ćwiczenia oddechowe czary Ezoteryka magia psychotronika rytuały Terapie zaklęcia

Joga dla czarownic. Wykorzystaj siłę jogi i pranajamy do wzmocnienia czarów i wyższej duchowości

joga dla czarownic
Dodane przez Katarzyna Masłowska

Ezoteryka, kryształy i magia w połączeniu z jogą? Tak, to jest możliwe. Jeśli stosujesz oczyszczające rytuały i praktyki białej magii, a dodatkowo pasjonują cię terapie naturalne, ajurweda oraz ćwiczenia i techniki oddechowe to połączenie jogi i czarów stanie się dla ciebie w pełni naturalne. Poznaj inspirujące asany, dzięki którym wzmocnisz zaklęcia i rytuały ochronne oraz poprawisz zdrowie i wzmocnisz duchowość.

Poczuj w sobie zew czarownicy

Niektórzy ludzie wezmą cię za czarownicę od razu, kiedy tylko się dowiedzą, że interesują cię praktyki duchowe – czy to joga, medytacja, karty wyroczni czy aromaterapia. I tak, wśród nich mogą przytrafić się osoby, które będą uważać, że w tych rzeczach jest coś złego lub niewłaściwego. Termin czarownica w pewnym momencie zaczął określać naprawdę nieprzyjemne rzeczy – kogoś okrutnego i mściwego, zgorzkniałego i wściekłego, czciciela diabła… Te skojarzenia są jednak kompletnie chybione i niewiele mają wspólnego z tym, jak faktycznie wyglądała praca tych mądrych kobiet i strażniczek wiedzy, które tak często oskarżano o bycie czarownicami.

poczuj zew czarownicy
Współczesna czarownica to silna, pełna intuicji istota, żyjąca w zgodzie z cyklami roku, księżyca i natury. Fot. Pixabay

Na szczęście w ostatnich latach zaczynamy odzyskiwać to słowo, a w społecznej świadomości ponownie pojawia się uznanie dla pozytywnych cech czarownic jako potężnych, pełnych intuicji istot, żyjących w zgodzie z cyklami roku, księżyca i natury. Świat powoli zaczyna otwierać oczy na to, co my, czarownice, zawsze wiedziałyśmy. Czarownice były niegdyś mądrymi kobietami, zielarkami, położnymi i wyroczniami wzywanymi do uzdrawiania, wróżenia i udzielania porad. Nastąpiła jednak zmiana, po której na przestrzeni kilku stuleci wiedźmy, czarownice i mądre kobiety były ścigane, tępione i traktowane jako kozły ofiarne przez wiele grup religijnych.

Czym jest czarostwo?

Czarostwo to uprawianie czarów – ujarzmienie, wykorzystanie i wprowadzanie w czyn magii. Rzemiosło polegające na czynieniu magii to kreowanie rzeczywistości, dokonywane za pomocą rąk, umysłu, energii i intencji. Jeśli recytujesz zaklęcia, mieszasz zioła, medytujesz, manifestujesz intencje, praktykujesz wróżby lub rytuały – czynisz magię (oczywiście możesz w ten sposób określać te działania, jeśli takie nazewnictwo ci odpowiada – niektórzy wolą używać innych terminów).

Są czarownice, które pracują z aniołami, boginiami i wróżkami, z kolei inne – z ziołami, przyprawami i owocami. Niektóre czarownice i niektórzy magowie podążają za wielowiekowymi tradycjami, a inni (jak magowie chaosu) są eklektyczni i używają tego, co akurat im pasuje; korzystają z różnych tradycji i odrzucają to, co nie jest im na rękę.

Na czym polega joga dla czarownic?

Jeśli więc istnieje jakaś rzecz dotycząca jogi, którą warto wyrzucić ze stereotypowego obrazka, to byłoby to zdjęcie bardzo wysportowanej i elastycznej modelki wyginającej się w bikini na plaży. To nie jest joga. Te wyszukane pozycje utrzymywane na szczytach norweskich klifów dla doskonałego zdjęcia… to nie joga. To po prostu asany. Są tylko jednym z elementów koniecznych do przejścia całej drogi.

joga czakralna
rozwijaj wyższa świadomość dzięki jodze i medytacji. Fot. Pixabay

Podczas praktykowania jogi dzieje się o wiele więcej niż tylko to, co widać na zewnątrz. To właśnie te asany połączone ze wszystkimi innymi członami: medytacją, pranajamą itp. Wszystkie osiem elementów przeplata się ze sobą, tworząc drogę, która prowadzi nas do zjednoczenia (jakim jest joga). Dlatego nigdy się nie martw, że musisz wyglądać w określony sposób lub być odpowiednio silny/ elastyczny/ skoordynowany, aby ćwiczyć jogę. Możesz ją praktykować, choćby wykonując proste ćwiczenia oddechowe w autobusie lub trenując uważność podczas siedzenia przy biurku. W jodze nie chodzi tylko o przybierane pozycje – tak naprawdę liczy się intencja.

Połączenie jogi i czarów – jak i po co to robić?

Mam nadzieję, że zaczynasz już dostrzegać, w jaki sposób czarostwo i joga mogą być naturalnie komplementarne. Istnieje między nimi wiele podobieństw na różnych płaszczyznach, a ci, którzy praktykują obie ścieżki, często uważają je za wzajemnie się dopełniające. Podstawowym celem jogi jest wyciszenie ciała i umysłu, co stwarza idealny stan do praktykowania rytuałów, wizualizacji, mantr, modlitw lub czegokolwiek, czemu chcesz poświęcić pełną uwagę. Joga może się okazać świetnym wsparciem przy wszystkich praktykach duchowych lub religijnych – pomaga skupić się na tym, co robisz, i odciąć się od rozpraszających bodźców, gdy praktykujesz magię (niezależnie od jej formy).

joga i czary
Poznaj duchową ścieżkę czarownicy, która wzmocnisz poprzez ćwiczenia asan jogi. Fot. Pixabay

Większość czarownic wykonuje podobną pracę energetyczną jak ta, którą promuje joga: rozwija wyższą świadomość poprzez medytację, wróżbiarstwo i wchodzenie w trans. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch kierunków w sposób świadomy i celowy? Ta książka to proces podróży, odkrywania i ruchu.

Joga i czarostwo mają wspólny element polegający na poddaniu się przepływowi i całemu procesowi dążenia do oświecenia. I właśnie dzięki temu przepływowi możemy odkryć głębię tego, kim jesteśmy. Może więc darujmy sobie potrzebę znalezienia jedynie słusznych odpowiedzi i określania dokładnych zasad, a zamiast tego nastawmy się na boską pracę opartą na kobiecości, intuicji, współczuciu i innych uczuciach. Przekonajmy się wspólnie, dokąd prowadzi ta ścieżka…

joga dla czarownic

Joga dla czarownic autorstwa Sarah Robinson stanowi eksplorację obydwu tych duchowych dyscyplin. Autorka łączy je w niezwykły sposób. Stara się je zgłębić i spleść tak, aby pomóc ci znaleźć w życiu większy spokój, większą moc i magię. Ta książka poprowadzi cię przez podstawowe zasady występujące zarówno w czarach, jak i jodze czy medytacji. Poznasz wyjaśnienie związków białej magii, ajurwedy i ćwiczeń oddechowych, którym być może wcześniej nikt się nie przyglądał.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.