Medycyna naturalna Terapie

Stomatologiczny terror. Czy warto chodzić do dentysty?

zęby
Dodane przez Redakcja

Z pominięciem kilku wyjątków, współczesna stomatologia za nic ma sobie chorego. Dentyści często zmuszają pacjentów do zabiegów, których ci nie potrzebują.

Dentysta prawdę Ci powie?

Zaczyna się od wmówienia pacjentowi, że ten jest nieudacznikiem, ponieważ brakiem dbałości o higienę jamy ustnej doprowadził do rozwoju próchnicy.
Takie oskarżenia pozbawiają pacjenta pewności siebie i ułatwiają nakłonienie go do zbędnego zabiegu. Dentysta, który ma wobec nas złe zamiary, roztacza wokół siebie nieprzyjemną aurę i próbuje namówić na podejrzany zabieg. Większością stomatologów kieruje chęć zysku. Wizja pieniądza skorumpowała ich do tego stopnia, że zapomnieli o zawodowej odpowiedzialności.
Przemoc stomatologiczna to również przemoc fizyczna, gdyż niepotrzebny zabieg dentystyczny to nic innego, jak atak na integralność ciała. Procedury, w których wykorzystuje się toksyczne metale, powodują choroby, ból i cierpienie, które również zaliczamy do przejawów przemocy fizycznej, całkowicie niedopuszczalnej w zawodzie.

Możesz spróbować naturalnych preparatów do czyszczenia zębów oraz zdrowych słodyczy.

Naturalne-metody-na-zdrowe-zeby

Ramiel Nagel
Naturalne metody na zdrowe zęby

Największą fobią Polaków jest lęk przed wizytą u dentysty czyli dentofobia. Dzięki tej książce całkowicie się jej pozbędziesz i nauczysz się tak dbać o higienę jamy ustnej.

Jak poradzić sobie ze stomatologicznym terrorem

Przypomnij sobie, jak ucierpiały twoje zęby, gdy nie zdawałeś sobie sprawy, co dentysta z nimi robi. Przypomnij sobie każdy szczegół, jak bardzo byłeś zmartwiony, zdezorientowany i otumaniony; jak bardzo czułeś się wykorzystany i skrzywdzony. Pozwól tym uczuciom dojść do głosu. Poczuj, jak wielkim krzywdzicielem jest stomatologia. Staw jej czoła.

Przebacz. Gdy rozpoznasz, gdzie tkwi problem, będziesz mógł prosić o uzdrowienie i przebaczenie. Czy potrafisz wybaczyć sobie, że stałeś się ofiarą, a dentyście jego ignorancję i arogancję? Przy okazji – przebaczenie nie oznacza, że rozgrzeszasz go z niedbałości.

Poszerz swoją wiedzę. Gdy uwolnisz się z kajdan wiążących cię niegdyś ze stomatologią, warto żebyś dowiedział się czegoś więcej o dobrej medycynie, która pomoże ci naprawić to, co zepsuła ta toksyczna. Zacznij szukać dentystów stosujących mniej toksyczne – i mniej inwazyjne – zabiegi.

Podziel się wiedzą z rodziną i przyjaciółmi. By uleczyć to, co zniszczyła agresywna stomatologia, musimy dzielić się swoją wiedzą z otoczeniem, tłumacząc zagrożenie, jakim jest dentystyka konwencjonalna.

I jeszcze rada praktyczna – jeśli źle czujesz się w gabinecie dentystycznym, daj temu wyraz. Jeśli jesteś skołowany i niepewny tego, co cię czeka, czym prędzej z niego wyjdź i zasięgnij drugiej opinii.

Jak dbać o zęby, pozbyć się próchnicy, zadbać o higienę jamy ustnej dowiesz się z książki Ramiel’a Nagel’a „Naturalne metody na zdrowe zęby”.

Autor: Ramiel Nagel

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.