Astropsychologia Karty do wróżenia karty tarota Tarot wróżenie

Tajemnice Tarota. Czy karta Wisielca na pewno oznacza złą wróżbę?

Dodane przez Redakcja

Karta wisielca na pierwszy rzut oka napawa przerażeniem – widzimy w końcu mężczyznę zawieszonego na szubienicy. Wystarczy jednak przyjrzeć się nieco bliżej jego twarzy, aby zrozumieć, że wcale nie cierpi. Wręcz przeciwnie: ma na sobie wielobarwne ubrania, a z jego twarzy biją pozytywne emocje. Co karta Wisielca może oznaczać dla Ciebie?

Prawidłowa interpretacja kart tarota nastręcza wielu trudności i wymaga profesjonalnej wiedzy pogłębianej przez lata. Właśnie dlatego wróżby online czy darmowy tarot oferowany przez popularne portale to strata czasu. Złożoność znaczeń, które implikują poszczególne karty można zrozumieć już na przykładzie jednej z nich – karty Wisielca.

karta WisielcaZnaczenie wróżebne karty

Karta Wisielca to bardzo głęboka i tajemnicza karta. Zachęcam cię do medytacji z nią, do odnajdywania poszczególnych jej aspektów w twoim własnym życiu i do samodzielnego poszukiwania jej znaczeń, bo nawet jeśli nie znajdą swojego potwierdzenia w książkach czy podręcznikach, to będą odzwierciedlały twoje zrozumienie energii tej karty.
W rozkładach ogólnych karta może wskazywać na konieczność przepracowania własnych ograniczeń i zmiany destrukcyjnych, utrudniających działanie przekonań. Im więcej świadomej i dobrowolnej pracy wewnętrznej wykonasz teraz, tym mniej zniszczeń doświadczysz w Karcie XVI – Wieży. Teraz masz szansę zrobić to z wyboru, łagodnie i spokojnie – jeśli jednak mimo wszystko zrezygnujesz z tej szansy, w przyszłości będzie cię czekać nieprzyjemna konieczność odrobienia zaległej lekcji. Wtedy jednak zostaniesz do tego zmuszona przez okoliczności zewnętrzne i poniesiesz wiele strat.
Przyjrzyj się blaskom i cieniom karty, dopisując swoje pomysły albo przykłady z życia.

Osoba, cechy charakteru

Jeśli w pytaniu o osobę pojawia się karta Wisielca, mowa o człowieku pasywnym, wycofanym, niewierzącym we własne siły i niechętnie podejmującym jakiekolwiek działania. Pozbawiony nadziei i wiary w efekt swoich poczynań zdaje się na ślepy los lub obarcza odpowiedzialnością innych. W razie niepowodzeń obwinia świat, bliskich, system, państwo – wszystkich, tylko nie siebie. Stawia się w pozycji ofiary, we własnym mniemaniu jest cierpiętnikiem, który ciągle się czemuś poświęca. Jego działania i możliwości są zablokowane, jednak wyłącznie z jego własnego wyboru – jedna decyzja mogłaby wyswobodzić go z ograniczeń, które sam sobie narzucił.
W pozycji odwróconej opisana wyżej osoba będzie dodatkowo czerpać satysfakcję ze swojego ciężkiego położenia – poświęca się, by inni czuli się wdzięczni lub co gorsza – zobowiązani, świadomie wchodzi w rolę ofiary, bo wie, jak to działa na innych – skupia na sobie uwagę, wywołując współczucie. Choć może, to nie chce tego zmienić, bo czerpie zbyt wiele korzyści ze swojej postawy.

Twoje „tu i teraz”, czyli moment, w jakim jesteś

Nadszedł czas na zatrzymanie się, wycofanie z działalności zewnętrznej i skierowanie swojej uwagi do wewnątrz. To ważny czas bilansu, rozrachunku z samą sobą, przyjrzeniu się swoim przekonaniom i postawom, przeanalizowaniu dotychczasowych działań. Zastanów się, czy to, co myślisz o sobie i o otaczającym świecie bardziej cię wspiera czy ogranicza? Które z twoich działań wynikają z ciebie, a które są wynikiem chęci przypodobania się otoczeniu? Najwyższy czas, abyś poukładała swoje poglądy i przekonania – niech odzwierciedlają twoją prawdziwą naturę, to, kim naprawdę jesteś i co czujesz, nawet jeśli zmiany, do jakich to doprowadzi, nie znajdą poparcia w twoim środowisku. To ważna lekcja – nie bój się wywrócić wszystkiego do góry nogami i diametralnie zmienić swoich poglądów, jeśli tylko okaże się, że stare ci już nie służą. To zaowocuje porządkiem i równowagą w twoim życiu i uchroni cię przed rozczarowaniami w przyszłości.

Miłość i związek

Twój obecny związek może przechodzić chwile stagnacji i zawieszenia. Wstrzymaj się z jakimikolwiek działaniami, nie podejmuj teraz ważnych decyzji. Nawet jeśli czujesz się osamotniona i niezauważana przez partnera, przeczekaj całą sytuację, gdyż ogląd całej sprawy może być teraz nieco zaciemniony.
Jeśli jesteś osobą samotną, zamiast bezczynnie czekać na rycerza w lśniącej zbroi, zastanów się nad swoją postawą i przekonaniami na temat siebie samej, które są odpowiedzialne za samotność i niepowodzenia we wcześniejszych związkach. To twoje myśli tworzą twoją rzeczywistość – to, jak myślisz o sobie i traktujesz siebie samą determinuje to, jak będą cię traktować inni. Zacznij od pracy nad poczuciem własnej wartości – jakkolwiek banalnie to brzmi, jest kluczem do szczęśliwego związku w przyszłości.

Rodzina i przyjaciele

Wstrzymaj się z działaniem i planowaniem wszystkiego dookoła. Odpuść. Czasami wycofanie się i pozwolenie, by sprawy toczyły się swoim własnym torem jest najlepszą strategią. To takie działanie przez „nic nierobienie”… Zaakceptuj wybory swoich bliskich, nie wtrącaj się, tylko spokojnie obserwuj. Po pewnym czasie z radością stwierdzisz, że sprawy ułożyły się lepiej, niż byś to sobie wyobrażała.
Jeśli do tej pory prowadziłaś aktywne życie towarzyskie, to nie zaszkodzi, jeśli na chwilę się z niego wycofasz. Wstrzymaj się z organizacją spotkań i pozwól, by tym razem to twoi znajomi wyszli z inicjatywą. Niech teraz to ten ktoś złoży propozycję spotkania i pierwszy zadzwoni. Dzięki temu poczujesz się potrzebna, a i twoi przyjaciele przypomną sobie, że są współodpowiedzialni za wasze kontakty.

Finanse i praca

Czekają cię opóźnienia, zawieszenia i konieczność wstrzymania dotychczasowych działań. Nie rozpoczynaj teraz nowych przedsięwzięć, wstrzymaj się z wszelkimi inicjatywami, a najbliższy czas wymuszonej pasywności poświęć na analizę dotychczasowych działań i aktualizację swoich planów zawodowych.
Jeśli czekałaś na jakieś pieniądze, to licz się z tym, że pojawią się z opóźnieniem.

Nauka i rozwój

Nie oceniaj swoich działań i osiągnięć, porównując się z innymi, ale rób to, co sama uważasz za słuszne i odpowiednie dla ciebie, nawet jeśli nie spotka się to z aprobatą twojego otoczenia. Jeśli sytuacja tego wymaga, zawieś chwilowo swoje działania naukowe – bywa, że trzeba zrobić jeden krok do tyłu, by w przyszłości móc wykonać dwa do przodu.
Jeśli czujesz, że dotychczasowa ścieżka rozwoju nie do końca ci odpowiada, to bardzo dobry czas na zmianę kierunku zainteresowań i zupełne przekwalifikowanie swoich umiejętności.
Jeśli starasz się dostać na określony kierunek czy uczelnię i nie wyszło ci za pierwszym razem, nie poddawaj się i spróbuj w kolejnym możliwym terminie, zaś najbliższy okres wykorzystaj na naukę i lepsze przygotowanie się do egzaminów.

Jeżeli odczuwasz potrzebę pogłębienia swojej wiedzy na temat Tarota i poznania szerokiego wachlarza możliwości, jakie daje, zajrzyj do książki Sylwii Kuleszy „Podręcznik Tarota. Arkana Wielkie. Jak głupiec zostaje wędrowcem”.

Autor: Sylwia Kulesza

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.