medytacja Rozwój osobisty świadomość Terapie

Jak stworzyć swoją wymarzoną rzeczywistość przy pomocy manifestacji?

Manifestacje
Dodane przez Redakcja

Manifestowanie jest duchową praktyką o potwierdzonej skuteczności, która umożliwia realizację wszystkich życiowych celów. Wsparte medytacjami i afirmacjami uruchamia pozytywną energię, która staje się źródłem zmian. Co najważniejsze, z techniki tej skorzystać może każdy.

Manifestowanie to proces tworzenia własnej rzeczywistości. Wymaga odrobiny refleksji nad tym, dlaczego życie toczy się w taki, a nie inny sposób, pozwala przewidzieć skutki wielu sytuacji oraz daje kontrolę nad sobą, jak i swoją przyszłością. Poprzez manifestowanie twoje największe nadzieje stają się namacalnie dostępne, a wszystko, czego kiedykolwiek chciałeś, jest w zasięgu ręki. Zyskujesz zdolność do urzeczywistniania natychmiastowych celów, długoterminowych marzeń, a to, co jest pomiędzy tymi przestrzeniami, staje się rzeczywistością.

Co zyskujesz dzięki manifestacjom?

Manifestowanie jest praktyką, która służy wielu celom. Utwierdza w przekonaniu, że jest się odpowiedzialnym za swój świat. Udowadnia, że nie jest się ofiarą okoliczności. Nadaje ono również twojemu dniu stabilny rytm i poczucie przewidywalności. Rzadko wówczas czujesz się samotny, ponieważ proces ten zwiększa świadomość tego, że jesteś częścią wielkiego, uniwersalnego procesu; jest interaktywną praktyką, która wymaga pracy z energią wewnątrz i wokół ciebie. Na poziomie fizycznym manifestowanie zapewnia czystość umysłu, dodaje wigoru, a to oznacza mniej bólu, ponieważ stale uwalniasz uwięzioną energię, która utknęła w twoim ciele i otaczającym polu aurycznym.

Gotowy do manifestacji?

Nauka angażowania pozytywnej, celowej energii jest pierwszym krokiem manifestacji, który podejmuje się w kierunku urzeczywistnienia swoich celów. Gdy już będziesz przebywać w wysokiej, dominującej wibracji, manifestowanie stanie się sposobem na życie. Strategii tej można użyć, aby zdobyć wszystko, czego się pragnie, bez względu na to, jak ważne lub trywialne się to wydaje.

Manifestacje łączą nas z uniwersalną energią wszechświata (fot. depositphotos)

Krok 1

Najpierw musisz zidentyfikować cel, który chcesz zamanifestować. Upewnij się, że energia intencjonalna stojąca za nim jest czysta i wysoka. Możesz tego dokonać poprzez sprawdzenie, jak twoje ciało odczuwa tę energię, kiedy ją analizujesz lub zadajesz sobie pytanie: dlaczego tego chcę? Jeżeli twoja odpowiedź jest pozytywna, możesz przejść do następnego kroku. Jeśli czujesz się przytłoczony lub ciężki, nadszedł czas, aby dokonać autorefleksji i rozplątać energię wokół twojego celu manifestacji.

Krok 2

Po tym, jak zidentyfikujesz upragniony cel, należy przystąpić do pisania dziennika. Można napisać u góry strony: „Jestem w trakcie ___”, a następnie podać swój cel manifestacji. Nie warto podawać celów w trybie dokonanym z perspektywy „jestem” – na przykład „jestem zdrowy” lub „jestem zakochany” – ponieważ może to być w odczuciu nieszczere, a umysł i tak powie ci, że nie jest to prawdą, co obniży twoje wibracje. Dzieje się tak, dlatego że cel wygląda na nieosiągalny. Ale napisanie: „Jestem w trakcie zakochiwania się” lub „Staję się zdrowszy każdego dnia” to stwierdzenie, z którym twój umysł może się zgodzić. Jest to jeden z niewielu przypadków, kiedy warto zadbać o odpowiedni dobór słów.

Krok 3

Bądź konkretny i wymień wszelkie istotne szczegóły związane z twoim celem. Jeśli chcesz zamanifestować bratnią duszę, jak wygląda ta osoba? Jaki ma charakter? Jakie powinna posiadać cechy osobowości? Jak się czujesz, gdy jesteście razem? Następnie dołącz termin realizacji swojego celu. Napisz: „Chciałbym to osiągnąć do ___”. Na koniec narysuj manifestację. Wystarczą zupełnie podstawowe rysunki ludzi z patykowatymi kończynami czy w formie rozmaitych linii! Bez względu na to, czy zachowasz prostotę, czy wykażesz się kreatywnością, warunek jest jeden: twój obraz musi wyrażać radość i miłość. Pod koniec ćwiczenia powinieneś czuć się naprawdę podekscytowany, naładowany energią i entuzjazmem w związku z osiągnięciem tego celu!

Moment wybudzenia się z drzemki idealnie nadaje się do wizualizacji upragnionego celu (fot. depositphotos)

Krok 4

Następnie przez maksymalnie 15 minut wykonaj ćwiczenie wizualizacji. Najbardziej efektywne wizualizowanie ma miejsce, kiedy jesteś w półśnie – a więc albo kiedy odpływasz w krainę snów (stan ten określa się jako „hipnagogiczny”), albo przechodząc z trybu snu do czuwania (jest to stan „hipnopompiczny”). W momencie, w którym jesteś świadomy, że zmierzasz w kierunku snu, albo wybudzając się z niego, powtórz intencję zapisaną w swoim dzienniku. Następnie wizualizuj, jak to jest przechodzić przez proces dążenia do celu albo gdy się go osiąga – w zależności od tego, co jest bardziej ekscytujące i wprowadza cię w stan wysokich wibracji. Z pomocą może przyjść wyobrażenie sobie siebie w końcowym momencie realizacji celu – może to być zobaczenie własnej fortuny tuż przed zakupem wymarzonego samochodu lub rozciąganie się poprzedzające udział w maratonie, kiedy już wyleczysz się z zapalenia stawów.

Podczas stanu hipnagogicznego twoja wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Twoja intuicja łączy wspomnienia i koncepcje poprzez uczucia znajomości i wyczuwalne skojarzenia. Wypływają na powierzchnię kreatywne rozwiązania. Nic dziwnego, że podczas tego stanu tak często masz mimowolne doświadczenia, takie jak halucynacje, sen na jawie, a nawet paraliż senny.

Stan hipnopompiczny jest przeciwieństwem stanu hipnagogicznego. Najłatwiej jest wykonywać tę praktykę o poranku. Możesz to również zrobić, kiedy wybudzasz się z drzemki. Tak czy inaczej, jesteś wówczas zrelaksowany, w większości przypadków już przebudzony i mentalnie odprężony. Jesteś bardziej świadomy przebywania pomiędzy dwoma stanami niż podczas stanu hipnagogicznego; możesz rozpoznać, o czym myślałeś lub co ci się śniło, jednocześnie koncentrując się na nadchodzącym dniu. Skuteczność tego stanu przejściowego polega na tym, że twój mózg nie jest jeszcze w pełni włączony, a więc przeszłe programowanie nie zaczęło wpływać na twoje myśli. Przypomina to nieco channelera, który odłącza się od swojego stanu psychicznego, aby otrzymać przesłania i pozwolić energii przepływać przez siebie. Usuwając z tego miejsca swój świadomy umysł, ale wciąż otwarty na wyobrażeniowe kreacje, możesz tu wstawić swoje wizualizacje.

Krok 5

Gdy już skonstruujesz swoją manifestację noc wcześniej lub rano, ciesz się rozwojem dnia w lżejszej i bardziej przejrzystej perspektywie. Odłącz się od swojego celu, ale kontynuuj autorefleksje, jeśli odczuwasz poruszenie. Takie podejście zapewni wszystko, co jest potrzebne do utrzymania wysokiej wibracji.

Możesz dowolnie pochylać się nad pięcioma krokami manifestacji tak często, jak potrzebujesz przypominać sobie o zaangażowaniu potężnej energii intencjonalnej.

Manifestacja nie jest jedynie mentalnym i energetycznym procesem. Wiąże się z pewnym działaniem, które ma cię doprowadzić do mety. Manifestując wiele celów na raz, warto podzielić je na różne kategorie, takie jak zdrowie, miłość, rodzina, pieniądze, nowy dom i tak dalej. Gdyby z tymi kategoriami wiązały się jakiekolwiek przeszkody, łatwiej będzie rozplątać je odrębnie niż jednocześnie żonglować kilkoma, szczególnie jeśli mają tendencję do nakładania się.

Jeśli chciałbyś zacząć praktykować manifestacje, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w książce autorstwa Mandy Morris, zatytułowanej
„8 sekretów potężnych manifestacji”.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.