Ezoteryka rytuały

Rytuały z kamieniami szlachetnymi. Jak wykorzystać moc minerałów?

rytuały z kamieniami
Dodane przez Redakcja

Kamienie szlachetne możemy wykorzystać do odzyskania energii, zdobycia ochrony i pozbycia się kłopotów. Odpowiednie rytuały pomogą nam i naszym bliskim. Mogą być stosowane także przez osoby, które na co dzień nie zajmują się białą magią. Dlatego też nie musisz znać się na czarach, magii i ezoteryce, by wykorzystać moc minerałów.

Proste rytuały z kamieniami szlachetnymi

Minerały posiadają ogromną energię, którą możesz wykorzystać do własnych celów. Właściwy kamień do rytuału wybierz ze względu na jego kolor, pole działania lub swój znak zodiaku. Innym sposobem jest wykorzystanie kryształu górskiego, który może z powodzeniem zastąpić inne kamienie szlachetne lub też zwiększyć ich moc. Gdy zastosujesz minerały np. w rytuale ze świecami, powstanie silniejsza energia, która jeszcze bardziej przybliży spełnienie Twojej intencji. Odpowiednie magiczne rytuały ułatwią Ci pozbycie się klątwy, uwolnią od kłopotów i zapewnią powodzenie.

Minerały pomogą odzyskać energię

Kiedy jesteś zmęczony, czujesz, że brakuje Ci energii i chęci do życia, weź kilkanaście małych lub średnich (12 -15) kamieni w kolorach żółtym, pomarańczowym i czerwonym i udaj się w ustronne miejsce na świeżym powietrzu. Czas i pora wykonania tego zabiegu jest dowolna. Ułóż na ziemi krąg z kamieni takiej wielkości, by wygodnie się w nim zmieścić. Zostaw po jednym kamieniu z każdego koloru. Wejdź do tego kręgu i połóż się wygodnie, opierając wewnętrzną stronę dłoni o podłoże. Pozostawione kamienie ułóż w następujący sposób:

  • żółty na czole,
  • czerwony na sercu,
  • pomarańczowy na splocie słonecznym.

Pozostań w takiej pozycji przez około 20-30 minut. Jest to wystarczający czas, by kamienie zregenerowały Twoją energię, a nawet zgromadziły w Twoim ciele pewien jej zapas. Po powrocie do domu nie zapomnij oczyścić minerały. Jeśli pogoda lub warunki uniemożliwiają wykonanie tej praktyki w plenerze, to można ją wykonać w domu, kładąc się na podłodze, ale należy pamiętać, iż regeneracja energii następuje wtedy wolniej, a cały rytuał nie jest aż tak skuteczny.

Jeśli chcesz świadomie wykorzystywać moc kryształów i kamieni, zapoznaj się z książką Encyklopedia szlachetnych minerałów. Dzięki niej dowiesz się, jakich kamieni szlachetnych użyć, by sprowadzić pieniądze i miłość, rozwinąć swoją świadomość, zredukować stres i otoczyć się pozytywną energią.

Wybieranie kamienia ochronnego

Każda szanująca się wiedźma czy mag muszą mieć swój własny, osobisty kamień ochronny. Z jego dobrodziejstw mogą skorzystać również i te osoby, które nie zajmują się profesjonalnie magią. Najważniejsze w tym wypadku jest znalezienie odpowiedniego kamienia. Bez większych kłopotów zrobimy to, jeśli posiadamy choćby maleńką kolekcję minerałów. W takim przypadku wykładamy przed sobą wszystkie posiadane kryształy i uważnie się im przyglądamy. Odkładamy te, które zwróciły czymś naszą uwagę (barwą, kształtem, grą światła itp.), z pozostałych rezygnując. Następnie ręką mocy sprawdzamy wibracje kamienia. Polega to na tym, iż nad każdym z wybranych kamieni przez 1-2 minuty trzymamy rękę i w stanie koncentracji staramy się zarejestrować uczucia, które mogą do nas napływać. Mogą one być bardzo różne, nas w tym przypadku interesują doznania zdecydowanie pozytywne. Twój kamień mocy będzie wibrował dla Ciebie łagodnym ciepłem, spokojem, bezpieczeństwem itp.
Kiedy już wybierzesz swój kamień, usiądź wygodnie, najlepiej na gołej ziemi, weź kamień w obie dłonie i wpatrując się w niego uważnie dokonaj tak zwanej inicjacji recytując następujące słowa mocy.

    Kamieniu mój!
    Niech siła Twa
    wciąż przy mnie trwa.
    Niech chroni mnie
    przez wszystkie życia mego dnie.
    Kamieniu mocy, ochraniaj mnie.
    Niech tak się stanie.

Od tego momentu noś zawsze przy sobie swój kamień ochronny, a sam się przekonasz, że jesteś bezpieczny w każdej sytuacji i nic złego Ci się nie przytrafia. Pamiętaj tylko, by oczyszczać swój kamień ochronny przynajmniej raz w miesiącu, najlepiej na nowiu Księżyca.

Rytuał usuwający kłopoty

Praktyka ta pozwala na pozbycie się ich lub pomyślne rozwiązanie, aczkolwiek nie gwarantuje, że już nigdy więcej w Twoim życiu nie pojawią się żadne problemy, ale wtedy rytuał można powtórzyć. Wykonuje się go na dworze, najlepiej w lesie lub na łące, podczas nowiu, z tym, że tutaj pora doby nie ma żadnego znaczenia. Do jego wykonania potrzebujemy tylko garść żyznej, lekko wilgotnej ziemi. Trzymając ją w obu dłoniach, wpatrujemy się w nią, jednocześnie w myślach przenosząc na nią wszelkie swoje problemy i kłopoty. Podczas tej wizualizacji postaraj się w najdrobniejszych szczegółach określić, co Cię dręczy i niepokoi. Kiedy już to zrobisz, rzuć ową garść ziemi za siebie przez lewe ramię i odejdź, nie oglądając się za siebie.

Więcej rytuałów poznasz w książce Melanie Marquis – Sekrety współczesnej wiedźmy. Z ich wykorzystaniem nauczysz się przełamywać klątwy, przygotowywać talizmany i amulety, by wstrzymywać negatywną energię.

 

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.