Rozwój duchowy Rozwój osobisty

Ćwiczenie Smoka – Twój sposób na pewność siebie i mądrość

ćwiczenie smoka
Dodane przez Redakcja

Smok jest tworem mitycznym, potężnym i groźnym. Chodzi po ziemi, jak i unosi się i fruwa w powietrzu, w towarzystwie wiatru, chmur, deszczu, burz, błyskawic i grzmotów. Jest stworzeniem dynamicznym i energicznym. Wykonując wewnętrzne ćwiczenie smoka, usuwasz ze swojego życia strach, przygnębienie, smutek, ponieważ smok, który lata po niebie, ma pod sobą ziemskie sprawy i związane z nim niepokoje. Ćwiczenie to pomoże ci zapanować nad sobą i innymi w życiu codziennym. Poprzez to ćwiczenie zaszczepisz w swoim umyśle właśnie takie cechy charakteru, jak: mądrość, odwaga, tolerancja, opanowanie, pewność siebie.

Jesteś-tym-czym-są-twoje-mysli

Małgorzata Wójcik
Jesteś tym, czym są Twoje myśli. Jak świadomie wymyślić sobie lepszą przyszłość.

Absolwentka Studium Psychologii Psychotronicznej  udowadnia, że Twoje życie może stać się cudem, jeśli weźmiesz je w swoje ręce lub koszmarem, jeżeli pozwolisz aby to warunki zewnętrzne kierowały Tobą. Czas byś zrozumiał charakter energetyczny myśli i to, jak wpływają one na świat fizyczny. Każdy rozdział jest poświęcony jednej sferze życia: zdrowiu, miłości, pracy, finansom czy przekonaniom.

Ćwiczenie smoka – jak je wykonać?

Stań w lekkim rozkroku, wyprostuj się, wciągnij powietrze nosem i wypuść ustami, oddychaj lekko i swobodnie. Zamknij oczy, wyobraź sobie, że jesteś ogromnym latającym smokiem, zobacz oczami wyobraźni, jak wielka jest twoja głowa, jak błyszczą pełne odwagi twoje oczy. Zobacz twoje bezpieczne ciało pokryte łuskami, pancerzem, który chroni cię przed przykrymi sytuacjami zewnętrznymi, poczuj moc w sobie, poczuj, że jesteś nieustraszony, skup uwagę na swoich rękach, które usuwają przeszkody w twoim otoczeniu, zacznij poruszać się jak smok – powoli i skocznie, potem unieś się w powietrze i poczuj, jak lecisz w przestworzach. Jesteś ognistym smokiem, sprytnym, zwinnym, silnym i władczym, który nie boi się grzmotów burz, wiatrów i błyskawic. Smok i ty jesteś ponad tym wszystkim, co cię otacza, czujesz i jesteś pewny swojej władzy, panujesz nad każdą sytuacją i rozwiązujesz wszelkie napotkane na swojej drodze przeszkody. W powietrzu dystansujesz się do ziemskich spraw, na ziemi masz kontrolę nad wszystkim, co cię otacza, patrzysz na życie i działasz w nim z mądrością, ze skupieniem i zrozumieniem. Poczuj te cechy w sobie. Pozostań w tym stanie przez co najmniej trzy minuty. Niech wytworzone przez ciebie emocje przenikną do każdej komórki twojego ciała. A teraz otwórz oczy…

Rozejrzyj się dookoła… Co widzisz teraz? Po wykonaniu ćwiczenia smoka ze skupieniem zobaczysz bezpieczny i poukładany świat pełny spokoju i harmonii. To ćwiczenie korzystnie wpływa na twoje opanowanie, rozwagę, mądrość życiową, jest bardzo pomocne dla osób, które zarządzają swoją firmą lub grupą ludzi. Ćwiczenie Smoka wykonuj tak często, jak często będziesz czuł jego potrzebę wykonania. Im częściej będziesz ćwiczył, tym mocniej ugruntujesz w sobie pozytywne cechy charakteru.

Więcej ćwiczeń znajdziesz w książce „Jesteś tym, czym są Twoje myśli” autorstwa Małgorzaty Wójcik.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.