amulety i talizmany Ezoteryka feng shui pozytywne myślenie rytuały

Kryształowe rytuały — wykorzystaj moc kamieni szlachetnych

kryształy
Dodane przez Magdalena Kuźmiuk

Dlaczego kryształy działają? Jak wybrać kamień odpowiedni dla siebie? Czy z pomocą kryształów można znaleźć miłość, szczęście, przyciągnąć pieniądze i bogactwo? Tak! Przekonaj się, jak potężna moc drzemie w kryształach i kamieniach szlachetnych. Kryształy pomogą ci nie tylko w miłości i finansach, poprawią zdrowie, wzmocnią duchowość, uspokoją umysł, otoczą cię pozytywną energią, a nawet pomogą przy bezsenności. Wypróbuj kryształowe rytuały.

Kryształy pomogą ci połączyć się z Matką Naturą

Wszyscy czujemy potrzebę połączenia. Majowie patrzyli na gwiaz­dy, by połączyć się z czasem, porami roku oraz cyklami życia. Wielu indiańskich wo­dzów opowiada historie o wietrze, czterech kierunkach, dwunożnych istotach, czwo­ronożnych zwierzętach, roślinnych i ka­miennych ludziach, pływakach, pełzaczach oraz o Wielkim Duchu, by udowodnić, że wszystko w naszym Wszechświecie jest ze sobą połączone. Rdzenni szamani naucza­li o leczniczych właściwościach roślin oraz o tym, jak można ich użyć, by naprawić wie­le z naszych ziemskich dolegliwości. Święci i mędrcy dzielili się poglądami pełnymi mą­drości i nadziei oraz tym, jak wiara może wy­tworzyć między nami więzi.

lapis lazuli
Lapis lazuli. Fot. Pixabay

W dzisiejszych czasach czterocalowy ekran w ułamku sekundy łączy nas z infor­macjami i z innymi ludźmi, ale jednocześ­nie odłącza nas od mądrości Matki Natury. Matka Natura istnieje naprawdę. Jest wszę­dzie wokół nas, jest naszym prawdziwym łącznikiem.

Jak więc mamy wcisnąć przycisk resetu i ponownie się połączyć? W twojej duszy znajduje się część, która mówi: – Przestań, oddychaj i słuchaj. Masz w sobie wszyst­ko, czego potrzebujesz. – Przypomina ci, że możesz odnaleźć spokój nawet wewnątrz chaosu. Kryształowe rytuały pomogą ci to zrobić.

Dlaczego kryształy działają?

Kryształy mają uporządkowaną struk­turę, znaną jako sieć krystaliczna. Energia, którą emitują pozostaje na stałej często­tliwości. Kiedy ułożymy kryształ na – lub obok – obszarze ciała, który emituje niższą częstotliwość, zachęcimy ciało, by dosto­sowało się do jego wyższej częstotliwości.

Cytryn
Cytryn. Fot. Pixabay

A więc na najbardziej podstawowym po­ziomie, kiedy czujesz się przygnębiony, wprowadzenie kryształu do twojego pola energetycznego pomaga podnieść się na duchu.

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, po­myśl o tym w ten sposób: kwarc sprawił, że cyfrowy świat stał się rzeczywistością. Po­myśl o wszystkich urządzeniach, których używasz w ciągu dnia – o twojej komórce, tablecie i komputerze. Czy wiesz, że LCD jest skrótem od „liquid crystal display” i że każde z tych urządzeń zasilane jest przez krzemowy układ scalony procesora? Krzem to pierwiastek pochodzący od krzemianów, znanych także jako kwarce, które występują w skorupie ziemskiej.

kwarc różowy
Kwarc różowy. Fot. Pixabay

Krzemowy układ scalony w twoim kom­puterze został zaprogramowany tak, by mógł przechowywać setki gigabajtów danych. Czyż nie jest zatem wyobrażalne, że kryształ móg­łby przekształcać także inne rodzaje energii? Że jego subtelna wibracja może wpływać również na nasze intencje oraz myśli?

Wykorzystanie leczniczej mocy kryształów w roli narzędzia służącego do wzmocnienia, zrównoważenia i oświecenia łączy się bezpośrednio z twoim osobistym przekonaniem. Jeśli wierzysz, że kryszta­ły pomogą ci na poziomie energetycznym i wibracyjnym, to oczywiście tak się stanie. Jeśli jednak myślisz, że nie będą działać, póki nauka nie udowodni, że to robią, to także masz rację – prawdopodobnie na ciebie nie podziałają. Aby mogły zadziałać musisz po­dejść do nich z otwartym umysłem i goto­wością do pracy z nimi, by osiągnąć swoje cele. Popatrz na to w ten sposób: choć na­uka wciąż jeszcze nie udowodniła, że krysz­tały mogą wpłynąć na twój stan umysłowy i fizyczny, to nie udowodniono także, że tego nie robią.

Kryształowe rytuały – jaki kryształ wybrać?

Niezależnie od tego, czy masz zamiar udać się do lokalnego sklepu z produktami me­tafizycznymi, czy rozglądasz się w sieci, to podczas wybierania kryształu pierwszym krokiem powinno być kierowanie się nie głową, lecz sercem. Ważne jest, by sobie ufać. Jesteśmy przekonani, że będziesz wiedział, który kryształ jest dla ciebie od­powiedni.

Skąd? Ponieważ znasz siebie le­piej niż ktokolwiek inny. Kiedy weźmiesz w dłonie różne kryształy, niektóre okażą się lekkie, a inne ciężkie. Niektóre cię przyciąg­ną, a inne zignorujesz. Zatrzymasz się przy tym, a nie innym, być może ze względu na jego kolor, kształt albo rozmiar. Żaden z tych szczegółów się nie liczy. Przemawia do ciebie twoja intuicja.

ametyst
Ametyst. Fot. Pixabay

Kiedy zawęzisz już wybór do zaledwie kilku kryształów, jak zdecydować się na je­den konkretny? Przyjrzyj im się bliżej. Zwróć uwagę na ich powłoki i inkluzję, na skazy i niedosko­nałości wewnątrz każdego z nich. Jaki naj­bardziej cię fascynuje? Który wydaje ci się najpiękniejszy? Czy jest taki, który przyciąga cię głębiej, prosząc, byś przyjrzał się mu bliżej? To właś­nie ten kryształ będzie dla ciebie odpowiedni.

Należy także pamiętać, że każdy z krysz­tałów rozpala odmienne emocje w różnych osobach. Jeden może na przykład emitować energię spokoju dla pewnej osoby, dla innej zaś okaże się energetyzujący. Dlatego właśnie podczas wykonywania rytuałów ważne jest skupienie się na dostosowaniu swojej intencji do krysz­tału i ukształtowanie własnej relacji z każdym kamieniem, zamiast sugerować się tym, co ma ci przynieść.

Chodzi nie tyle o właści­wości każdego z kryształów, a bardziej o to, jak ty – jako indywiduum – na nie odpo­wiesz. W podobny sposób, ten sam kryształ może wzmocnić różne rodzaje energii w róż­nych sytuacjach. Podczas jednego z rytuałów kryształu można użyć do pomocy w ruszeniu naprzód nową ścieżką, a w innym – do po­mocy w uwolnieniu się od przeszłości.

Kryształowe rytuały – zredukuj lęk dzięki grupowemu rytuałowi medytacyjnemu

Kiedy czujesz niepokój, a twoje serce bije zbyt szybko, zbierz kilku przyjaciół i usiądźcie razem w ciszy na 11 minut. Ta prosta medytacja zharmonizuje twój oddech i pozwoli, by spokój przeważył nad wszelkimi lękami, zmartwieniami, stresem, strachem lub niepewnością. Kryształowe rytuały – wypróbuj jeden z nich już teraz!

Będziesz potrzebować:

  • Przyjaciół – od 2 do 200
  • 1 dużego kryształu labradorytu, by dostroić się do energii Wszechświata
  • Czasomierza
  • 1 pęczka szałwii
  • 1 pióra
  • 1 muszli uchowca lub innego ognioodpornego pojemnika na popioły z szałwii
labradoryt
Labradoryt tworzy energetyczną tarczę, która zabezpiecza aurę oraz wzmacnia osobisty zapas energii. Fot. Pixabay

Rytualne kroki:

1. Okadź swoje otoczenie szałwią i oczyść kryształy.

2. Wybierz jedną osobę, by zaprogramowała kryształ labradorytu. Niech przytrzyma go w dłoniach, zamknie oczy i weźmie 3 głębokie wdechy. Poproś, by powiedziała – na głos lub w myślach – następujące słowa: „Proszę, by najwyższa wibracja miłości i światła połączyła się z moją najwyższą jaźnią, by usunąć całą niechcianą energię i wszelkie poprzednie programowanie. Nakazuję temu kryształowi, by przyjął in­tencję zredukowania lęku i przyjęcia harmonii – dla mnie i dla każdej osoby w tej grupie. Dziękuję, dziękuję, dziękuję”.

3. Poproś wszystkich, by usiedli w kółku. Jeśli twoja grupa składa się tylko z 2 osób – usiądźcie naprzeciwko siebie. Jeżeli jest to możliwe, usiądźcie tak, by wasze kolana się dotykały, abyście mogli pozostać ze sobą połączeni.

4. Umieść kryształ labradorytu pośrodku grupy (lub pomiędzy wami, jeśli jest was tylko dwójka).

5. Ustaw czasomierz na 11 minut.

6. Zamknij oczy, weź 3 głębokie wdechy przez nos i wypuść powietrze ustami.

7. Przez resztę czasu po prostu bądź. Doświadcz chwili teraźniejszej z ludźmi wokół siebie.

8. Kiedy usłyszysz dźwięk czasomierza, łagodnie otwórz oczy i zwróć uwagę na to, jak się czujesz. Czy czujesz mniej niepokoju niż 11 minut temu?

Krysztalowe rytualy Heather Askinosie Timmi Jandro

Więcej potężnych rytuałów z wykorzystaniem mocy kryształów, a także uzdrawiające praktyki duchowe znajdziesz w książce Kryształowe rytuały, której autorkami są Heather Askinosie i Timmi Jandro.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.