Medycyna naturalna Terapie

Urynoterapia, ale jaka? Na co pomoże leczenie moczem?

urynoterapia
Dodane przez Redakcja

Urynoterapia zwana potocznie leczeniem moczem budzi kontrowersje i mieszane uczucia. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o jej stosowanie wewnętrzne czyli picie moczu. Jej zwolennicy twierdzą, że ta terapia naturalna, przy jej odpowiednim stosowaniu, może przynieść niebywałe efekty.  W ten sposób można wyleczyć choroby skóry, przyspieszyć gojenie ran, pozbyć się opuchlizny i odmłodzić organizm. Picie moczu wywołuje detoks czyli oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji, dzięki czemu zyskujemy więcej energii i lepsze samopoczucie. Przed rozpoczęciem leczenia moczem należy jednak skonsultować się ze swoim lekarzem. Istnieje bowiem lista chorób, przy których taka terapia może być ryzykowna (np. choroby wątroby, nerek, serca, cukrzyca, nadciśnienie, zatrzymywanie wody w organizmie).

Opinia o leczeniu moczem

Wielu moich pacjentów przyznaje się do stosowania znanej w medycynie niekonwencjonalnej metody leczenia moczem – urynoterapia. Zapytują mnie o zdanie na ten temat. Do tych sposobów jakie często opisują moi rozmówcy, mój stosunek jest negatywny. Nie znaczy to, że jestem przeciwnikiem urynoterapii ale uważam, że musi ona być prowadzona w sposób kontrolowany. Sam doświadczyłem w swoim życiu zbawiennych efektów urynoterapii i nie mam żadnych zastrzeżeń aby stosować urynę na okłady, moczenie i przemywanie nie skaleczonych miejsc.
Znane są metody dawnych warszawskich murarzy, którzy w czasie odbudowy zniszczonej wojną Warszawy nie mogli marzyć o rękawicach ochronnych a dłonie ich zżarte wapnem i cementem ratował tylko ich własny mocz. Nie posiadali wówczas tak wyrafinowanego sprzętu i często gołymi dłońmi dorzucali i wyrównywali zaprawę murarską. Po zakończonej pracy siusiali sobie na dłonie i przemywali je własnym moczem.

zlota-fontanna

Coen van der Kroon
Złota fontanna

Opierając się na osobistych doświadczeniach, Autor wprowadza czytelnika w tajniki urynoterapii i jednocześnie przekazuje cenne praktyczne porady pomagające pokonać opory przed zastosowaniem moczu w celach terapeutycznych. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, Coen van der Kroon odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące zdrowotnych właściwości uryny.

Urynoterapia – jak można ją praktykować

Sam doświadczyłem skuteczności uryny, kiedyś w czasie mojego pobytu na wczasach grając w piłkę skręciłem sobie nogę. Skręcenie było tak fatalne, że w ciągu kilku sekund noga opuchła mi jak przysłowiowa „konewka” i pod skórą ukazały się krwawe wybroczyny. Ból był tak ogromny, że nogę musiałem trzymać uniesioną do góry, co w pewnym stopniu łagodziło nieznośny ból. Wówczas pewna starsza pani poradziła mi, abym obłożył nogę własnym moczem. Przekonywała mnie, że najskuteczniej działa poranny mocz. Namoczyłem w urynie pieluchę flanelową i obłożyłem zapuchniętą stopę. Po chwili odczułem olbrzymią ulgę, tak że po paru godzinach zmieniłem okład owijając nogę pieluchą nasączoną świeżym moczem. Tak owiniętą nogę włożyłem do worka foliowego aby w nocy nie zamoczyć pościeli. Jakie było moje zdziwienie kiedy rano mogłem, co prawda utykając, samodzielnie chodzić. Nie ustawałem w robieniu dalszych okładów co zaowocowało całkowitym wyleczeniem już po kilku dniach. Dlatego nie mogę mieć zastrzeżeń do takiej metody. Spotykam się jednak i to dość często z pacjentami którzy piją własny mocz. Nie mam wątpliwości, że jest to własny naturalny „antybiotyk” ale jestem przekonany, że musi on być odpowiednio przygotowany. Zastosowanie wcześniej odpowiedniej diety i najważniejsze – przebadanie czy wolny jest on od bakterii. Trzeba pamiętać, że wraz z moczem wydalane są z organizmu bakterie których organizm chce się pozbyć. Pijąc taki mocz rozprowadzamy go po całym organizmie i lecząc się takim sposobem możemy sprawić sobie wiele problemów. Decydując się na taką metodę zalecam zapoznać się wcześniej z literaturą na ten temat, oczywiście mam na myśli literaturę wydaną przez fachowców, i odpowiednio przygotować się to leczenia. Do wcześniej opisanych sposobów nie mam żadnych zastrzeżeń.

Pozdrawiam wszystkich czytelników a tym którzy decydują się na picie moczu wypada mi tylko życzyć – „Na zdrowie”.

Mocz na zmarszczki i choroby skóry

Masaż wskazówka: uzupełniająco podczas postu; jako leczenie schorzeń skóry; ogólnie w pielęgnacji skóry i jako odmładzający tonik; jako substytut mydła.

Urynę można wmasowywać w skórę. Masaż taki można stosować na różne problemy skórne: od zwykłej wysypki po egzemy i raka skóry. Masaż urynowy jest zdrową praktyką nawet w przypadku, gdy nie cierpisz na żadne zmiany skórne, ponieważ uryna świetnie pielęgnuje skórę. Ma też działanie oczyszczające, ponieważ spontanicznie produkuje naturalne mydło w kontakcie z tłuszczem ze skóry. Metoda ta jest niezmiernie ważna podczas leczenia przewlekłych chorób oraz kuracji opartych na poście. Wymasowanie uryną całego ciała zajmuje przynajmniej dwadzieścia minut, ale najlepiej jest, gdy taki masaż trwa godzinę, wówczas leczenie jest intensywniejsze. W tym celu odlej połowę moczu do drugiego naczynia, dzięki czemu masz zapas świeżego moczu, gdy płyn w pierwszym naczyniu się zanieczyści. Masuj delikatnie, zawsze w kierunku serca np. od głowy ku sercu i od stóp w stronę serca. Zwróć szczególną uwagę na podeszwy stóp, dłonie, głowę, twarz, plecy oraz okolice, gdzie znajdują się gruczoły limfatyczne, takie jak pachwiny i pachy. Pozwól, by uryna wchłaniała się przez co najmniej jedną godzinę. Następnie zmyj wszystko letnią wodą. Nie używaj mydła! Wetrzyj w skórę (naturalny!) balsam, a zapach moczu szybko zniknie. W zależności od zapachu możesz wcale nie chcieć zmywać uryny wodą. Zazwyczaj po wmasowaniu w skórę jej zapach szubko się ulatnia: mocz zostaje zaabsorbowany przez skórę, a amoniak wyparowuje. Którąkolwiek metodę wybierzesz, zależy tylko od ciebie, i choć do masażu uryną trzeba się przyzwyczaić, jest on metodą zdrową i ożywczą.

Wcieranie świeżej uryny – wskazówki: ogólna pielęgnacja skóry; ugryzienia; ukąszenia; wysypka i rany.

Tym, którzy cenią sobie skórę gładką, bez skazy i o świeżym wyglądzie, poleca się codzienne poranne lub wieczorne nacieranie skóry świeżym moczem. Jest to sekret wielu symboli seksu i królowych piękności. Możesz stosować tę metodę podczas porannego prysznica. Jest także skuteczna, jeśli użyć moczu jako balsamu po goleniu. Jeśli po zastosowaniu uryny nadal czujesz jej zapach, użyj (naturalnego) perfumowanego balsamu do ciała lub skóry. Ja sam wcieram rano urynę w całe swoje ciało jeszcze przed porannym prysznicem, zwracam przy tym baczną uwagę na twarz i włosy. Skóra staje się potem miękka i gładka, a włosy lśniące i czyste.

Swoją twarz możesz odmłodzić również, stosując skuteczną technikę masażu opisaną w książce Odmładzanie twarzy. Rewolucyjna metoda naturalnego cofania wieku skóry.

Okłady z uryny na rany i opuchliznę

Kompres urynowy – wskazówki: leczenie chorób części ciała i organów wewnętrznych; choroby skórne, rany.

Umieść butelkę napełnioną moczem w misce z ciepłą wodą, by mocz się podgrzał. Namocz w nim materiał lub bawełniany ręcznik, w zależności od powierzchni, którą należy leczyć, a następnie umieść na niej nasączony materiał. Możesz także robić kompresy z mieszanki uryny i glinki. Na kompresy nadaje się uryna świeża, stara oraz zagotowana. Zaleca się, aby kompres na chorym miejscu trzymać co najmniej przez godzinę. Jeśli zachodzi taka potrzeba, możesz wymienić kompres na świeży, namoczony w podgrzanej urynie. Kompresy są polecane do leczenia problemów skórnych, gdzie powierzchnia skóry jest otwarta lub poważnie spuchnięta. Wówczas przyłożenie kompresu na opuchnięte miejsce działa lepiej niż masaż moczem. Metoda ta całkiem skutecznie leczy rany, nawet te rozległe i głębokie. Kiedy wyjeżdżam na wakacje, zawsze mam przy sobie buteleczkę starej uryny jako lekarstwo pierwszej pomocy w przypadku zranienia. Działa wyśmienicie. Jednoczesny kompres na odbycie oraz powłokach brzusznych działa bardzo skutecznie w leczeniu hemoroidów. Mieszanka glinki i uryny aplikowana bezpośrednio na skórę może być stosowana w leczeniu takich chorób skórnych, jak łuszczyca.

W leczeniu trudno gojących się ran pomoże Ci także sok z noni. O jego skuteczności możesz przeczytać w artykule Jak leczyć trudno gojące się rany? Pomoże sok z noni.

Grzybica, pękające pięty, hemoroidy

Kąpiele stóp i nasiadówki – wskazówki: podrażnienia lub grzybicze zakażenia stóp; choroby lub podrażnienia genitaliów lub odbytu; hemoroidy.

Kąpiele stóp są bardzo skuteczne podczas leczenia odmrożeń i wszelkich skórnych problemów stóp, zwłaszcza infekcji grzybiczych lub egzem. Kąpiel stóp poprawia ukrwienie i może też wpływać na całe ciało, ponieważ pobudza strefy umiejscowione na podeszwach stóp. Nasiadówki zalecane są przy problemach z genitaliami lub odbytem, takich jak hemoroidy. Zarówno podgrzana, stara, jak i ciepła, świeża uryna są odpowiednie do tego celu. Jeśli planujesz taką kąpiel, zbierz mocz z całego dnia, tak aby mieć go wystarczająco dużo, by wypełnił balię do połowy. Możesz też rozcieńczyć mocz wodą, aby zwiększyć objętość płynu niezbędną do kąpieli.

Dolegliwości związane z posiadaniem hemoroidów złagodzisz również stosując nasiadówki z wyciągu z oczaru wirginijskiego, rumianku lub nagietka.

Sposób na piękne i gęste włosy

Masaż skóry głowy i włosów – wskazówki: jako ogólna pielęgnacja włosów; jako substytut szamponu; łupież; wypadanie włosów i łysienie.

Oto wspaniałe lekarstwo na łupież, słabe włosy, a nawet wypadanie włosów czy łysienie. Energicznie wcieraj urynę w skórę głowy, pozwól jej wchłaniać się przez trzydzieści do sześćdziesięciu minut, a następnie zmyj ją letnią wodą (nie używaj mydła ani szamponu). Uryna odżywia i oczyszcza włosy.  Włosy staną się lśniące i czyste. Jeśli nie spłuczesz uryny, efekt będzie jeszcze bardziej intensywny. Jednakże okoliczności nie zawsze na to pozwalają. Możesz stosować mocz świeży lub stary, przy czym lepsze rezultaty daje ten drugi. Metoda ta sprawiła, że zaczęły mi odrastać włosy na praktycznie łysym już czubku głowy. Oczywiście to nie gwarantuje nowej, bujnej czupryny. Łysienie związane jest bowiem z wieloma czynnikami, które nie zawsze dotyczą obszaru skóry głowy. Tak czy inaczej, twoje włosy staną się piękniejsze i pełne życia. Ci, którzy często stosują ten rodzaj urynoterapii, nie siwieją, lecz zachowują swój naturalny kolor włosów do późnej starości. W przypadku intensywnego stosowania w wyłysiałych miejscach mogą zacząć odrastać nowe włosy.

Jeżeli chcesz zacząć praktykować leczenie moczem, przed jego rozpoczęciem koniecznie przeczytaj wskazówki i ostrzeżenia dotyczące urynoterapii zwarte w książce Coena van der Kroona zatytułowanej „Złota fontanna”.

Autor: Coen van der Kroon

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.