Ezoteryka rytuały

Duchowe kąpiele na ochronę, oczyszczanie i odwracanie krzywd

kąpiel na odwracanie krzywd
Dodane przez Janusz Nawrocki

Duchowe kąpiele są jedną z najstarszych magicznych praktyk na świecie. Od niepamiętnych czasów wierzono, że kąpiel może oczyścić nie tylko ciało, a czystość wody w połączeniu z odpowiednimi ziołami, minerałami i olejkami, może przynieść bardzo dobre rezultaty. Dowody na ich istnienie znajdujemy już w pradawnym sumeryjskim hymnie do Nanny, a ich elementy możemy dostrzegać wszędzie – zarówno wśród obecnych baptystów, jak i w leczniczych Spa. Na całym świecie są miejsca posądzane o lecznicze właściwości odbywanych w nich kąpieli: Ganges w okolicy Waranasi, wodospad Saut d’Eau na Haiti oraz basen na dziedzińcu Króla Artura w Glastonbury.
Podczas gdy duża część zachodnich adeptów magii bagatelizuje znaczenie kąpieli i oczyszczania, preferując praktyki oparte na energii, takie jak rytuały odpędzenia i tarcze, magiczna kąpiel jest jedną z ważniejszych metod przenoszenia magii w świat fizyczny i daje łatwo zauważalne rezultaty. Nie ma lepszego sposobu na oczyszczenie się z negatywnych oddziaływań. Zawsze rekomenduję kąpiel rytualną jako doskonały sposób na wsparcie siebie w walce ze sprawiającymi problemy siłami.

Do czego służy magia?

Niektórym może kojarzyć się z wróżką, czarownicą, jasnowidzeniem, szklaną kulą i czarnym kotem. Magia ma jednak bardzo szerokie zastosowanie. Radzimy, abyś praktykował wyłącznie białą magię, nie zadzierając z ciemnymi siłami. W ten sposób nikomu nie wyrządzisz krzywdy, a zaklęcia i rytuały będą mieć dobrą energię. Dzięki nim pozytywnie wpłyniesz na swoje życie, rozwiążesz problemy, „niekończące się” sprawy czy znajdziesz miłość, której od dawna poszukujesz. Do swoich „czarów” możesz wykorzystać magię słońca, kamienie szlachetne i świece.

Jeżeli nie wierzysz w czary, nie zaszkodzi, abyś wykorzystał moc wody i wrzuconych do niej ziół. Do magicznych rytuałów należą nie tylko zaklęcia, ale też kąpiele, które mogą wywołać wiele pozytywnych skutków.

Kąpiel ochronna, na oczyszczenie i odwracanie krzywd

Pierwszym warunkiem niezbędnym do wykonania rytualnej kąpieli jest woda. Gdybyś chciał opierać się w stu procentach na tradycji, powinieneś użyć wody z naturalnego źródła, jak krynica, jezioro lub zebrana podczas burzy deszczówka. Jeśli mieszkasz blisko jeziora lub rzeki, które mogą być znakomitymi źródłami wody, tym lepiej dla ciebie. Muszę się przyznać, że osobiście korzystam, podobnie jak i większość moich klientów, z wody bieżącej. Znacznie lepiej bowiem jest skorzystać z kranówki, niż w ogóle nie wziąć kąpieli! Po tym, jak już zaopatrzysz się w niezbędną do kąpieli wodę, powinieneś dowiedzieć się, co do niej chciałbyś dodać. Przepisy zwykle wspominają o trzech lub więcej składnikach przy założeniu, że będzie ich nieparzysta liczba. Dodatki do kąpieli mogą być minerałami, ziołami lub też mogą mieć pochodzenie zwierzęce. W ten sposób definiują one naturalne pochodzenie idei kąpieli. Istnieją kąpielowe recepty na wszystko, od pozyskiwania pieniędzy po miłość. Są przepisy idealne na wpływanie na osoby z twojego otoczenia, jak i te służące odwracaniu nałożonych klątw i cofaniu negatywnych wpływów. Tutaj zajmiemy się tym ostatnim typem. Poniżej znajdziesz trzy przepisy, z których możesz z łatwością skorzystać. (Proszę mieć na uwadze, że formuły są przeznaczone do stosowania wyłącznie przez dorosłe osoby, a każda z nich powinna zadbać o ochronę wrażliwych części ciała).

Kąpiel ochronna

Składnikami dobrej kąpieli ochronnej są sól, amoniak i ocet winny. Należy dodać równą ilość soli i octu, na przykład po pół szklanki każdego z nich. Amoniaku powinniśmy dodać bardzo małą ilość – wystarczy łyżeczka na minimum osiem litrów wody. Należy przy tym pamiętać, że amoniak jest substancją toksyczną i nie wolno go wdychać. Jest on jednocześnie tak silnym środkiem czyszczącym, że usuwa nie tylko negatywne oddziaływania, ale również neutralne i pozytywne.

Kąpiel na oczyszczenie

Kora dębu białego, cynamon oraz sosnowe igły tworzą przepis, którego lubię używać do oczyszczania się z klątw i negatywnych oddziaływań. Kąpiel Hizopa jest oparta na tradycji i użyteczna również przeciwko złu, które przynieśliśmy w sobie. Ilość poszczególnych składników jest w tym przypadku dowolna.

Kąpiel na odwracanie krzywd

Liście eukaliptusa, czerwony pieprz i ruta. Te składniki pozwolą na odesłanie krzywd do ich nadawcy. Kąpiel ta może być wykorzystana razem z zaklęciami. Należy dodać pół szklanki ruty i tyle samo liści eukaliptusa, a następnie dorzucić szczyptę czerwonego pieprzu.
Powyższe trzy przepisy na kąpiel są zaledwie przykładami nieskończonej ilości kombinacji, które możemy znaleźć w tradycyjnych formułach służących ochronie i magicznej odpowiedzi na negatywne zaklęcia.

Więcej rytuałów kąpielowych oraz sposoby na energetyczną aranżację domu, wykonanie własnych kadzideł i talizmanów odnajdziesz w książce Miejskie wiedźmy.

Kiedy odbyć rytualną kąpiel?

Właściwy czas jest kolejnym czynnikiem decydującym o skuteczności kąpieli. Najczęściej kąpiele powinno się wykonywać tuż przed świtem, ponieważ w takim przypadku wschodzące słońce będzie twoim dodatkowym sprzymierzeńcem. Jeśli wiesz, że będziesz musiał skonfrontować się z kimś, kto działa na twoją niekorzyść, lub też gdy udajesz się do miejsca przesiąkniętego negatywnymi oddziaływaniami, bardzo dobrym pomysłem jest wcześniejsze wzięcie oczyszczającej kąpieli. Jeśli z kolei symptomy ataku pojawiają się w nocy, dużo lepiej jest wziąć kąpiel tuż przed snem. Kieruj się również fazami Księżyca (Księżyc ubywający wspomaga ruszenie z miejsca, a przybywający,
ledwo widoczny sierp Księżyca, wzmaga przyciąganie) oraz planetarnymi dniami tygodnia przy wyborze optymalnego terminu kąpieli. Jeśli jednak czujesz, że właśnie w tej chwili ktoś przypuszcza na ciebie atak, znacznie lepiej jest od razu zadziałać i skorzystać z kąpieli, niż czekać na lepszy termin lub fazę Księżyca. Pozwól swoim własnym zmysłom i przeczuciom wskazać ci właściwy moment.

Jak przeprowadzić rytuał?

Muszę w tym momencie wspomnieć, że kąpiel rytualna nie ma na celu oczyszczenia twojego ciała. Nie powinieneś się w niej koncentrować na mydleniu ciała lub nakładaniu szamponu na włosy, ale na rytuale. Sposób, w jaki będziesz się mył podczas kąpieli rytualnej jest bardzo ważny. Myj się dokładnie, rozpoczynając od stóp a kończąc na głowie, by przyciągnąć do siebie różne rzeczy. Jeśli zaczniesz od głowy, a skończysz na stopach, będziesz odpychał od siebie energie. Moczenie się w kąpieli z kolei ukoi pojawiające się symptomy. Podczas kąpieli dobrze jest wypowiadać określone słowa lub modlitwy. Dla przykładu w hoodoo, podobnie jak i w magii Salomona, podczas kąpieli powinny być czytane poszczególne psalmy. Psalm dwudziesty trzeci jest idealny w celu uzyskania ochrony, a pięćdziesiąty pierwszy pomaga w oczyszczeniu. Poganie mogą recytować ochronne inkantacje z Papyri Graecae Magicae. Twoje własne słowa będą jednak równie dobre, a nawet lepsze, niż teksty znalezione w uświęconych pismach. Możesz więc swobodnie dobierać swoje własne formuły do wykorzystania w kąpieli czynionej w konkretnym celu.
Poniżej znajdziesz inkantację przywołującą Hekate i Heliosa. Doskonale pasuje ona również do innych rytuałów przedstawionych w tej książce:

Chwała ci, Hekate stojąca u progu
Chwała ci, najpotężniejszy Heliosie
Połóżcie na mnie swoje dłonie w celu błogosławieństwa
Wygońcie chorobę i zło z moich kończyn.
Niechaj ta woda odrzuci ode mnie moich przeciwników
I rzuci ich w odmęty czterech rzek Hadesu
Niechaj cztery wiatry uniosą ich daleko ode mnie
A mi pozwólcie stać w waszym jaśniejącym świetle po wsze czasy
Pomóżcie mi też nigdy nie zbaczać z mojej ścieżki.
Chwała ci, Hekate stojąca u progu
Chwała ci, najpotężniejszy Heliosie.

W dawnych czasach, zanim powszechna stała się domowa kanalizacja, ludzie myli się w miskach, a następnie wylewali wodę wraz z nieczystościami na podwórze. Innym tradycyjnym elementem duchowej kąpieli wziętej o świcie było wylewanie wody w kierunku wschodzącego słońca. Uznawano to za ostateczne rozprawienie się z wszelką nieczystością zmytą podczas kąpieli. W dzisiejszych czasach zrozumiałe jest, że większość osób, by pozbyć się wody po kąpieli raczej ją spuści do kanalizacji, niż wyniesie na zewnątrz. Sam tak często robię, ale zdarza mi się również umyć się w misce i wylać wodę na zewnątrz, tak jak sugeruje tradycja. Jeśli biorę kąpiel rytualną dedykowaną jakiejś wyjątkowo ważnej dla mnie kwestii, robię ją w tradycyjny sposób. Zachęcam cię do skorzystania z obydwu sposobów i sprawdzenia, czy dostrzegasz jakąś różnicę.

Więcej na temat innych praktycznych rytuałów przeczytasz w książce Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków Jasona Millera.

Autor: Jason Miller

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.