Astropsychologia czakry jasnowidzenie Medycyna naturalna

Czym jest ciało eteryczne? Na czym polega jasnowidzenie?

Ciało eteryczne - aura - czakry
Dodane przez Redakcja

Ciało eteryczne, lub inaczej sobowtór eteryczny, to energetyczna część ciała fizycznego. Wyróżnia się w niej takie własności, jak: aura, czakry, kanały energetyczne, różnobarwne energie życiowe, tzw. prany.
Ciało eteryczne stanowi przedmiot oddziaływania bioenergoterapeutów i uzdrowicieli. Każdy fizyczny narząd posiada swojego eterycznego sobowtóra, który wpływa na niego w istotny sposób. Uzdrawiając narząd eteryczny inicjuje się proces uzdrawiania na poziomie ciała fizycznego.

Czakry

W ciele eterycznym istnieje wiele czakr, w których gromadzą się energie o różnych barwach. Czakra kształtem przypomina kielich kwiatu.
Czakr można używać do uzdrawiania. Polega to na przywróceniu czakrze właściwej formy i funkcji poprzez jej oczyszczenie i naenergetyzowanie, a potem przekazie energii poprzez czakrę do chorego narządu.

Prany

Niektóre energie jednak mają takie właściwości, że same oczyszczają i energetyzują czakry i narządy, a należą do nich olśniewająca biała i białofioletowa prana (fiolet i olśniewająca biel pochodzą z wyższych wymiarów). Te rodzaje energii stosuje się np. w Reiki i Duchowym Uzdrawianiu, przez co specjalne zabiegi usuwania chorobowej energii a następnie wprowadzania świeżej zastępuje jeden akt uzdrawiania. Olśniewająca biała prana przyciąga inne rodzaje energii, a białofioletowa posiada właściwości uzdrawiające wszystkich innych.

Siły pięciu elementów w ciele eterycznym

  • UDANA – jest to żółta energia ziemi, lokująca się m.in. w czakrze u podstawy kręgosłupa (poza nią w czakrze tej znajduje się dużo czerwonej energii ognia, SAMANY)
  • APANA – jest to niebieska siła życiowa. Gromadzi się ona w wielu czakrach, a szczególnie w czakrze tuż nad narządami płciowymi (pod pomarańczowo-czerwoną czakrą płciową), gdzie znajduje się niebieska, mniejsza czakra. Właściwością APANY jest ruch do dołu.
  • SAMANA – czerwona energia ognia, SAMANA (od tej nazwy pochodzi słowo „szaman”), gromadzi się m.in. w czakrze splotu słonecznego. Jej właściwością jest ciepło.
  • WJANA – zielona energia elementu powietrza. Gromadzi się w dużych ilościach w zielonej czakrze między piersiami (pod czakrą z białą energią przestrzeni, PRANĄ). Właściwością WJANY jest przenikliwość.
  • PRANA – to biała energia przestrzeni/eteru, obecna przede wszystkim w czakrze po środku klatki piersiowej. Właściwością PRANY jest siła życiowa.

Poznanie eteryczne

Znajomość ciała eterycznego pozwala ludziom postrzegać samych siebie i świat w głębszy sposób. Doświadczenie świata w aspekcie eterycznym przypomina to, które ma miejsce po śmierci w świecie astralnym. Dlatego poznanie sobowtóra eterycznego uwalnia od strachu przez umieraniem i przynosi optymizm oraz entuzjazm życiowy. Pozwala doświadczać sensu życia głębiej i bardziej rozwijać się duchowo.

„Cztery etery”

Jasnowidzenie w ciele eterycznym nie jest, jak astralne, jasnowidzeniem na duże odległości i ukazującym wiele szczegółów życia wewnętrznego człowieka. Jasnowidzenie eteryczne to postrzeganie planu eterycznego, czyli eterycznego aspektu otoczenia. Jest ono pożyteczne z wielu względów, także filozoficznych.
Dzięki świadomości „czterech eterów”, tj. czterech królestw natury, ezoteryk uprawia swoistą filozofię przyrody.
Pierwszy eter to eter minerałów. Niektóre kamienie szlachetne posiadają charakterystyczne właściwości eteryczne.
Drugi eter to eter roślin. Można dzięki jasnowidzeniu eterycznemu poznać, czy dana roślina jest szkodliwa czy pożyteczna jako pokarm, dla zdrowia i leczenia, bez najmniejszej laboratoryjnej analizy.
Trzeci eter to eter zwierząt. Jasnowidzenie tego eteru ma zastosowanie praktyczne w przypadku tworzenia pokarmu z produktów zwierzęcych. Pokazuje też szkodliwość spożywania samego mięsa.
Czwarty poziom jest poziomem ludzi. Widzenie eteru ludzkiego daje wiedzę o kondycji osoby, z którą mamy do czynienia, jak i informuje na temat jej charakteru.
Postrzeganie eterów pozwala doświadczać natury w bardzo ciekawy sposób. Lasy i drzewa wydadzą nam się o wiele bardziej żywe i przyjaźniejsze. Szamani, żyjący w bliskości z naturą, rozwijają jasnowidzenie eteryczne, dzięki czemu widzą nie tylko etery czterech królestw, ale i niewidzialne byty eteryczne, tzw. duszki przyrody. Potwierdzam podania o inteligentnych bytach eterycznych z własnego doświadczenia.
Jest jednak różnica pomiędzy kimś, kto w sposób właściwy posługuje się zdolnością jasnowidzenia eterycznego, a kimś mającym wizje pod wpływem traumatycznych doświadczeń lub środków chemicznych. Ten pierwszy nie traci równowagi, jego homeostaza psychofizyczna jest w normie. Drugi przeżywa chaotycznie, w pełni lęku i nielogicznie, jakby „na haju”.
Prawidłowe widzenie eteru jest postrzeganiem go jako części świata fizycznego. Nie ma tu jakiegoś transu i wchodzenia w odmienny stan świadomości. Po prostu widzi się „coś więcej”, ale nigdy „nie mniej”. Człowiek zachowuje zdrowe zmysły i normalny sposób poznawania. Wizje eteru uzupełniają a nie zastępują zwykłe fizyczne widzenie.

Postrzeganie duszków przyrody

Mistrz Choa Kok Sui napisał w swojej książce p.t. Uzdrawianie energią kolorów:
Większość uczonych wychodzi z założenia, iż życie może istnieć tylko w formie materialnej. Wysyłają statki kosmiczne na inne planety w poszukiwaniu oznak życia fizycznego. Nie biorą jednak pod uwagę, że życie może istnieć w formie energii, czyli formie eterycznej. Zgodnie z obserwacjami przeprowadzanymi przez jasnowidzów, życie istnieje także w takiej postaci i istnieją byty eteryczne o rozmaitym stopniu świadomości i rozwoju.
Parokrotnie natknąłem się na duszki przyrody w swoich eksperymentach. Myślę, że jeśli komuś zależy na nawiązaniu z nimi relacji może udać się na łono natury i w ciszy poprosić duszki, by do niego podeszły. Ale warto być trzeźwym, wykąpanym, i ograniczyć używanie chemikaliów w kosmetyce. W przeciwnym razie zapewne przyciągnie się demonki.
Można zrobić krąg z kamieni1 i modlitwą oczyścić go od tego, co negatywne, po czym zaprosić do niego pozytywne duszki przyrody. Nie musimy spotykać się z duszkami sami, z pewnością skontaktują się i z grupą. Muszą jednak znaleźć odpowiednio sterylne eterycznie środowisko. Obecność duszków można odczuć jako niezwykłą magiczną atmosferę, generującą bardzo ciekawe mistyczne siły życiowe.
Duszek, którego pamiętam, był mały i grubaskowaty, wychodził w wody, i coś jakby do siebie burczał. Jego ciało błyszczało, było pstre jak rzeka, w której mieszka. Zafascynowało mnie to, że jest inteligentny, że myśli samodzielnie.
Jako człowiek uznający reinkarnację mam wrażenie, że karły, czyli „mali ludzie”, których można czasami spotkać na ulicach, są wcieleniami eterycznych krasnoludków, z jakichś powodów ewoluujących w świecie ludzi, być może ze względu na relacje, jakie z niektórymi ludźmi mieli po ich śmierci, gdy ciało astralne nie weszło jeszcze na wyższy poziom, a jacyś ludzie chodzili po lasach i innych tego typu miejscach, zaprzyjaźniając się z niektórymi ich eterycznymi mieszkańcami. Ta więź stworzyła niektórym krasnoludkom karmę, pozwalającą na ludzkie wcielenie. Krasnoludki te po prostu bardzo zapragnęły być ludźmi.
Zdaję sobie sprawę, że Czytelnik może odnieść wrażenie, iż pisze się tu bajki. Proszę jednak przypomnieć sobie, czy nie było momentu, gdy jakieś zwierzę, np. pies, wydał mu się mądry, jakby był osobą? Mój pies zadziwia mnie na każdym kroku swoją zdolnością rozumowania. Skoro istnieją tak inteligentne byty jak psy i małpy, to dlaczego mają nie istnieć podobnie inteligentne byty eteryczne? Czy istnienie psa jest mniej dziwne niż istnienie duszka przyrody?

Widzenie przez ścianę

Sobowtór eteryczny pozwala postrzegać przez ściany. Ściana wydaje się jakby zrobiona ze szkła. Nie jest to wizja, która zastępuje postrzeganie fizyczne, ale jakby nakłada się na nie. Chciałbym, aby Czytelnik rozumiał jasnowidzenie eteryczne jako rzecz niestraszną i naturalną.
Widzenie tego, co za ścianą, pozwala niekiedy zapowiedz wielu problemom. Z pewnością łatwo będzie opanować zdolność widzenia przez ściany, gdy zapozna się wcześniej ze swoim ciałem eterycznym. Wówczas przenosimy świadomość do ciała eterycznego i skupiamy się na ścianie. Po jakimś czasie widać to, co po drugiej stronie, oczywiście w „eterycznej” jakości.
Jak dochodzi do widzenia poprzez ściany? Tak jak postrzegamy poprzez wodę, możemy postrzegać poprzez stały stan skupienia, gdy tylko użyjemy subtelniejszych zmysłów. Oczy ciała eterycznego pozwalają przenikać wzrokiem przedmioty fizyczne na wskroś, dzięki czemu pojawia się zdolność postrzegania poprzez te przedmioty.

Wykrywanie czakramów

Odróżniam słowo „czakra” i „czakram”, choć znaczą to samo. Pisząc „czakram” mam na myśli czakrę znajdującą się w ziemi. Ziemia ma wiele czakramów, czyli miejsc mocy: jedne są mniejsze, drugie większe. Dzięki jasnowidzeniu eterycznemu można rozpoznawać czakramy.
Zdolność do postrzegania czakramów jest bardzo przydatna. Budowanie domów w pobliżu czakramów lub na nich może bardzo korzystanie wpływać na ich przyszłych mieszkańców. Czakramy pozwalają odnaleźć dobre warunki energetyczne także dla interesu, dzięki czemu stanie się on lepszy. Ludzie znajdując się w obszarze promieniowania czakramu będą odczuwać ulgę i inne właściwości bioenergii.
Jak odszukiwać czakramy? Wystarczy skupić się na ciele eterycznym i skierować uwagę na niewielką odległość do wnętrza ziemi, tak jak podczas widzenia przez ścianę. Warto też przedstawić sobie okrągłą formę czakramu w umyśle, przez co o wiele łatwiej będzie na niego natrafić.
Z pewnością wielu z nas ma swoje „magiczne miejsca”. Ową magię miejsca te zawdzięczają właśnie czakramom. Przyciągają naszą uwagę i pobudzają zdolności filozoficzne, dlatego są bardzo pożyteczne. Czakram to taki eteryczny gejzer, leczniczo wpływający na ciało i psychikę.

Wnioski z jasnowidzenia

Gdy patrzymy na otaczający nas świat ludzi to możemy odnieść wrażenie, że jest to w dużej mierze świat zrelatywizowany, gdzie wszystko zależy od przypadku. Obserwując jednak jego eteryczne „korzenie” dochodzi się do wniosku, że wszystko ma sens i cel. Choroba i cierpienie, które spotykają człowieka, są skutkami jego emocji i myśli, jego wyboru bycia złym i złośliwym, albo fanatycznie zaprzedanym jakiejś idei. Zauważa się, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za swój los.
Nasza kultura niekiedy nawołuje do odpowiedzialności za innych ludzi. Dzięki jasnowidzeniu odkrywamy jednak, że odpowiedzialność może być tylko względna. Każdy jest kowalem swojego losu. Gdyby ludzie, brzydko mówiąc „przeciętni”, wybierali to, co pozytywne w swoich myślach, byli by zdrowi, szczęśliwi, i nie potrzebowaliby żadnych bohaterów. Gdyby zmienili bieg swoich myśli, i nie projektowali przemocy, agresji, nienawiści, chciwości lub czysto materialistycznego punktu widzenia, energie eteryczne przepływały by przez ich ciało swobodnie ze względu na duże i ożywione czakry, które można zobaczyć dzięki jasnowidzeniu. Byliby zdrowsi, piękniejsi i lepsi.
Wyobrażanie sobie warunków fizycznych prowadzi do przywiązania i powstawania negatywnych emocji w związku z nimi, z obawy przed ich utratą. Jasnowidzenie eteryczne otwiera przed obserwatorem świat frywolniejszy, bardziej energetyczny i elastyczny, a zarazem bardziej fundamentalny, gdzie nie ma potrzeby chwytać garściami życia, ponieważ przepływa ono przez całe ciało i daje wspaniałe doznania – doznania eteryczne. Ktoś, kto widzi plan eteryczny nie ma tendencji do odtwarzania w swoim umyśle sztywnych warunków zewnętrznych, dzięki czemu znika przymus reagowania na poziomie agresji i gniewu.
To, co widzimy, ma wpływ na to, co czujemy i robimy. Postrzegając tylko aspekt fizyczny świata posiadamy swobodę w wywoływaniu nadmiernego przywiązania do osób i rzeczy oraz wynikającego zeń cierpienia. Natomiast każdy uduchowiony człowiek ma choćby mgliste wrażenie aspektu eterycznego, które żywi jego poglądy i kieruje jego krokami ku światłu samopoznania. Bo z powodu zbyt wielkiej ilości wyobrażeń świata zewnętrznego zapomina się często o samym sobie.

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę na temat aury i jasnowidzenia, polecamy Ci lektury: Aura – Jak ją zobaczyć i zinterpretować oraz Kurs jasnowidzenia. Proste metody na rozwinięcie Twoich nadprzyrodzonych zdolności

 

 

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.