Dieta

Zdrowie w orzechach. Dlaczego powinieneś je jeść?

orzechy
Dodane przez Redakcja

Łatwo się zapomnieć jedząc orzechy – są takie smaczne! Pamiętaj jednak, że potrzebujesz tylko małej porcji, aby skorzystać z ich dobroczynnych właściwości.

Orzechy – co się w nich kryje?

Wszystkie rodzaje orzechów zawierają mnóstwo uzdrawiających składników odżywczych, moimi ulubionymi są jednak migdały i orzechy włoskie. Pięćdziesiąt sześć gramów migdałów (około czterdzieści osiem orzechów) pokrywa ponad pięćdziesiąt procent dziennego zapotrzebowania na magnez – minerał korzystnie wpływający na serce. Migdały są cennym źródłem witaminy E, błonnika i mononienasyconych kwasów tłuszczowych – wszystkie chronią serce. Wyniki pewnego badania opublikowanego w „Circulation” dowiodły, że jego uczestnicy, którzy przez dwa miesiące jedli siedemdziesiąt gramów orzechów dziennie, znacząco zmniejszyli całkowity poziom cholesterolu i obniżyli ryzyko wystąpienia chorób serca.

Poznaj dobrodziejstwo orzechów włoskich dzięki włączeniu ich do swojej diety.

Potęga-samouzdrawiania

Fabrizio Mancini
Potęga samouzdrawiania

Od dzisiaj nie musisz obawiać się chorób i bólu. Masz w sobie bowiem wszystko, czego potrzebujesz do pełni zdrowia.

Orzechy włoskie dostarczają dwóch, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania serca, kwasów tłuszczowych: kwasu linolowego i linolenowego. Linolowy kwas tłuszczowy może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia wylewu krwi do mózgu, natomiast linolenowy kwas tłuszczowy zapobiega chorobom serca, zgodnie z badaniami opublikowanymi w 2001 roku na łamach „American Journal of Clinical Nutrition”. Ponadto orzechy włoskie są bogate w błonnik i przeciwutleniacze.

Posyp swoje płatki śniadaniowe, lub sałatkę pokruszonymi migdałami bądź orzechami włoskimi. Dodawaj je do soków, koktajli mlecznych, albo po prostu traktuj je jako zdrowe przekąski do schrupania między posiłkami.

Więcej uzdrawiających smakołyków i znakomitych ćwiczeń znajdziesz w książce Potęga samouzdrawiania.

Autor: Dr Fabrizio Mancini

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.