pozytywne myślenie Rozwój duchowy Rozwój osobisty świadomość Terapie wizualizacje

Wykorzystaj moc afirmacji

prawo rezonansu
Dodane przez Redakcja

Afirmacje to pozytywnie sformułowane zdania, które stale się powtarza – jak mantrę. Są potwierdzeniami wzmacniającymi nasze życiowe cele. W rzeczywistości jednak dają znacznie więcej. Afirmacje to prawdopodobnie najszybszy sposób na zbudowanie idealnego pola rezonansowego dla naszych pragnień i na przeprogramowanie naszego mózgu. Możesz połączyć działanie afirmacji z prawem rezonansu, aby wzmocnić efekty.

Afirmacje to polecenia dla twojego umysłu i twojego DNA

Afirmacje, które wciąż powtarzamy w myślach lub które wypowiadamy na głos, zagnieżdżają się głęboko w naszej podświadomości i zmieniają całe nasze nastawienie do świata, jak również funkcjonowanie naszego mózgu. I to jest właśnie głębszy sens afirmacji. Umysł zaczyna usuwać stare programy i porządkować nowe. Czyli zastępujemy nasze dotychczasowe, raczej sabotujące, negatywne wzorce i przekonania nowymi, pozytywnymi przekonaniami. Jedyną istotną rzeczą jest to, abyśmy absolutnie wierzyli w nasze afirmacje: musimy je czuć całym sobą. Bo w naszym życiu rozwija się tylko to, co naprawdę czujemy i w co wierzymy.

Fale w prawie rezonansu to fale, które osiągają maksymalną amplitudę poprzez synchroniczne pobudzanie układu drgań z jego własną częstotliwością (fot. pixabay)

Każda afirmacja powinna sprawić, że poczujesz się ciepło, przyjemnie i pewnie

Jeśli zauważysz, że pojawiają się lęki lub nie wierzysz samemu sobie, zmieniaj życzenie tak długo, aż będziesz mógł pomyśleć i wypowiedzieć je bez oporów. Po prostu wybierz afirmacje, z którymi czujesz się najlepiej i przy których odczuwasz najmniejszy opór. Na przykład zdanie „Jestem miłym człowiekiem” jest dla wielu osób niesamowicie trudne do wypowiedzenia. Być może w swoim dotychczasowym życiu byli zbyt długo przekonywani o czymś zupełnie innymi i stale odbierali odmienne sygnały od swojego otoczenia.

Zamiast przeciążać się afirmacjami i wskutek zwątpienia we własne siły tworzyć przeciwną wibrację, można też zbliżać się do tego stwierdzenia stopniowo. „Lubię siebie” bądź „lubię siebie coraz bardziej” może być takim stwierdzeniem, które odpowiada nam bardziej i nie wywołuje wewnętrznego oporu. Chciałbym też krótko wspomnieć o tym, jak ważny jest dobór odpowiednich słów, bo największe błędy popełnia się zazwyczaj już w trakcie formułowania życzeń.

Dlaczego właściwe formułowanie życzeń jest tak istotne? Najkrócej mówiąc dlatego, ponieważ wskutek ich sformułowania powstaje cała seria zdarzeń.

Poznaj działanie afirmacji:

  • Komunikujemy się z naszym ciałem poprzez nasze myśli i nasze przekonania.
  • Każda afirmacja jest jak polecenie wysyłane do podświadomości.
  • Afirmacje przekształcają twoje stare przekonania.
  • Twoje serce i twoje DNA przejmuje te nowe przekonania.
  • Twoje DNA dostosowuje swój genotyp do twoich przekonań.

Zatem życzenia czy afirmacje nie tylko pomagają nam skupić świadomość na celu, ale także wpływają na całą naszą istotę. Zmieniamy nasze nastawienie zgodnie z naszym życzeniem i w postaci wiązki energii wysyłamy je do naszego ciała. Oczywiście chcemy, aby były to właściwe przekonania. Oto, pokrótce, najistotniejsze wskazówki, których należy przy tym przestrzegać:

Afirmacje mogą być skutecznym narzędziem w redukowaniu stresu, pomagając przekierować myśli na bardziej pozytywne tory i wzmacniając zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach (fot. pixabay)

Naucz się tworzyć własne afirmację, które pomogą ci zmieniać rzeczywistość

  • Zawsze formułujemy pragnienia w czasie teraźniejszym, nigdy w czasie przyszłym: „Jestem szczupła”, a nie: „Chcę być szczupła”. W przeciwnym razie stworzysz stan chcenia czegoś, a nie bycia czymś. Bo pragnienie „chcę być szczupła” już się ziściło. Jeśli znowu tego zechcesz, jutro nadal tylko będziesz chciała być szczupła. Natomiast czas teraźniejszy „jestem szczupła” oznacza dla całego systemu komórkowego twojego ciała, że każda jego pojedyncza komórka ulega przemianie. Zgodnie z nową instrukcją.
  • Usuń ze swoich sformułowań słowa „nie” i „żaden”. Już sama myśl o „nietworzeniu” tworzy to, co niepożądane, bo myślimy o tym z lękiem. Tak więc chęć uniknięcia czegoś nie działa. Wszystko, czego chcemy uniknąć, przyciągamy do naszego życia, ponieważ kierujemy tam energię mentalną. Negatywnie sformułowane myśli przyciągają dokładnie te wydarzenia, których chcemy uniknąć. „Nie chcę być gruba” oznacza w tłumaczeniu dla naszej podświadomości „Chcę być gruba.” Bo nawet jeśli nie chcemy być, to najpierw powstaje w naszych myślach i uczuciach obraz bycia grubym. Bo nie możemy czegoś nie tworzyć. Możemy tylko coś tworzyć, a nie czegoś nie tworzyć. Musimy więc powoływać się na pozytywne odpowiedniki. Dlatego, kiedy formułujesz afirmacje, zawsze myśl tylko o swoim celu. A nie o tym, z jakiego stanu chcesz uciec.
  • Swoje pragnienia formułuj jasno, zwięźle i precyzyjnie. Im precyzyjniej je sformułujesz, tym dokładniej zostanie zrealizowane twoje zamówienie. Im precyzyjniej i konkretniej się wyrażasz, tym bardziej jesteś zmuszony do dotarcia do sedna swojego życzenia.
  • Niesłychanie istotne są także emocje, jakie chcemy, aby towarzyszyły nam w osiąganiu naszego celu. Sprecyzuj więc także uczucie, jakie chcesz odczuwać, kiedy spełni się twoje pragnienie.

Afirmacje dadzą ci siłę w każdej sytuacji

Więcej o pozytywnym wpływie afirmacji przeczytasz w książce „Chudnij z prawem rezonansu” autorstwa Pierre Franckh

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.