Astropsychologia numerologia

Jaką jesteś cyferką? Znaczenie liczb w numerologii

znaczenie liczb w numerologii
Dodane przez Janusz Nawrocki

Numerologia to nauka o liczbach, wywodząca się z symboli, za pomocą których człowiek pierwotny wyrażał idee. Oparta jest na liczbach, które mają wartość ilościową, tak jak w dodawaniu: dwa plus dwa równa się cztery, przetrwała jednak do naszych czasów, gdyż liczby te czy symbole mają również swoją wartość metafizyczną i wewnętrzny sens, określający dynamikę cech kształtujących przeznaczenie człowieka. Poznaj znaczenie liczb!

Co daje numerologia

Starożytni uczeni szukali w nauce o liczbach przewodnictwa życiowego jeszcze na długo przed tym, zanim wynaleziono alfabet i przyporządkowano cyfry poszczególnym literom. Wymagana przez numerologię uważna obserwacja wewnętrznych zależności jest dobrą szkołą dla naszego rozumu i naszego daru obserwacji. Na tej drodze jest całkiem użyteczna w codzienności naszego materialnego świata. Rozum w naszym zachodnim świecie jest pierwotnie programowany „wiedzą o faktach” i ma wierzyć tylko w to, co jest „udowodnione”. Kiedy nasz rozum odkryje m.in. za pomocą wyników numerologii, że istnieją jeszcze nieznane horyzonty, wtedy będzie bardziej gotowy na przyjęcie innych, nowych, obcych doświadczeń. Numerologia może być więc uważana za początek prawdziwego poszerzenia świadomości.

Dowiedz się jak zmienić osobistą numerologię, aby odnosić sukcesy i być szczęśliwym

Osobowość i losy zaklęte w dacie urodzenia

Twoją przyszłość zdradzi Ci nie tylko wróżka stawiająca tarota. Nie musisz znać się na ezoteryce i przepowiedniach, aby wiedzieć, jakie czeka Cię życie. Wiele cech osobowości, skłonności, wad i zalet możesz odczytać ze swojej liczby numerologicznej, która zależy od Twojej daty urodzenia. Numerologia jest próbą sprowadzenia wszystkich form zjawisk do prostych pojęć, mianowicie do cyfr od 1 do 9. Numerologia otrzymuje swoje wartości liczbowe przez „okultystyczną” redukcję: tj. sumuje się tak długo, aż pozostanie tylko jedna cyfra. Numerologia wywodząca się z daty urodzenia nie może ulec zmianie. Numerologiczne wibracje można również obliczyć dla swojego imienia i nazwiska bądź konkretnej daty w przyszłości, by sprawdzić, czy jest to dobry termin na ważne działania i decyzje.

Oblicz swoją liczbę z daty urodzenia

Przykład: data urodzenia 12.4.56 r. By móc powiedzieć o tym człowieku coś na podstawie numerologii, należy stworzyć sumę wszystkich liczb. Ten sam proces możemy zastosować również w stosunku do innego wydarzenia, np. dla ważnego terminu, zawarcia umowy i oceny daty powstania umowy.

1.Liczba urodzenia oznacza dzień urodzenia. Termin obliczamy w dany sposób 12 = 1 + 2 = 3. 3 określamy liczbą urodzenia. Według wiedzy numerologicznej daje nam ona informacje o dotychczasowej karmie danego człowieka, którą przyniósł on na ten świat poprzez swoje narodziny. W innym przypadku liczba urodzenia informuje o zależnościach karmicznych, które doprowadziły do zawarcia umowy.

2.Liczba gwiezdna, do jej obliczenia sumujemy jako drugi krok całą datę: 1 + 2 + 4 + 1 + 9 + 5 + 6 = 28 = 2 + 8 = 10 = 1.
Liczba ta określana jest jako liczba przeznaczenia, gwiezdna lub karmiczna człowieka lub partnerstwa na podstawie umowy. Odnosi się do karmy, której ten człowiek powinien oczekiwać na podstawie swych działań podczas obecnego życia lub też ukazuje następstwa działania umowy na partnerów!

W naszym przykładzie życie tego człowieka lub też działanie umowy przebiegać będzie od 3 = wpływu Jowisza do 1 = wpływu Słońca. Będzie tym bardziej harmoniczne, im zgodniej z wpływami gwiazd będzie się rozwijać ten człowiek lub partnerzy.

Poznaj rolę, jaką liczby pełnią w Twoim życiu. Sięgnij po książkę Vademecum numerologii. Znaczenie liczb w Twoim życiu.

Zero: posłaniec dziewięciu cyfr

Choć zero nie jest właściwie liczbą, nie oznacza bowiem żadnej ilości, to jednak jest początkiem lub zapowiedzią liczb. Symbol 0 oznacza to, co wieczne, wszechświat oraz potencjał rozwoju, z którego wyrasta dziewięć pozostałych cyfr. W naukach ścisłych wciąż używa się symboli do przekazywania idei.

Liczba 1

Człowiek o charakterystyce jedynki jest indywidualistą, niezależnym i obdarzonym silną determinacją. Zwykle osiąga swoje cele. Jest twórcą i inicjatorem, pierwszym do działania, urodzonym przywódcą i aktywistą. Jest uosobieniem idei, powinien jednak zatrzymywać swoje plany dla siebie, gdyż zwykle najlepiej mu się pracuje w spokoju i samotności. Powinien zerwać wszelkie więzi rodzinne i rozpocząć pionierską działalność na nowym obszarze.

Liczba 2

Dwójki mają dwoistą naturę. Ponieważ zwykle widzą dwie strony każdej sytuacji, stanowią języczek równowagi między przeciwstawnymi siłami, toteż doskonale nadają się na negocjatorów i arbitrów.
Są nieśmiali, wrażliwi i często brakuje im wiary w siebie. Dlatego wolą pracować za kulisami. Jako statystycy dobrze sobie radzą w zbieraniu i ocenie informacji. Dwójki są bardzo emocjonalne i często zajmują się muzyką. Mają wrodzone poczucie rytmu i harmonii. Lepiej pracują z partnerem albo na pozycji podporządkowanej niż samodzielnie. Ze względu na poczucie taktu, uprzejmość i tolerancję znakomicie sprawdzają się w dyplomacji.

Liczba 3

Jeśli jesteś trójką, bierzesz życie jak leci, kochasz przyjemności i jesteś wiecznie młody duchem.
Masz talent do wyrażania siebie w mowie i piśmie, a także na deskach scenicznych. Jesteś bardzo twórczy, ale zazwyczaj niepraktyczny. Marzysz o śmiałych przedsięwzięciach i lubisz planować z rozmachem, ale przy tym pragniesz zaszczepić piękno w każdej sytuacji. Obdarzony bystrym, sprawnym umysłem, łatwo się uczysz. Możesz osiągnąć niemal wszystko, czego tylko zapragniesz. Masz niesłychanie bujną wyobraźnię i z tego powodu może cię pociągać praca w przemyśle rozrywkowym, oferująca różnorodne możliwości oraz sukces finansowy.

Liczba 4

Jeśli jesteś czwórką, powinieneś nosić etykietkę z napisem „Sól ziemi”, gdyż jesteś praktyczny, odpowiedzialny i można na tobie polegać. Nie potykasz się na drodze, bo idąc patrzysz pod nogi, a nie w chmury. Obdarzony jesteś zdrowym rozsądkiem w ponadprzeciętnych ilościach. Może trudno cię nazwać błyskotliwym geniuszem, z pewnością jednak jesteś stabilnym, solidnym, ciężko pracującym obywatelem, konserwatywnym zarówno w poglądach, jak i w finansach. Jeśli nie zgadzasz się z poglądami lub działaniami innej osoby, potrafisz być uparty jak muł i nie ustąpisz nawet o krok.

Liczba 5

Piątki pragną wolności i ekspansji na wszystkich obszarach życia. Są wszechstronne i elastyczne. Piątka jest liczbą doświadczenia, toteż takie osoby uczą się promując nowe idee, które niezmiernie je ciekawią. Ich rozwój polega na nieustannym parciu do przodu, nie brakuje im bowiem odwagi, by porzucić stare wzorce i nauczyć się czegoś nowego, dotychczas niewypróbowanego.
Bywają impulsywne, niespokojne i skore do działania. Kochają przygody i często zapuszczają się w niebezpieczne rejony, gdyż robią wiele rzeczy impulsywnie, pod wpływem chwilowej emocji, bez uprzedniego namysłu. Potrafią ożywić każde przyjęcie i prowadzić interesującą rozmowę.

Liczba 6

Szóstki ogromnie potrzebują miłości, przyjaźni i towarzystwa. Oddane są rodzinie do tego stopnia, że często duszą ją swą miłością i opiekuńczością. Służba społeczności sprawia im wielką przyjemność. Nie lubią samotności, wolą przebywać w tłumie. Walcząc o pokój i harmonię potrafią jednak docenić przyjemność płynącą ze zdrowej kłótni, pod warunkiem, że po jej zakończeniu nikt nie będzie chował urazy. Lubią, gdy ich dom jest gładko prowadzony i uporządkowany. Lubią również piękne przedmioty i otoczenie. Są ostrożne w sprawach finansowych i inwestują tylko w to, co wydaje im się absolutnie bezpieczne.

Liczba 7

Siódemki to myśliciele, chłonący wiedzę praktycznie z każdego źródła. Są to intelektualiści o refleksyjnym, badawczym umyśle, którzy nigdy nie przyjmują żadnego założenia, dopóki dokładnie nie przeanalizują sytuacji i nie wyciągną własnych wniosków. Nie lubią sugestii ze strony innych, przede wszystkim dlatego, że uważają siebie za autorytet w każdej dziedzinie. Są wyczulone na niesprawiedliwość, ale nigdy nie powinny starać się o wyrównanie rachunków, gdyż każde tego typu posunięcie wróci do nich jak bumerang, raniąc je bardziej niż osoba, do której było skierowane. Siódemki mogą być znakomitymi naukowcami, nauczycielami, okultystami, pisarzami, ogrodnikami, wynalazcami, prawnikami, aktorami, analitykami i przywódcami religijnymi.

Naucz się odnajdywać sens egzystencji zaklęty w liczbach i z pomocą numerologii rozwiązywać problemy. Sięgnij po książkę Liczby życia Violetty Kuklińska-Woźny.

Liczba 8

Jeśli jesteś ósemką, pod żadnym pozorem nie powinieneś polegać na szczęściu, bo musisz ciężko zapracować na wszystko, co dostajesz. Twoim słowem-kluczem jest sprawiedliwość. Może się wydawać, że ósemki skazane są na najrozmaitsze ograniczenia, nie musi to być jednak prawda, o ile nauczą się samodyscypliny. Mogą odnieść wybitny sukces postępując krok po kroku, ostrożnie i konserwatywnie, polegając na własnym osądzie, gdyż mają orientację mentalną i z reguły zrównoważony temperament. Jeśli będą się trzymać zasady złotego środka, mogą dotrzeć do pozycji władzy.

Liczba 9

Dziewiątka jest symbolem miłości. Reprezentuje najwyższą formę miłości uniwersalnej i miłości bliźniego. Tęskni do miłości osobowej, ale zaspokojenie tego pragnienia nie powinno stać się dla niej celem nadrzędnym, gdyż może to prowadzić do rozczarowań. Dziewiątka jest wielkim bratem całej ludzkości. Daje z siebie altruistycznie i nawet niemądrze, gdy komuś uda się poruszyć jej emocje. Jej mottem powinny stać się słowa: „Postępuj z innymi tak, jak chciałbyś, by oni postępowali z tobą”. Jest współczującym, wielkodusznym idealistą, wrażliwym na trudności i potrzeby innych do tego stopnia, że bardzo cierpi, gdy ktoś jest źle traktowany albo znajduje się w potrzebie.

Znaczenie liczb mistrzowskich

Liczby mistrzowskie otrzymuje się, gdy w trakcie sumowania cyfr z daty urodzenia otrzymamy liczbę dwucyfrową 11, 22 lub 33. Gdy otrzymamy taki wynik, nie sumujemy dalej cyfr, lecz odczytujemy znaczenie liczb mistrzowskich. Tak zwanymi liczbami mistrzów są liczby, które się same w sobie, odbijają: 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99 i przez to są wzmocnieniem potencjału danej liczby głównej. Przez wynikającą ważność istnieją w numerologii w pierwszej linii tylko dwie silne „liczby mistrzów” 11 i 22, które występują w dniu daty urodzenia.

Mistrzowska Liczba 11

Jedenastki są idealistami, marzycielami, a czasem również mistykami. Jako osoba obdarzona szeroką wizją, możesz się stać inspiracją dla innych, otwierać im drzwi i pomagać w osiąganiu wielkich celów. Masz wielką intuicję i powinieneś za nią podążać. Twoje miejsce jest na mównicy, z której powinieneś wygłaszać przemowy lub kazania, gdyż ludzie chętnie cię słuchają.
Musisz nauczyć się praktycyzmu i doprowadzania planów do końca, bo inaczej wiecznie będziesz żył w  chmurach i niczego nie osiągniesz. Powinieneś pracować nad tym, by stać się osobą słowną i wiarygodną, która zawsze stawia się na umówione spotkania.

Liczba mistrzowska 11 żąda od osób, które są urodzone 11. szczególnej miary, wielkości w samoukierunkowaniu się. Ci ludzie mają głębokie przeświadczenie o tym, że już w dzieciństwie ta oto liczba sprawiała, że byli odbierani przez społeczeństwo jako samotnicy, ponieważ działa ona często dystansując. Znają oni przyczynę tego stanu – dlatego niepotrzebne jest irytowanie się.
Dzieci urodzone 11. są kochane, znajdują zrozumienie, mogą odczuwać miłość, ale wszystko to dzieje się w sposób nie taki, w jaki by one tego chciały. Całe życie szukają swojej tożsamości i zadają sobie pytania: Kim jestem? Skąd pochodzę? Czego pragnę i po co?
Jednocześnie wysyłają do samoakceptacji milczącą prośbę: „Proszę, kochaj mnie – uczynię wszystko dla ciebie!” i przy tym muszą podejmować pewne kompromisy w życiu. Wymagana jest tutaj siła charakteru i indywidualność, jak też zastanowienie się nad własnym JA. Jeśli istnieje w danej osobie misja, przesłanie jedenastki, uwidacznia się ona jako wzorowy, odpowiedzialny „przywódca”. Łączy ona swoją ogromną wrażliwość z życiem materialnym, przy czym „duchowy świat” jest częścią natury. Osoby, które urodziły się 11., swoich talentów używają dla dobra świata. Wykorzystują je do lepszego poznania samego siebie. Tak jak pewna dziewczynka, która urodziła się 11., kiedy była mała i kiedy powiedziała swoje pierwsze zrozumiałe zdanie i do tego przysunęła krzesło do stołu, wdrapała się na nie i bębniąc swoimi małymi rączkami o stół, ogłosiła wszystkim: „Ja chcę tego, czego ja chcę” z podwójnym zaakcentowaniem JA!

Mistrzowska Liczba 22

Jeśli twoją liczbą jest dwadzieścia dwa, jesteś praktycznym idealistą. Nie tylko masz wizje, ale potrafisz uruchomić działania na dużą skalę i doprowadzić swoje plany do końca, osiągając zamierzone cele. Jesteś mistrzowskim budowniczym, który wprowadza w świat porządek i system. Twoja moc i wpływy mogą sięgać daleko, przekraczając granice państw.
Powinieneś wprowadzać w życie projekty, które mają na celu dobro ludzkości. Możesz zajmować się kolejami, samolotami, drogami wodnymi, ruchami pokojowymi albo przedsięwzięciami międzynarodowymi. Dobrze radzisz sobie z pracą w dużych grupach.

Jeśli urodziliście się 22. jakiegoś miesiąca, odzwierciedlacie się w najwyższym wymiarze siły wyobraźni i zdolności analizy. Biegunowość tych sił, która z jednej strony jest kreatywnym, intuicyjnym myśleniem, odczuwaniem prawdy, a z drugiej strony logicznym, matematycznym myśleniem, zostaje ustawiona zarówno dziecku, jak i dorosłemu, z wewnętrznego a także zewnętrznego źródła postanowień, decyzji. Wyzwaniem tej „liczby mistrzowskiej” jest opanowanie wszystkich wątpliwości. Rozległe życzenia i chęci, „przysłonięte” myślenie, ucieczka w nałogi, na podstawie tej ogromnej tęsknoty „nie wiem dokąd” są często przymusowymi siłami, które ogniskują na całe życie.
Nakazem 22 jest pokonanie tych emocjonalnych szczelin i rozwijanie się w kierunku kompetentnej osobowości, która w przeróżnych zakresach pracy, działania wyróżnia się jako specjalista. Przez wytrzymałość i dyscyplinę zmierza 22 do realizacji swoich wizji i integruje swoją intuicję w praktycznym życiu – ta droga prowadzi do sukcesu. Tenże wewnętrzny potencjał duchowy podwójnej liczby doprowadza do tego, że wyrastają z tych ludzi myśliciele, filozofowie, pisarze i genialni artyści, którzy pełni są innowacyjnych mocy. Zaufajcie swoim wizjom, słuchajcie swoich marzeń. Żyjcie SWOIMI marzeniami!

Mistrzowska Liczba 33

Liczba trzydzieści trzy jest zbyt potężna i wysoko postawiona, by w obecnej chwili wielu ludzi potrafiło wykorzystać ją należycie. Gdy trzydzieści trzy pojawia się jako suma nazwiska lub drogi życiowej, daje wielki postęp duchowy. Taki człowiek staje się równy Mahatmie lub Mistrzowi.

Osobowości (osoby) z liczbami mistrzów

Kurt Vonnegut Jr., autor science fiction 11.11.1922
Boris Becker, tenisista 22.11.1967
Robert Vaughn, aktor 22.11.1932
Charles de Gaulle, polityk 22.11.1890
Jamie Lee Curtis, aktorka 22.11.1958
Fryderyk Chopin, kompozytor 22.02.1810
Niki Lauda, kierowca wyścigowy 22.02.1949
Michael Chang, tenisista 22.02.1972
Claude Debussy, kompozytor 22.08.1862
Jean-Jacques Goldmann, piosenkarz 11.10.1951

Aktywnie kształtuj swój los, unikaj złych wyborów i określaj ryzyko powodzenia inwestycji, dzięki wskazówkom Henryka Rekusa z książki Numerologia. Symbolika liczb.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.