Dieta dieta wegetariańska

Zapobieganie chorobom serca – pomoże dieta wegetariańska?

dieta wegetariańska
Dodane przez Redakcja

Gdy zachorujesz na chorobę serca, lub gdy zaczyna ci ona grozić, czujesz się tak, jakby w twym ciele rozgorzała wojna. Prawdopodobnie będziesz miał wysokie ciśnienie, które atakuje twoje ciało, szybko je zużywając. Dość często choroba serca idzie w parze z otyłością, a to oznacza, że masz kilometry dodatkowych naczyń krwionośnych, które odżywiają dodatkowe kilogramy ciała, a twoje serce męczy się, starając się za tym nadążyć.

Dieta pomoże na serce

Ekscytującą wiadomością jest to, że gdy zmienisz dietę, w miarę upływu dni, waga zacznie spadać. W ciągu tygodnia zmniejszy się poziom cukru we krwi. W ciągu dwóch tygodni poprawi się ciśnienie krwi, a po miesiącu poziom cholesterolu. Zauważysz zmniejszoną potrzebę zażywania leków i spadnie ryzyko związanych z nimi komplikacji.

Weganizm

Kathy Freston
Weganizm – schudnij , uzdrów ciało, zmień świat

Kathy Freston jest autorką wielu bestsellerów New York Timesa, skupiającą się na zdrowym życiu i świadomym odżywianiu. W tej książce przekazuje wyjątkowe informacje o jedzeniu, zdrowiu i środowisku.

Prawdopodobnie najbardziej znaną zaletą wykluczenia z diety mięsa i drobiu są korzyści, jakie daje ona sercu. Dr Dean Ornish zrewolucjonizował kardiologię, gdy jego badania wskazały, że zablokowane arterie u 82% pacjentów otwierały się, gdy przechodzili oni na dietę wegetariańską (zmieniając przy tym styl życia, medytując i uczęszczając na zajęcia w grupach wsparcia).

Zmień dietę na roślinną i wegańską, w ciągu paru dni zauważysz spadek wagi, a w ciągu tygodnia zmniejszy się poziom cukru we krwi. W ciągu dwóch tygodni poprawi się ciśnienie krwi. W ciągu miesiąca znacznej poprawie ulegnie poziom cholesterolu. Badania pokazują, że wegetariańska dieta może wydłużyć Twoje życie o dobre dziesięć lat.

Więcej o tym jak schudnąć i uzdrowić ciało w książce Kathy Freston Weganizm.

Autor: Kathy Freston

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.