miłość Szczęście związek

A jak wygląda Twój związek? Zdradzamy, co wpływa na udaną relację

Recepta na udany związek
Dodane przez Janusz Nawrocki

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: czym jest miłość? Czy to zauroczenie, czy już zakochanie? Jak możemy odróżnić prawdziwą miłość od pożądania? Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. Niekiedy ciężko nam się odnaleźć we własnych emocjach. Nawet kiedy już jesteśmy w związku, nie zawsze mamy pewność czy nasza pierwsza miłość jest tą na całe życie.

Często to, jak powinna wyglądać relacja między dwójką osób czerpiemy z filmów romantycznych. Niestety w prawdziwym życiu, zwykle po euforii nowego związku, nadchodzi moment, kiedy należy zdjąć różowe okulary i zmierzyć się z szarą codziennością. Najważniejsze, żeby zrobić to we dwoje.

Ciekawym spojrzeniem na to, jak powinien wyglądać dobry związek, Timber Hawkeye dzieli się w książce „Droga ku wdzięczności”:

Poczucie własności prowadzi do rozczarowań

Relacje są często źle rozumiane jako proste zobowiązanie między dwojgiem ludzi, przeznaczonych sobie i z poczuciem przynależności do siebie. Tego rodzaju ograniczona perspektywa rodzi oczekiwania, zaborczość i rozczarowanie. Cuchnie też poczuciem własności, chciwością, ignorancją i egoistycznymi pragnieniami.

Najważniejsze jest wsparcie

Zdrowa relacja jest porozumieniem między dwojgiem ludzi, aby wspierać się wzajemnie w swej duchowej praktyce. Jest to ślubowanie wzajemnego poświęcenia, oddania i ścieżka wolna od przywiązania i oczekiwań (dodatkowo pełna troski i współczucia). Zdrowa relacja opiera się na bezwarunkowym kochaniu, a nie na potrzebie posiadania. Chociaż można włożyć w nią mnóstwo „serca”, nic nie tracisz, dając miłość.

Dawaj więcej niż otrzymujesz

Jeśli każda osoba w równym stopniu poświęca się, aby inspirować, tworzyć, pobudzać i wzbogacać życie innych, to nie ma ukrytego planu. O wiele mniej istotne jest to, co otrzymujemy od innych, od tego, co my możemy dać.

Seks to nie wszystko

Intymność będzie nagle musiała ustąpić miejsca ciepłu i czułości, cierpliwości, uczciwości, aktywnemu słuchaniu, zrozumieniu, podłączeniu i niezachwianemu zaufaniu.
W takim rodzaju związku nieodłącznie jest moc uzdrawiania, i to taka, która jest w stanie umożliwić głęboką transformację obojgu ludziom. Jest to niezwykła okazja, aby praktykować to, czego nauczyliśmy się (od komunikacji bez agresji do medytacji, słuchania, empatii, autentyczności, rozwiązywania, radykalnej uczciwości, wdzięczności, wyznaczania celu, równości, świętowania i wzajemności).

Duchowe połączenie sekretem udanego związku

Zdrowa relacja to współpraca w rodzaju: dwóch wojowników pokoju, wspierających się duchowo w swoich indywidualnych podróżach ku rozpowszechnianiu pozytywności i światła.
Obyśmy wszyscy zamknęli lukę między tym, w co wierzymy, i tym, jak działa świat.

Więcej sposobów na szczęście w związku znajdziesz w publikacji „Buddyjska recepta na miłość”.

Autor: Timber Hawkeye

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link