afirmacje medytacja motywacja neuronauka Rozwój osobisty świadomość Terapie wizualizacje

Skuteczny trening umysłu to klucz do twojego sukcesu

Gimnastyka umysłu - Innercise
Dodane przez Magdalena Kuźmiuk

Każdy marzy o sukcesie, szczęściu, bogactwie, spełnianiu marzeń i dobrym zdrowiu. Najwyższy czas to osiągnąć! Klucz to zmiana swoich nawyków. Odkryj trening umysłu przygotowany przez eksperta od rozwoju osobistego, a odrzucisz ograniczające cię przekonania, wymówki, powstrzymujące cię traumy z przeszłości i negatywne emocje. Oparte na neuronauce techniki i ćwiczenia umysłu pozwolą ci rozpoznać i wyeliminować to, co powstrzymuje cię przed osiągnięciem twojego pełnego potencjału i życiem, jakiego pragniesz.

Trenuj swój mózg za pomocą Gimnastyki Umysłu – Innercise

Chociaż strategie motywacyjne i pozytywne myślenie mogą wpływać na świadomą lub logiczną część mózgu, to podświadomy, emocjonalny i instynktowny mózg kieruje tak naprawdę twoimi zachowaniami. Oznacza to, że aby wyrwać się z miejsca, gdzie jesteś, i dostać się tam, gdzie chcesz być, musisz przekształcić swoją podświadomość, aby była zgodna ze świadomym umysłem i celami. Dobrą wiadomością jest to, że badania skanów mózgu pokazują, że możesz zmienić i wzmocnić kluczowe obszary w mózgu, które kontrolują twoją świadomą i podświadomą naturę. W dużej mierze wymaga to zastosowania metodologii i technologii treningu prawej półkuli, które mogą pomóc zmienić obraz i pewność siebie oraz zresetować wiele nieproduktywnych sposobów postrzegania oraz nawyków mentalnych i emocjonalnych, które kierują twoim codziennym zachowaniem.

Zacznij stosować Gimnastykę Umysłu – Innercise – oparte na badaniach naukowych techniki, które pomogą ci odblokować ukryte moce mózgu. Ćwiczenia zaproponowane przez Johna Assarafa, eksperta od rozwoju osobistego, są jak siłownia dla twojego mózgu. Powtarzaj ćwiczenia i połącz je w serie tak, jak w przypadku zestawów ćwiczeń fizycznych. Podobnie jak ćwiczenia fizyczne, Gimnastyka Umysłu – Innercise działa najlepiej, gdy nie przesadzasz i zamiast tego słuchasz swojego ciała. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj powtarzania z przerwami – ukończ swoje ćwiczenia, a następnie pozostaw trochę czasu mózgowi na uwzględnienie tego, czego doświadczyłeś. Kiedy poczujesz się dobrze, spróbuj ponownie.

Gimnastyka umysłu - Innercise
Neuroplastyczność mózgu sprawia, że może on się zmieniać. Fot. Pixabay.

Ćwiczenia Gimnastyki Umysłu – Innercise dzielą się na siedem podstawowych kategorii:

1. Poczucie własnej wartości/samoocena/obraz siebie.

2. Przekonania, spostrzeżenia, perspektywy.

3. Nawyki i zachowania.

4. Skupienie/koncentracja.

5. Redukcja stresu i relaksacja.

6. Wdzięczność i przyjemność.

7. Pokonywanie lęków, usprawiedliwień i wymówek.

Neuroplastyczność: twoja tajna broń zmiany

Przed rokiem 1960 dominująca nauka mówiła, że urodziłeś się z gotowymi wzorcami mózgowymi. Pod koniec dzieciństwa twój mózg przypominał mniej więcej ukończony dom: fundamenty zacementowane, pokoje zbudowane, dach przybity gwoździami. Może mógłbyś przemalować kuchnię, ale nie było mowy, żeby ktokolwiek przeprowadzał gruntowną renowację. Na szczęście te idee okazały się błędne, zamiast tego przez ostatnie dziesięć lat szeroko akceptowana jest idea neuroplastyczności – mózg naprawdę można odnowić i jest to możliwe w dowolnym momencie. Kiedy uczysz się nowej umiejętności, zmieniasz swój mózg, tworząc nowe połączenia nerwowe. Kiedy uczysz się grać na instrumencie, mówić nowym językiem, żonglować piłką, idziesz na spacer, jesz dzikiego łososia i nie tylko, twój mózg zaczyna się zmieniać. Jeszcze bardziej ekscytujące jest to, że możesz zmienić swój mózg nie tylko poprzez działanie, ale także myślenie. Badania pokazują na przykład, że skupianie się i bycie świadomym poprzez medytację również zmienia mózg!

Ćwiczenia zmieniają twój mózg. Dieta zmienia twój mózg. Relaksacja zmienia twój mózg. Marzenia na jawie zmieniają twój mózg. Czytanie zmienia twój mózg. Czytanie tego tekstu w tym momencie zmienia twój mózg. Każda silna negatywna lub pozytywna myśl albo emocja, na której się koncentrujesz, zmienia twój mózg w zdrowy lub niezdrowy sposób. Neuroplastyczność określa zdolność mózgu do zmiany samego siebie. Na tym opiera się Gimnastyka Umysłu – Innercise i jest to naturalna umiejętność, której będziesz używać, aby osiągnąć swoje cele.

6 mózgowych przeszkód na drodze do sukcesu

Co dokładnie dzieje się w twojej podświadomości? Jak to się dzieje, że coś cię zatrzymuje? W Gimnastyce Umysłu – Innercise identyfikuje się sześć głównych przeszkód na drodze do sukcesu. To strach, nadmierny stres, ograniczające przekonania, negatywne nastawienie, brak kontroli emocjonalnej i osłabiające nawyki. Jak zmienić swoje nawyki lub przekonania? Jeśli chodzi o sukces i osiąganie celów, istnieją dwa sposoby spojrzenia na nawyki. Istnieją przyzwyczajenia, które odbierają ci energię; to one cię powstrzymują. Są też nawyki wzmacniające; te, które pomagają ci w pełni wykorzystać swój potencjał. W rzeczywistości oba typy nawyków są po prostu wzorcami w mózgu. Twój podświadomy mózg nie ocenia nawyków jako dobrych lub złych, wszystkie są dla niego równe. Twoim zadaniem jest więc celowe zmienianie tak wielu nawyków, jak to tylko możliwe, aby pozostały te, które najlepiej ci służą.

Gimnastyka umysłu - Innercise
Trenuj mózg, aby wytworzyć pożądane nawyki. Fot. Pixabay

Ważne jest również, aby zrozumieć, że twoje stare nawyki tak naprawdę nigdy nie umierają. W wyniku długotrwałej bezczynności po prostu zostają zredukowane do stanu wegetatywnego, w którym połączenia neuronowe uległy degradacji w procesie zwanym rozpadem synaptycznym. Jeśli twoje stare nawyki są bardzo przyjemne, uzależniające lub powstały pod wpływem strachu lub traumy, osłabienie tych połączeń nerwowych może zająć znacznie więcej czasu. Zatem na poziomie neurologicznym tworzenie nawyków wzmacniających polega na tworzeniu nowych wzorców połączeń, które stają się silniejsze wraz z używaniem, podczas gdy osłabiające cię połączenia/wzorce powoli zanikają, gdy ich nie używasz.

Jak wytrenować mózg, aby wytworzyć pożądane nawyki?

  • Ćwicz i powtarzaj pożądane zachowanie wiele razy. Pamiętaj, że nawyki są jednocześnie mentalne, emocjonalne i behawioralne, więc będziesz musiał zmienić więcej niż tylko swoje działania.
  • Kontynuuj powtarzanie zachowania lub postawy w nowatorski sposób, aby utrzymać zainteresowanie i motywację mózgu.
  • Podejmuj codzienne działania, przerywaj pokusy i wytrwaj, dopóki wzmacniające zachowanie nie stanie się naturalne.
  • Potwierdź swoje osiągnięcia i korzyści, jakie przyniesie nowy nawyk.
Gimnastyka umyslu Innercise John Assaraf

Wszystkie ćwiczenia i praktyki, dzięki którym wytrenujesz umysł, tak aby ułatwić sobie drogę do spektakularnego sukcesu, znajdziesz w książce Gimnastyka umysłu – Innercise Johna Assarafa.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.