huna relaks Rozwój duchowy Zdrowie

Dlaczego warto się relaksować? Relaksacja dla ciała i ducha

właściwa relaksacja
Dodane przez Redakcja

Żyjemy w świecie pełnym stresów. Mamy różne wyzwania, które kosztują nas mnóstwo napięcia. Ogarnięcie wszystkich sfer naszego życia wymaga od nas nie lada pracy. Zużywamy zdrowie i energię, zapominając o możliwości regeneracji naszego ciała i psychiki. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, aby odzyskać utraconą energię jest relaksacja.

Powinniśmy się relaksować

W trakcie relaksacji nasze ciało zazwyczaj przebywa w bezruchu lub porusza się wolno, dzięki czemu możliwe jest zachowanie odpowiedniej ilości siły w jego wnętrzu. Zazwyczaj bowiem używamy nadmiernie naszego ciała, a co za tym idzie naszej energii.
Dzięki ćwiczeniom relaksacji uczymy się nowego nawyku: aby dbać o harmonię wysiłku i relaksu. Z reguły wykonując różne zadania zwracamy uwagę jedynie na wysiłek. Wskutek czego tworzymy mnóstwo niepotrzebnego napięcia. Pracujemy nadmiernie wykorzystując nasz organizm.
Mamy także przekonania, że sukcesy osiągnąć można jedynie poprzez napięcie. Stąd bierze się modna filozofia pracowania bez ustanku: „bigger, better, faster, more”. Problem znajduje się w naszym umyśle, ponieważ gdybyśmy słuchali naszego ciała widzielibyśmy, że nie jest to dla niego naturalne.
Dzięki relaksacji możemy na nowo nawiązać kontakt z naszym ciałem i nauczyć się wsłuchiwać się w jego głos oraz potrzeby.

Co daje właściwa relaksacja?

Nasze umysły zazwyczaj funkcjonują sposób nieprawidłowy, czyli nie są zgodne z naturą ciała i życia. Odpowiadają za to relatywne przekonania płynące z różnych systemów myślowych, a nie z obserwacji i doświadczenia.
W relaksacji możesz pohamować swój nawykowy sposób myślenia, dzięki czemu odpocznie twój układ nerwowy, mózg i cały organizm.
Myślenie i wyobrażenia bombardują nasze ciała, zmuszając je do nienaturalnych i pełnych stresu reakcji.
Właściwa relaksacja, jaką spotykamy na przykład w Hunie rozluźnia nie tylko nasze ciało, ale również redukuje stres emocjonalny, mentalny i duchowy.
Kiedy rozluźniasz się świadomie masz możliwość nauczenia swojego umysłu nowych nawyków, które będą sprzyjały zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.
Relaksacja ma również istotny wpływ na zachowanie się kanałów energii, czakr i ciał subtelnych. Jest ona nieodzownym elementem skutecznej medytacji i technik samouzdrawiania.

O tym, w jaki sposób odpowiednio się zrelaksować, przeczytasz w książce Potężna moc relaksacji.

Autor: Paweł Karwat

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link