Astropsychologia jasnowidzenie

Rodzaje snów. Jakie znaczenie mają marzenia senne?

rodzaje snów
Dodane przez Redakcja

Dobry sennik wyjaśni nam, jakie znaczenie w snach mają poszczególne przedmioty i ludzie. Aby dowiedzieć się, co oznaczają sny jako całość, trzeba umieć je odpowiednio interpretować. Sny mogą być dobrą wróżbą lub wskazówką, dzięki której ustrzeżesz się niebezpieczeństwa i unikniesz błędów. Jeżeli interesuje Cię to, jak tłumaczyć sny, dlaczego sny się powtarzają i sprawdzają, zerknij do naszego artykułu.

Znaczenie snów. Jak je interpretować?

W tłumaczeniu snów symbolicznych należy wziąć pod uwagę barwę określonych symboli, kształt, oświetlenie, własne nastawienie do danego symbolu (którym może być przedmiot, zwierzę, roślina, zjawisko lub osoba). Należy zastanowić się, w jaki sposób na nas oddziałuje, jakie wywołuje odczucia czy osobiste skojarzenia. Dla przykładu: dla jednej osoby róża może oznaczać miłość, dla innej – odrodzenie, duchową przemianę, dla jeszcze innej – cierpienie uczuciowe (obecność kolców). Takie subtelne znaczenia jest w stanie wyłapać tylko osoba, której przyśnił się sen. Ona najlepiej wie, jak czuła się podczas snu, czym się obecnie zajmuje (jeśli rozwojem duchowym, róża może oznaczać odrodzenie), czy lubi róże, czy też nie pała zachwytem do tych kwiatów. Tłumaczenie snów ułatwi Ci dobry sposób na ich zapamiętywanie.

Sny, które się powtarzają

Sny, które się powtarzają, mają szczególne znaczenie. Warto podjąć się ich zrozumienia i interpretacji, gdyż poprzez takie powtarzające się sny podświadomość szczególnie mocno domaga się zainteresowania jakimś problemem. Jeśli często nawiedza nas sen o jakimś bólu, należy poddać się badaniom lekarskim. Nie świadczy to oczywiście, że każdy powtarzający się sen o bólu zwiastuje kłopoty zdrowotne. Mimo to warto zorientować się w sytuacji, aby móc ze spokojnym sercem wykluczyć problem.

Sny prorocze – dosłowne

Sny, które realizują się na jawie niemal dosłownie, nazwę snami dosłownymi. Niektórzy używają wobec nich przymiotnika prorocze. Zwykle bowiem dotyczą one problemów jednostki. Niezwykle rzadko przydarzają się nam w nocy przepowiednie dla świata, a i tak wtedy obrazują rzeczywistość z punktu widzenia śniącego. Sny sprawdzające się dosłownie miewają osoby sensytywne (wrażliwe), przejawiające w mniejszym lub większym stopniu zdolności jasnowidzenia.

Możesz nauczyć się lepiej odczytywać znaczenie swoich snów, korzystając ze wskazówek Mateusza Wiszniewskiego zawartych w książce Samouzdrawianie i praca ze snami.

Sny odwrotne czyli życzeniowe

Sny odwrotne, nazywane czasem życzeniowymi. Istnienie obu rodzajów marzeń sennych sprawia, że nie możemy być pewni, czy sen spełni się zgodnie z treścią, czy też zrobi nam figla, pokazując swoje drugie oblicze. Skoro więc uczeń śni, że ze sprawdzianu otrzyma ocenę dobrą, nie może być tego całkowicie pewny. Równie dobrze może się mu przytrafić ocena mierna lub jakakolwiek inna (oczywiście oprócz szóstki i piątki), którą uzna za negatywną. Sny odwrotne pojawiają się szczególnie wtedy, kiedy mocno pragniemy określonej sytuacji, np. dziewczyna marzy o gorącym, wzajemnym uczuciu chłopaka, któremu tak naprawdę jest obojętna. Zgodnie z jej oczekiwaniami, podświadomość pokazuje we śnie obraz miłych chwil spędzonych w jego towarzystwie. W sennej wizji ukochany zaprasza ją na prywatkę, częstuje słodyczami, tańczy z nią, całuje. Choć w takim śnie doznania dziewczyny będą raczej pozytywne, na jawie nie spełni się żadna z tamtych sytuacji. Jest to ten szczególny przypadek snu, którego interpretacja uwzględniająca emocje, okaże się błędna.

Sny erotyczne

Sny erotyczne, mogą należeć zarówno do grupy snów symbolicznych, dosłownych, jak i odwrotnych. Zazwyczaj jednak obrazują one utajone pragnienia podświadomości i nie należy zawsze oczekiwać ich realizacji na jawie. Za pomocą snów erotycznych dają o sobie znać często pierwotne instynkty i popędy ze świata astralnego.

Sny fizyczne

Wielu osobom przytrafiają się sny, w których na przykład usilnie szukają toalety, lecz warunki zewnętrzne uniemożliwiają im załatwienie potrzeby. Kiedy się budzą, okazuje się, że rzeczywiście nadszedł najwyższy czas, by skorzystać z łazienki. Pewna kobieta śniła, że trzyma nogi w miednicy z lodowatą wodą. Po przebudzeniu stwierdziła, że nogi ma odkryte i jest jej z tego powodu strasznie zimno. Tego typu sny nazwijmy snami fizycznymi. Obrazują one bowiem stan naszych doznań fizycznych. W podobny sposób we śnie manifestuje się głód, pragnienie, drętwienie kończyn, uczucie gorąca lub zimna czy wreszcie choroba. Z tego powodu snów fizycznych nie należy lekceważyć.

Sny wielkie

Są jeszcze sny wielkie. Wiedzą o nich osoby poważnie trudniące się wyjaśnianiem snów. W wizjach należących do tej kategorii występują często rozległe przestrzenie. Obraz jest wyraźny, barwny. Akcja takiego snu zwykle toczy się na łonie natury, w nie skażonych cywilizacją okolicach. Wynika z tego, że sny wielkie mają wymiar ponadczasowy. Są niezwykle pomocne dla osób zajmujących się duchowym rozwojem.

W tłumaczeniu znaczenia snów niezwykle przydatne są odpowiednie senniki online lub wydane w postaci książkowej. Dzięki zawartej w nich wiedzy interpretacja snów nie sprawi Ci problemów. Jeżeli będziesz regularnie korzystać z różnych słowników snów, po pewnym czasie dojdziesz już do wprawy. Nauczysz się tłumaczyć symbole widziane w marzeniach sennych i łączyć je w spójną całość. Poznasz w ten sposób to, co chce przekazać Ci podświadomość.

Skorzystaj z księgi snów pełnej sennych symboli i poznaj ich interpretację dzięki książce „Sny klucz do podświadomości” autorstwa Katarzyny Ostrowskiej.

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.