Astropsychologia choroby medytacja mudry stres

Mudry – lecznicze gesty rąk

Dodane przez Redakcja

Często czujesz się zmęczony lub rozdrażniony? Ciężko jest Ci zapanować nad emocjami lub przytłacza Cię ich nadmiar? A może masz problemy z koncentracją i gonitwą myśli? Próbowałeś już wszystkich konwencjonalnych metod, ale nie widzisz poprawy? Spójrz na swoje ręce, ponieważ lek na Twoje dolegliwości znajduje się dokładnie przed Tobą. Dzięki regularnemu wykonywaniu symbolicznych gestów dłoni i palców odzyskasz równowagę nad życiem i zdrowiem.

Odkryj moc drzemiącą w Twoich dłoniach

Za wyjątkiem twarzy, żadna część twojego ciała nie jest tak ekspresyjna, jak twoje ręce. Dzięki gibkości i łatwości wykonywania bogatego zestawu gestów oraz sub­telnych ruchów, twoje ręce są zdolne przekazywać skomplikowane idee i głębokie uczucia, będąc pomocą w nawiązywaniu kontaktu z innymi ludźmi.

Działanie potwierdzone naukowo

Współczesna nauka potwierdza, że poruszanie różnymi częściami rąk aktywu­je różne obszary mózgu. Od starożytności indyjska filozofia nauczała, że sposób, w jaki poruszają się i dotykają poszczególne palce dłoni, wpływa na przepływ prany, życiodajnej energii organizmu, a jogini stosowali precyzyjne gesty rąk i palców – mudry – by kanalizować przepływ prany w celu fizycznego i umysłowego uzdrowienia, a także osiągnięcia duchowego oświecenia.

Mudry odpowiedzią na potrzeby współczesnego życia

Istnie­ją mudry pozwalające zwiększyć błyskotliwość umysłu i uspokoić natłok myśli; mudry pomagające wyładować emocje i zbliżające ludzi; mudry energetyzujące i relaksujące; a także mudry łagodzące symptomy powszechnie występujących chorób. Wszystkie są działające, łatwe w użyciu, bezpieczne i proste do zastoso­wania w codziennym życiu.

Korzyści płynące z mudr

Regularne praktykowanie mudr może pomóc:

• Zapewnić swobodny ruch prany (subtelna energia) dla utrzymy­wania zdrowia oraz właściwej równowagi ciała i umysłu.
• Zwiększyć gibkość oraz mobilność dłoni, nadgarstków, rąk i ramion.
• Polepszyć technikę, jeśli grasz na jakimś instrumencie lub upra­wiasz sport wymagający użycia rąk.
• Zwiększyć bystrość umysłu i koncentrację.
• Złagodzić objawy wielu chorób.
• Przezwyciężyć trudne emocje, od złości po utratę.
• Wykorzenić negatywność z podświadomości.
• Rozwinąć regularną praktykę medytacji.
• Osiągnąć wewnętrzny spokój i poczuć jedność z wszechświatem.

Autor: Swami Saradananda

Więcej na temat mudr i ich wyjątkowego wpływu na zdrowie i życie znajdziesz w książce Mudry sposób na zdrowie, energię i równowagę. 73 najskuteczniejsze techniki dla współczesnego człowieka autorstwa Swami Saradanandy.

 a
Czy wiesz, co mówi o Tobie zdjęcie profilowe na Facebooku?
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy artykuł. 
Chcę artykuł!
close-link
Zapisz się na newsletter!
Otrzymasz darmowy artykuł "Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka".
Zapisz mnie
close-link