medytacja motywacja pozytywne myślenie Rozwój duchowy Rozwój osobisty świadomość Terapie

Mantry – poznaj niezwykłą moc słów

Mała księga mantr
Dodane przez Ewelina Kuryłowicz

Słowa nie tylko niosą ze sobą znaczenie, ale mają też w sobie pewien rodzaj magii. Słowa pozwalają nam łączyć się z innymi, dzielić się historiami i zrozumieć otaczający nas świat. Wszyscy znamy słynne magiczne słowo, abrakadabra, ale czy wiesz, że jednym z jego znaczeń jest „Tworzę, kiedy mówię”? Słowa potrafią zmienić sposób myślenia, postrzeganie, a nawet kreować świat, w którym żyjemy.

Ludzie od dawien dawna rozumieją moc słów, nie tylko w kontekście komunikacji, ale też w celach leczniczych. Słowa zamieniają się w życzenia, modlitwy i przekonania, które mogą pomóc w procesie uzdrawiania. Słowa niosą bowiem ze sobą własne wibracje, a wibracje te oddziałują dalej, dzięki czemu mogą wywoływać efekty we Wszechświecie. Ta kaskada oddziaływań może z kolei wpływać na twój nastrój, umysł i życie.

Być może już doświadczyłeś tych skutków we własnym życiu i zaobserwowałeś, jak słowa lub myśli wpłynęły na twoje postawy, uczucia i działania. Wszak zupełnie inaczej odbierasz daną sytuację, gdy spotykasz się z czyjąś reakcją pełną paskudnych czy podłych słów, a inaczej, kiedy ktoś mówi do ciebie z miłością i w miły sposób.

Czym jest mantra?

Mantry to krótkie, rytmiczne stwierdzenia, w których zastosowano pozytywne i podnoszące na duchu słowa, aby wygenerować dzięki nim pozytywny i podnoszący na duchu sposób myślenia. Mantry od wieków stosowane były w różnych religiach i kulturach, aby pomóc jednostkom w ustanowieniu intencji dotyczących tego, co chcą stworzyć w swoim życiu, oraz aby przynieść uzdrowienie i duchowe oświecenie. Recytowanie mantr mogło być nawet pierwszym rodzajem praktyki medytacyjnej.

Obecnie mantry znajdują również zastosowanie w jodze i innych praktykach leczniczych.
Mantry występują w wielu formach i w wielu różnych językach, ale wszystkie służą uzdrawianiu i podnoszeniu duchowej świadomości. Słowo mantra można luźno przetłumaczyć jako „narzędzie umysłu”. Mantr można używać jako narzędzi do uwolnienia umysłu od stresów, wątpliwości i lęków oraz zastąpienia ich pozytywnymi, natchnionymi i motywującymi do działania myślami.

Mała księga mantr. Potęga słów, które zmieniają sposób myślenia, wypełniają pozytywnymi wibracjami, uwalniają od stresu i niepokoju

Korzyści płynące z recytacji mantr

Wibracja, którą tworzy mantra, może zmienić sposób, w jaki postrzegasz swoją rzeczywistość, zmienić sposób myślenia i wygenerować nowe pozytywne przekonania dotyczące siebie. Nawet jeśli początkowo nie wierzysz w słowa mantry lub nie czujesz ich całym sercem, to nawet zwykłe recytowanie jej może pomóc twojemu mózgowi przeprogramować twoje przekonania i zmienić sposób, w jaki postrzegasz siebie. Aby mantry były w pełni skuteczne, muszą być wypowiadane z silną intencją i musi za nimi stać silne uczucie. Ma to na celu poprawę wibracyjnej jakości mantry i przyspieszenie pojawienia się jej uzdrawiających efektów w twoim życiu. Mantry mogą działać zarówno na poziomie fizycznym, mentalnym/emocjonalnym, jak i duchowym.

Poziom fizyczny
Wykazano, że na poziomie fizycznym recytowanie mantr: zwiększa koncentrację i polepsza skupienie obniża tętno i ciśnienie krwi.
Według tradycyjnej medycyny chińskiej mantry mogą również stymulować układ hormonalny, dzięki czemu przywracają organizmowi równowagę.

Poziom mentalny/emocjonalny
Na poziomie mentalnym lub emocjonalnym recytowanie mantr może: pomóc złagodzić uczucie stresu i niepokoju nauczyć cię kochać siebie i odnaleźć w sobie współczucie dla siebie dać ci siłę i inspirację do prowadzenia pozytywnego, celowego i radosnego życia bez względu na okoliczności.

Poziom duchowy
Na poziomie duchowym recytowanie mantr może pomóc: uwolnić się od złej karmy zwiększyć duchowe oświecenie i mądrość stymulować ośrodki energetyczne (czakry) w jamie ustnej i gardle, abyś mógł lepiej wyrażać siebie.

Mantra na rozpoczęcie dnia

MAM DZIŚ NA CO CZEKAĆ.

Jak i kiedy recytować tę mantrę: Odmawiaj tę mantrę trzy razy, na głos lub w myślach, zaraz po przebudzeniu. Dla dodatkowego efektu powtarzaj ją, aż całkiem wstaniesz z łóżka.

Jak ta mantra może pomóc: Czy zmagasz się z porannym wstawaniem? Ta mantra pomaga zmotywować się na nadchodzący dzień i sprawia, że nie możesz się doczekać dnia, zamiast się go obawiać. Nawet jeśli nie czujesz, że masz na co czekać, samo wypowiedzenie tych słów może pomóc ci zmienić sposób myślenia, dzięki czemu poczujesz większą motywację i ekscytację codziennym życiem. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie zawsze coś na ciebie czeka, a dzięki recytowaniu tej mantry dajesz sobie miejsce, by te rzeczy pojawiały się jedna po drugiej. Może to być mnóstwo rzeczy: od znajdowania przyjemności w pysznym śniadaniu po czytanie dobrej książki w pociągu w drodze do pracy lub po prostu spędzanie czasu z bliskimi – życie zawsze daje ci coś, co możesz cenić i co na ciebie czeka. Recytuj tę mantrę i zwracaj uwagę na liczne błogosławieństwa wokół ciebie, a wkrótce zaczniesz dostrzegać całą masę rzeczy, na które możesz czekać każdego dnia.

Więcej mantr można znaleźć w książce „Mała księga mantr. Potęga słów, które zmieniają sposób myślenia, wypełniają pozytywnymi wibracjami, uwalniają od stresu i niepokoju” autorstwa Tanaaz Chubb.

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.