intuicja Rozwój duchowy

Intuicja czy program? Wybór należy do Ciebie

intuicja
Dodane przez Janusz Nawrocki

Tak się składa, że w moim domu zamieszkał na pewien czas mały obywatel. Wiek – 9 miesięcy. Niestraszne mu kolejne upadki przy bezustannie podejmowanej próbie chodzenia. Nie protestuje, nie płacze, tylko bacznie przygląda się reakcji domowników. Wewnętrzna siła pcha go do poznawania nowych rejonów nieznanego mu miejsca i nowych doświadczeń. Z uroczym uśmiechem na ustach. Bez cienia strachu. Ciekawość „ nowego” i brak niosących ból doświadczeń, to podstawowy mechanizm motywujący jego dziecięce działanie. Ten niesamowity postęp w rozwoju, jakiego jestem świadkiem i otwartość na wciąż nowe doświadczenia fascynuje mnie.

Inne miejsce. Spotkanie dorosłych. Intencja – wspólna zabawa, podnoszenie umiejętności komunikowania się z innymi. Sztywność mięśni, ból, zamknięcie na wyrażenie własnych odczuć, własnej wewnętrznej prawdy na dany moment. Gorączkowe „tkanie” wypowiedzi z wrzuconej do umysłu wiedzy, programu, z którego klecone są na poczekaniu puste, pozbawione wewnętrznego życia frazesy mające nas podbudować. Brak zgodności między mową ciała i wypowiedzią. Przepaść między otwartą na poznawanie, pełną swobody i sensu postawą dziecka i nacechowaną wielkim pragnieniem podniesienia poczucia własnej wartości osobowością dorosłego. Intuicyjne poznawanie dziecka, pełne radości oczy i swobody ruchu ciało, czy kolejna programowa nakładka na ulepszenie swojej osobowości przez dorosłego?

Dla kogo intuicja?

A może powrót do intuicyjnego poznawania świata, do odrzucenia wszelkich definicji (dzieciom nie są potrzebne) i zagłębienie się w ODCZUWANIE SIEBIE, by wyrazić dokładnie to, co naprawdę czujemy? Może nie odniesiemy sukcesu w kontaktach towarzyskich, ale będziemy mogli przyjrzeć się bliżej sobie, tej istocie, która ma prawo czuć się zagubiona, jak również wyrażać, niezgłębioną radość istnienia poprzez narzędzie do poznawania: własne ciało. Co jest dla nas ważniejsze? Czy samopoznanie w interakcji z innymi, czy kolejna maska ego, by „ poprawić rzekome defekty” Matki Natury uniemożliwiające nam „bycie” na modłę proponowane przez innych? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam.

Bezpośrednie poznanie rzeczywistości zaczyna się od instynktu i intuicji – ułatwiające dostrzeżenie świata świadomości-i-energii. Instynkt związany jest z przetrwaniem fizycznym (to intuicja o niższej częstotliwości, skoncentrowana w mózgu gadzim), podczas gdy intuicja przynosi przewodnictwo płynące z duszy. Intuicja pojawia się zwykle w jednej części twojej świadomości – na przykład przez zmysł słuchu, wzroku lub cielesnego odczucia. Bezpośrednie poznanie, dla porównania, to zwiększona intuicja, która przynosi inspirację, przewodnictwo i mądrość za pomocą wszystkich zmysłów i kanałów jednocześnie. Nie musisz rozszyfrowywać informacji, ponieważ rozumiesz je natychmiast. Na początek przyjrzyjmy się intuicji, byś mógł zrozumieć, jak działa i co można dzięki niej osiągnąć, a następnie zbadamy nową umiejętność koncentracji, czyli bezpośrednie poznanie.

Jeżeli chcesz lepiej wsłuchać się w swoją intuicję i rozwinąć nadprzyrodzone zdolności, sięgnij po książkę Jak rozwinąć naturalną intuicję.

Jak działa intuicja?

Intuicja nie działa w sposób liniowy i fragmentaryczny, lecz jest wyjątkowo spontaniczna i płynna. Otwiera się naturalnie z chwilą, gdy przejdziesz do prawej półkuli, gdy twój mózg się zintegruje, a ty będziesz postrzegał samego siebie jako punkt centralny połączony dzięki rezonansowi z innymi ośrodkami znajdującymi się na obszarze jednolitego pola. To tak jak wyjście z tego dusznego pokoju, o którym wspominałam wcześniej, przejście przez drzwi, by swobodnie spacerować i podziwiać rozległy i zapierający dech w piersi krajobraz.
Każdego dnia wykorzystujesz intuicję i postrzegasz świat przez prawą półkulę, lecz nie zdajesz sobie z tego sprawy. „Dlaczego ubrałem się dziś na czerwono?”, „Dlaczego wyszedłem dziś z domu wcześniej, potem utknąłem w korku, lecz udało mi się zdążyć na czas?”, „Dlaczego nagle postanowiłem nie pić alkoholu?”, „Dlaczego zadzwoniłem do mamy, zaraz potem jak się przewróciła?”. To nie stało się przypadkowo; zrobiłeś to na podstawie informacji zgromadzonych w twoim wewnętrznym, niematerialnym świecie. Zazwyczaj gdy po raz pierwszy dostrzeżesz intuicję, będzie dotyczyła mało istotnych detali. Intuicja ułatwia przebieg codziennych zdarzeń, pomaga w rozwiązywaniu problemów, poprawia kreatywność i sprawia, że twoje życie wewnętrzne i duchowe jest bardziej namacalne. Kiedy będziesz zauważał działanie intuicji w małych szczegółach, nauczysz się naturalnie zauważać, jak działa w sytuacjach bardziej skomplikowanych. W jaki sposób stwierdzić, czy wykorzystujesz intuicję? Może łatwiej będzie zobaczyć, co się dzieje, gdy jej zabraknie.
Jeżeli wydaje ci się, że nie działasz intuicyjnie, to masz rację! Myślisz lewą półkulą i analizujesz, zamiast wyczuwać. Prawa półkula – gdzie mieszka intuicja – nie może doświadczyć czegoś, co nie istnieje.
Jeżeli mówisz „nie wiem”, „muszę się nad tym zastanowić” albo „wytłumacz mi to!”, to znaczy, że myślisz lewą półkulą; inaczej znałbyś już odpowiedzi na te pytania.
Jeżeli jesteś świadomy, kiedy mówisz głosem wewnętrznym, a kiedy na głos, to jesteś w lewej półkuli. Intuicja działa w momencie przerwy, w ciszy i przestronności.
Jeżeli wydaje cie się, że sam powiedziałeś sobie, by ubrać się na czerwono lub wyjść z domu wcześniej, by zdążyć na spotkanie, to myślisz lewą półkulą. Jeżeli używasz intuicji, to Przepływ kieruje twoimi decyzjami i działaniami i po prostu robisz coś bez wcześniejszego instruktażu.
Jeżeli nie chcesz się o czymś dowiedzieć i przekładasz coś w czasie, potrzebne ci wymówki lub powody, by coś poznać lub udajesz, że coś cię nie obchodzi to znak, że jesteś w lewej półkuli i straciłeś kontakt z intuicją. Intuicja nie zna strachu.
Jeżeli coś jest bezpieczne, lecz pozbawione radości, beztroski i prawdziwej kreatywności, to nie ma w tym intuicji. Intuicja jest inspirująca, motywująca i promująca rozwój.

Intuicja jest elastyczna i hojna

Intuicja nie ma planu do zrealizowania czy celu do osiągnięcia, nie musi niczego zmieniać ani poprawiać. Wszystko jest w porządku; dla każdego wystarczy. Życie wraz z tobą funkcjonuje w całkowitej zgodzie z tym, co jest dla każdego najlepsze. Jesteś bezpośrednio zanurzony w strumieniu Przepływu zbiorowej świadomości i w odczuwaniu. Zamieszkujesz większy, bardziej harmonijny i pełen pokoju świat. Rozumiesz już, na czym polega życie na wyższym poziomie.
Pytania i odpowiedzi istnieją jednocześnie, w każdym momencie i wszystko dostajesz za darmo – nikt nikomu niczego nie żałuje. Nie ma strachu ani blokad. Idealne przewodnictwo pojawia się, jak tylko pomyślisz, że tego chcesz lub potrzebujesz. Dostrajasz się do wyobraźni i nieskończonych możliwości oferowanych przez kreatywność. Jeżeli będziesz stosował następujące afirmacje i wczujesz się w zawartą w nich prawdę, będziesz mógł przejść od myślenia lewopółkulowego do intuicji:
Wszystko to, co chciałbym wiedzieć lub posiadać, będzie dostępne, jak tylko o to poproszę.
Znam już część odpowiedzi na moje pytanie.
Nie muszę niczego naprawiać ani zmieniać.
Przepływ przynosi mi wszystko to, co potrzebne mi do zrobienia kolejnego kroku.
Ufam temu, co mnie spotyka, ponieważ wszystko jest zawsze „dokładnie takie, jak trzeba”.
Mogę się odprężyć i cieszyć się życiem. Mogę być uśmiechnięty, zadowolony i szczęśliwy.
Zwracam uwagę na to, co zauważam, i działam zgodnie z biegiem Przepływu.

Rozwijać swoją intuicję możesz również z pomocą odpowiednich suplementów, np. żeńszenia sfermentowanego.

Percepcja intuicyjna działa w chwili obecnej

Gdy skupiasz się na zaciekłej, ukierunkowanej na cele i zadania świadomości pochodzącej z lewej półkuli, będziesz przywiązany do przeszłości i przyszłości przez swoje osobiste wspomnienia i cele. Jak tylko otworzysz się na delikatniejszą, ukierunkowaną na człowieka świadomość pochodzącą z prawej półkuli, będziesz obecny w danej chwili. Wszystkie wspomnienia, wszystkie możliwości i cała mądrość będą do twojej dyspozycji, ponieważ wszystko znajduje się wraz z tobą w chwili obecnej.
Gdy myślisz przez pryzmat lewej półkuli, rozwiązanie problemu może wydawać ci się trudne i skomplikowane – że zebranie informacji, przeanalizowanie wszystkich opcji, wzięcie pod uwagę potrzeb innych i rozważenie za i przeciw prawdopodobnych rezultatów zajmie dużo czasu. Ten sposób poznawania świata nie ma w sobie nic bezpośredniego! Dzięki intuicji cały ten proces przetworzony jest natychmiastowo przez niesamowity „komputer”, podłączony do chwili obecnej i jednolitego pola. Zadasz pytanie, i proszę! Już masz odpowiedź. Pytania i odpowiedzi istnieją obok siebie i jedno wywołuje drugie. Nawet pytania przychodzą intuicyjnie – w ten sposób twoja dusza przesyła przewodnictwo do twojego świadomego umysłu.

Jak ćwiczyć intuicję?

Pomyśl o problemie, pytaniu lub sprawie, którą się od jakiegoś czasu zajmujesz. Zamknij oczy, znajdź swoje centrum i oddychaj głęboko i spokojnie.
Przywołaj na myśl tę sytuację lub pytanie i poczuj, że pragniesz otrzymać odpowiedz, spostrzeżenie lub zrozumienie. Następnie zapytaj siebie: „Co już wiem o tej sytuacji?”. Pamiętaj, że pytanie i odpowiedź istnieją obok siebie jednocześnie i są ze sobą powiązane.
Zapisz w pamiętniku to, co przyjdzie ci do głowy, bez zastanawiania się czy kontrolowania twoich odpowiedzi. Jeżeli pisanie się skończy, to zapytaj znowu: „Co jeszcze o tym wiem? Co chce się wydarzyć, żeby wszyscy byli zadowoleni? Kiedy będzie odpowiedni moment? Kto jeszcze powinien brać w tym udział? Co jeszcze powinienem o tym wiedzieć, zanim sprawy potoczą się dalej? Czego mogę się nauczyć dzięki temu doświadczeniu?”.

Ważny jest też sposób odżywiania

To co jesz, wpływa na rozwój Twojej intuicji i podejście do życia. Warto spożywać posiłki wysokoenergetyczne (np. tropikalne owoce, warzywa), by Twoje ciało było pełne inspiracji. W Twoje życie wejdzie więcej optymizmu, zyskasz pewność siebie i motywację do duchowego rozwoju. Energia słoneczna z pożywienia rozprzestrzenia się w organizmie i odżywia wszystkie czakry. Każda komórka Twojego ciała zostaje więc wzmocniona i zaczynasz świecić wewnętrznym światłem. W ten sposób możesz pobudzić swoje naturalne mentalne zdolności, które są częścią Ciebie. Warto również słuchać intuicji swojego ciała, które daje nam różne sygnały.

O tym, jakie jedzenie spożywać, aby rozwinąć swoją intuicję, przeczytasz w książce Intuicja. Boski drogowskaz na co dzień.

Autor: Penney Peirce

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter portalu Psychotronika.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link

Zapisz się na newsletter!
 
Otrzymasz powiadomienia o
nowościach w serwisie
Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Psychotronika.pl Janusz Nawrocki z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych.