnera, jak się chętnie dzisiaj przyjmuje, lecz że nie otworzyłeś jeszcze najważniejszych drzwi swojego serca. Chciałbyś wiedzieć, co uznaję za prawdziwą wolność? Otwarte serce. A jak je osiągniesz? Gdy poświęcisz wszystko, żeby z miłością to robić, co robić musisz”.

Nie bez znaczenia jest współdziałanie w wychowaniu ze szkołą i nieobarczanie nauczycieli odpowiedzialnością za wychowanie naszego dziecka, ponieważ to my jesteśmy za swoje dziecko odpowiedzialni w pierwszej kolejności. Nauczyciel ma być naszym sprzymierzeńcem dla dobra naszego dziecka, rodziny i kraju. Mamy go szanować i dziecko nauczyć do nauczyciela szacunku. Mamy także nauczyć dziecko szanować rodziców oraz ludzi starszych.

Więcej czytaj w książce Tadeusza Piotra Szewczyka Klucz uzdrawiania.

Autor: Tadeusz Piotr Szewczyk

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link