Medycyna naturalna Tradycyjna Medycyna Chińska

Przytulanie drzewa. Jak czerpać energię z przyrody?

przytulanie drzewa
Dodane przez Redakcja

Przytulanie drzewa ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Dzięki niemu możemy odebrać pozytywne wibracje z drzewa i czerpać z niego energię. Uspokajamy też swój umysł i oddech.

Przytulanie drzewa – jak robić to prawidłowo?

Krok 1. Stań w rozkroku ze stopami rozstawionymi mniej więcej na szerokość barków, kolana powinny być lekko ugięte. Gdy nabierzesz już większego doświadczenia, możesz zginać kolana mocniej, aż ostatecznie twoje uda będą znajdowały się w pozycji równoległej do podłoża. Pamiętaj jednak, żeby kolana nigdy nie wysuwały się poza palce stóp.
Krok 2. Unieś ręce mniej więcej na wysokość barków, dłonie powinny znajdować się około 60 centymetrów przed klatką piersiową. Powinno to wyglądać tak, jakbyś przytulał drzewo.

chi-kung

L.V. Carnie
Chi Kung teoria i praktyka

Opanowując starożytną sztukę oddechu, postaw i świadomości czuciowej, możesz kierować przepływem swojej energii życiowej. Dzięki tej książce będziesz wyglądał i czuł się młodziej. Wzniesiesz swoją sprawność fizyczną na wyższy poziom, a uszkodzone tkanki w Twoim ciele będą goiły się szybciej.

Krok 3. Stosując oddychanie buddyjskie lub taoistyczne, rób wdechy i wydechy przez nos, język powinien lekko dotykać podniebienia. Pamiętaj, aby oddychać tak powoli, jak tylko potrafisz. Tak często jak możesz, wydłużaj długość trwania oddechów. Na przykład, jeśli w tym tygodniu twoje wdechy i wydechy trwają po dziesięć sekund, to w następnym tygodniu postaraj się je wydłużyć o sekundę. Ostatecznie może uda ci się wydłużyć każdy wdech i wydech do minuty lub więcej.
Krok 4. Pozostań w tej pozycji tak długo, jak zdołasz. Na początku pewnie będziesz w stanie utrzymać ją zaledwie przez kilka minut. Jednak regularna praktyka powinna uczynić cię na tyle silnym, że będziesz potrafił utrzymać tę pozycję przez dwadzieścia minut każdego dnia.

Wiele ciekawych ćwiczeń i korzyści z nich płynące można znaleźć w książce „Chi Kung – teoria i praktyka” autorstwa : L. V. Carnie.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.