amulety i talizmany czary Ezoteryka magia zaklęcia

Wykorzystaj moc magii uzdrawiającej i transformującej

magia i czary
Dodane przez Redakcja

Słowo „samoopieka” stało się ostatnio popularne, choć dla niektórych oznacza po prostu zafundowanie sobie kąpieli z bąbelkami, pocieszanie się za pomocą zakupów lub jedzenie dużych lodów podczas oglądania filmu. Inni praktykuję tę ideę poprzez ćwiczenia i zdrowe nawyki. Ale dbanie o siebie to o wiele więcej. Radykalna troska o siebie oznacza stawianie na pierwszym miejscu jakości własnego życia poprzez wprowadzanie zmian, które wpływają nie tylko na ciało i umysł, ale także na ducha.

Zaangażowanie się w samoopiekę oznacza odzyskanie czasu i energii oraz bardziej uważne podejście do życia. Radykalna troska o siebie ma charakter rewolucyjny, ponieważ wymaga postawienia siebie na pierwszym miejscu. Zamiast skupiać się na tym, czego inni ludzie od ciebie chcą – jak wielu z nas nauczono robić przez całe życie – koncentrujesz się na własnych potrzebach. Dbanie o siebie wcale nie jest samolubne; ma raczej charakter transformacyjny. A cóż sprzyja wprowadzaniu zmian bardziej niż magia?

Uzdrawianie jednostki

Jak uzdrowić duszę, ducha i ciało za pomocą czarów? Można pozbyć się z domu rzeczy, które nie wzbudzają w tobie radości. Przed pozbyciem się danego przedmiotu powinieneś wziąć go do ręki i dziękować mu. Co by się stało, gdybyś oprócz starych ubrań i pobitej zastawy stołowej pozbył się także sposobów myślenia i zachowania, które ci nie służą? Co by było, gdybyś pożegnał się z niezdrowymi nawykami, toksycznymi związkami i negatywnym nastawieniem, po czym z radością powitał wolność, władzę i dobre samopoczucie? To twoja szansa na wyeliminowanie negatywów ze swojego życia i otwarcie przestrzeni dla korzystnych zjawisk. W ten sposób leczymy nasze umysły i ciała, aby zamanifestować prawdziwą radość. Na tym polega radykalna troska o siebie.

Jeśli czujesz się zmęczony, możesz wymyślić zaklęcie, które doda ci energii (fot. Pixabay)

Jak czary mogą pomóc ci uzdrowić umysł, ciało i ducha

Magiczna praktyka to świetny sposób na uzdrowienie umysłu. Niezależnie od tego, czy regularnie medytujesz, codzienne korzystasz z Tarota, czy spędzasz czas na zewnątrz podczas pełni księżyca, czary zmuszają cię do skupiania uwagi, świadomego oddychania i wyrównywania energii. Oczyszczenie umysłu okaże się pomocne, jeśli jesteś rozkojarzony i niespokojny, co z kolei pozytywnie wpłynie na twoją magiczną praktykę. Czary potrafią leczyć także ciało. Cierpisz na jakąś chorobę, czujesz się wyczerpany lub zmagasz się z niepokojem? Udaj się do lekarza, a następnie wymyśl zaklęcie, które wniesie uzdrawiającą energię do twojego życia. Chociaż magii nie należy traktować jako substytutu leczenia ciała i psychiki z wykorzystaniem medycyny, z pewnością można ją stosować do wspomagania konwencjonalnych terapii.

Wreszcie, nie zapomnij o wpływie czarów na twojego ducha. Jeśli holistyczne podejście do magii wywołuje zmiany w umyśle i ciele, to wpływa także na naszą sferę duchową. Kiedy poczujesz się lepiej fizycznie i psychicznie, dostrzeżesz korzyści na poziomie duchowym. Wówczas osiągniesz pełne uzdrowienie.

Wypróbuj Poranne afirmacje wzmacniające

Każdy poranek przynosi obietnicę nowego początku. Dlaczego mielibyśmy nie zaczynać go od afirmacji? To świetny sposób na ustanowienie intencji, by czuć się tak, jak chcemy, na długo zanim ktokolwiek na nas wpłynie.

Aby odzyskać spokój umysłu, możesz codziennie powtarzać pozytywne afirmacje (fot. Pixabay)

KROKI

Aby stworzyć afirmację, wybierz stwierdzenia, które wydają ci się właściwe; to najlepszy sposób na wprowadzenie pozytywnych zmian. Stwierdzenia w czasie teraźniejszym są znacznie potężniejsze niż te dotyczące przyszłości; zamiast mówić „chcę” lub „będę”, użyj „mam” lub „jestem”. Wypróbuj jedną lub więcej poniższych afirmacji każdego ranka. Powtarzaj je trzy razy:

• Wdzięczność: „Jestem wdzięczny” lub „Jestem obdarzony”.

Pamiętaj, aby podać to, za co jesteś wdzięczny, niezależnie od tego, czy jest to osoba, sytuacja, czy po prostu dar życia.

• Miłość: „Wybieram dawanie i otrzymywanie miłości”, „Mam otwarte serce” lub „Jestem współczujący i cierpliwy wobec innych”.

• Samoakceptacja: „Jestem wystarczająco dobry” lub „Jestem czymś więcej niż opiniami innych osób na mój temat” lub „Jestem godny radości i szczęścia”.

• Przebaczenie: „Chcę zmienić mój punkt widzenia” lub „Próbuję dostrzec dobro w innych” albo „Uczę się wybaczać innym i sobie za przeszłość”.

Afirmacje można wykonywać w dowolnym miejscu i czasie, bez żadnych przygotowań. Możesz zapalić świeczkę, aby się skupić, ale nie jest to konieczne. Wszystko, czego potrzebujesz, to ty sam.

Wypowiadając słowa każdego ranka, poczuj ich znaczenie i wyobraź sobie, jak mogą zmienić twój sposób myślenia. Zastanów się, jak dostosujesz dane stwierdzenie do czynności, które zamierzasz dzisiaj wykonać. Powtarzaj swoją afirmację przez cały dzień. Im częściej będziesz sobie o niej przypominał, tym bardziej twoja podświadomość będzie szukała okazji do jej wzmocnienia.     

Więcej magicznych i duchowych praktyk, które pozwolą ci w pełni zadbać o siebie, opisuje Patti Wigington w książce Uzdrawiające czary.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.