pozytywne myślenie Rozwój duchowy

Wypowiadanie życzeń podczas nowiu Księżyca: złote zasady spełniania marzeń

nów Księżyca
Dodane przez Janusz Nawrocki

Czy jest ktokolwiek, kto nie zrobiłby wiele, aby spełnić swoje marzenia? Wszyscy je mamy, ale często nie wiemy, jak wspomóc ich realizację. Marzymy o szczęściu, zdrowiu, miłości czy bogactwie, lecz niewiele robimy w tym kierunku. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości jest to całkiem łatwe.

Jak więc spełnić swoje najskrytsze pragnienia? Odpowiedzią może być nów Księżyca, podczas którego możesz zacząć wyrażać swoje życzenia. To szczególny czas w cyklu Księżyca, kiedy udaje się nam posłużyć jego energią do własnych celów. To właściwy moment, aby prosić o spełnienie każdego marzenia – wystarczy tylko w to uwierzyć.

Długa droga ku spełnieniu

Twoje życzenia mogą być najbardziej szalone na świecie – jeśli będziesz w nie wierzyć, mogą się one spełnić – jednak w takim przypadku uważam, że pomocne jest podejmowanie małych kroków w wyznaczonym kierunku. Podaję przykład: podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów dotyczących wypowiadania życzeń oraz ustalania intencji w czasie nowiu Księżyca zapraszam uczestników do podzielenia się swoimi życzeniami z grupą i czasami bywa, że ktoś, kto nie ma jeszcze pracy, pisze: „Marzę o swoim własnym domu” lub „Marzę o wygraniu na loterii”.
Po rozpoczęciu manifestowania pragnień podczas nowiu Księżyca możesz przyciągać sytuacje, w których będziesz się mógł coraz bardziej „ocierać” o swoje marzenia. Nie należy ich ignorować. Załóżmy, że twoim marzeniem było zbliżenie się do sytuacji, w której będziesz posiadał nowego błyszczącego mercedesa. Następnego dnia okazuje się, że znajdujesz w swojej skrzynce broszurkę z salonu Mercedesa. Tak, to pewien znak. Oznacza to, że zaczynasz zbliżać się do spełnienia swojego marzenia. Innym przykładem może być to, że twój znajomy poprosi cię o „zaopiekowanie się” swoim mercedesem podczas jego wakacji. Wciąż zbliżasz się do celu. Nie ulega wątpliwości, że podczas tej drogi musisz uzbroić się w cierpliwość oraz wiarę.

Każdy z nas posiada marzenia, pragnienia czy cele, do których dąży. Wskazówki jak je osiągnąć znajdziesz w książkach Kurs realizacji marzeń, Złote myśli Napoleona Hilla, 7 kroków do bogactwa w 7 dni.

Rzecz sama w sobie, czy związane z nią uczucia?

Czy powinieneś jednak pragnąć mercedesa (lub każdej innej materialnej rzeczy) w pierwszej kolejności? Można twierdzić, że pragnienie „rzeczy”, czy to samochodu, czy to domku na wsi bądź czegoś w tym rodzaju jest tylko pełnym złudy i chciwości marnowaniem swoich mocy manifestowania. Każda superbogata osoba powie ci, że posiadanie przedmiotów nie daje szczęścia. Oczywiście możesz zachwycać się swoim nowym fantastycznym 50-calowym telewizorem z płaskim ekranem przez kilka dni, ale ostatecznie stanie się on – dosłownie – zwykłym meblem.
Z perspektywy długoterminowej rzeczy materialne nie uszczęśliwiają nas, prawda? A może jednak? Być może jesteś domatorem i nic nie przynosi ci większej radości niż siedzenie na sofie ze swoim kotem czy ukochaną osobą lub ukochanym i dziećmi w piątkowy wieczór oraz oglądanie filmu w telewizji. Czy w takim przypadku można pragnąć odpowiednio dużego ekranu umożliwiającego jego obejrzenie?
Uważam, że dopóki będziesz sobie zdawać sprawę, że posiadanie „rzeczy” nie jest tym, co daje nam szczęście, możesz pragnąć czegokolwiek i ignorować głosy potępiające taki wybór. Mimo wszystko prawdą może być również to, że pragnienie np. posiadania dużego telewizora jest tak naprawdę pragnieniem pojawienia się uczucia towarzyszącego nam podczas oglądania. Dla niektórych uczucie to będzie oznaczać, że cała ich ciężka praca włożona w zarabianie pieniędzy uwieńczona kupnem telewizora była warta zachodu. Inni natomiast mogą pragnąć cudownego uczucia szczęścia, które towarzyszy im podczas spędzania w ten sposób czasu w domu rodzinnym ze swoimi najbliższymi.
Jeśli więc wiesz już, że twoim pragnieniem jest poczuć się lepiej z samym sobą czy też podnieść poczucie własnej wartości lub cieszyć się czasem spędzonym w domu w gronie rodzinnym, pragnij właśnie tego uczucia zamiast jakiejś „rzeczy”.
Możesz również dokonać pewnej autoanalizy, przyglądając się swoim miesięcznym życzeniom wypowiadanym w czasie nowiu. Co motywowało cię do pragnienia konkretnej rzeczy? Czy goniłeś za pewnym uczuciem, czy chciałeś może zapełnić pewną lukę? Najlepiej byłoby, gdybyś pozwolił swoim życzeniom być przedłużeniem twojej własnej joie de vivre. Innymi słowy, aby były one dodatkami, które sprawią, że poczujesz się szczęśliwszy.

Jeśli pragniesz drugiego człowieka

Czy dobrze jest pragnąć czyjegoś partnera – np. odbicia mu/jej dziewczyny, chłopaka czy małżonka? Odpowiedź brzmi: nie. Czy możesz jednak pragnąć kogoś, kto jest wolny? Tak, możesz jak najbardziej prosić o to, żeby dana osoba zwróciła na ciebie uwagę, jednak ostatecznie musisz pamiętać, że każdy z nas ma wolną wolę, więc swoim życzeniem podczas nowiu nie możesz tak po prostu sprawić, by dana osoba nagle pojawiła się w twoim życiu. Ona sama musi chcieć się w nim znaleźć.
Według jednego z możliwych scenariuszy, przy założeniu, że poświęcisz na coś wystarczająco dużo energii, będziesz mógł manifestować pragnienie spotkania konkretnej osoby oraz trwać w intencji polegającej na zaproszeniu jej na randkę (o którą ją zapytasz). Jednak wówczas to od tej drugiej osoby będzie zależało, czy się na to zgodzi. Czy rozumiesz, co chcę przez to powiedzieć?
A co z pragnieniem związania się z Leonardo DiCaprio/Justinem Bieberem/Jennifer Lawrence? Możesz tego pragnąć pod warunkiem, że naprawdę uwierzysz w to, że może się to spełnić – oraz że jesteście oddaleni od siebie tylko o jeden stopień znajomości. W przeciwnym razie najprawdopodobniej okaże się to stratą czasu i zmarnowaniem dobrego życzenia przy nowiu Księżyca.

Pomocne w odnalezieniu miłości mogą być także amulety i talizmany np. amulet do odnalezienia miłości, woreczek na miłość, sakiewka z rytuałem na miłość, figurka anioła z przesłaniem miłości.

Jesteś wart swoich marzeń

Jedno z najważniejszych pytań, które powinniśmy sobie systematycznie zadawać, rozpoczynając wypowiadanie życzeń podczas nowiu, brzmi: „Czy uważam, że jestem wart wszystkiego, o co proszę?”. Smutnym faktem jest, że wielu z nas dorastało pod okiem rodziców, którzy nie wspierali nas tak jak powinni, a jako osoby dorosłe zastanawiamy się w konsekwencji nad tym, czy mamy prawo otrzymywać cokolwiek od życia.
Zadaj sobie następujące pytania: Czy pod względem emocjonalnym wierzysz, że zasługujesz na wspaniałe przyjaźnie oraz związki, o które prosisz, tworząc swoją listę marzeń? Pod względem finansowym: czy uważasz, że pieniądze to coś złego? (Jeśli tak, to oczywiście nie będziesz ich przyciągać).

Więcej o tym, jak i dlaczego warto wypowiadać swoje życzenia podczas nowiu znajdziesz w książce Yasmin Boland „Jak działa Księżyc. Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych”.

Autor: Yasmin Boland

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.