Rozwój duchowy świadomość

Czym naprawdę jest Oświecenie dowiesz się dzięki tej prostej metodzie

oświecenie
Dodane przez Janusz Nawrocki

Każdy z nas dąży do osiągnięcia pełni szczęścia i spokoju. Marzymy o Oświeceniu, ale często nie wiemy, jaka droga prowadzi do jego osiągnięcia. Czy potrzebujemy do tego zinstytucjonalizowanej religii? A może wystarczy nam wiara i samodzielny rozwój duchowy?

Dla każdego odpowiedź może być inna. Niezależnie od drogi, którą obierzemy, zawsze możemy sięgać do zdobyczy nauki, która bada zjawisko Oświecenia i uczy, jak wyzwolić charakterystyczne dla tego stanu mechanizmy neurologiczne. Oto prawdziwa ścieżka ku szczęściu!

Jak wizualizować obwód oświecenia w Twoim mózgu

Oto sposób, który pomoże ci wizualizować, co dzieje się w mózgu, gdy doświadczasz Oświecenia. Otwórz prawą dłoń i wyobraź sobie położony na niej orzech włoski. Teraz zaciśnij pięść. Orzech to twoje wzgórze, część mózgu, która odbiera większość danych sensorycznych, a także pomaga innym częściom mózgu komunikować się ze sobą nawzajem. Twoja pięść jest emocjonalnym ośrodkiem mózgu, a twoje przedramię to rdzeń kręgowy. To najstarsze struktury twojego mózgu.

Przekaz informacji i sieć połączeń

Teraz rozprostuj lewą dłoń i połóż ją na pięści (tak, by kciuk dotykał kciuka, a palce palców). Twoja lewa ręka reprezentuje korę nową i jej cztery główne płaty. Kłykcie lewej ręki reprezentują płat ciemieniowy, który daje ci poczucie ja i innych przedmiotów na świecie, a dłoń lewej ręki symbolizuje płat czołowy, który kontroluje proces podejmowania świadomych decyzji. Wszystkie te obszary twojego mózgu wysyłają miliony aksonów do większości innych obszarów reprezentowanych przez twoje palce, dłonie i orzech w twojej pięści. Właściwie to wszystko jest tak ze sobą połączone, że nie możesz dokładnie powiedzieć, gdzie kończy się lub zaczyna każda część mózgu. Przy każdym zadaniu, jakie wykonujesz, zauważysz zwiększoną aktywność w pewnych obszarach i zmniejszoną w innych.

Co się dzieje, gdy myślisz intensywnie?

A teraz uczyńmy obraz bardziej „realnym”, by twój umysł mógł go pojąć. Weź kciuk i palec wskazujący każdej dłoni i umieść je wokół obwodu twojej głowy. Umieść palce wskazujące na miejscach tuż nad oczami, a kciuki na tylnej części głowy, tuż nad uszami. Palce wskazujące dotykają bardzo szczególnej części płata czołowego: grzbietowo-bocznej kory przedczołowej. Jest to obszar najbardziej aktywny, gdy o czymś myślisz lub skupiasz uwagę na konkretnej rzeczy, jak rozwiązywanie zadania matematycznego.

Twoje poczucie ja

Twoje kciuki leżą na płacie ciemieniowym, z którego pochodzi twoje poczucie ja. Normalnie pomiędzy płatem czołowym a ciemieniowym trwa nieustanny dialog. Gdy aktywność w którymkolwiek obszarze, na którym leżą twoje kciuki i place wskazujące, nagle wzrasta lub zmniejsza się, radykalnie zmienia się codzienna świadomość. Twoje poczucie ja może się rozszerzyć lub skurczyć. Możesz czuć się odłączony od rzeczywistości lub z nią zjednoczony.

Przeczytaj również o tym, jak wzmocnić swoją koncentrację i myślenie.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat Oświecenia i tego, jak pozytywnie może wpłynąć na Twoje życie, zajrzyj do książki dr. Andrew Newberga i Marka Roberta Waldmana „Jak oświecenie zmienia Twój mózg. Nauka a transformacja duchowa”.

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link